Artykuł napisany przez 8:26 am Odżywianie, Witaminy i Suplementy

Czy witamina K naprawdę zwiększa mój testosteron? | Prawda i badania naukowe

Witamina K ma niejasną historię i nie jest właściwie rozumiana nawet przez ludzi, którzy przyjmują suplementy i multiwitaminy. Witamina K i Testosteron mają jeszcze bardziej ezoteryczny związek, który lekarze i naukowcy dopiero zaczynają odkrywać.

Zanim przejdziemy dalej, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, powinieneś upewnić się, że przeczytałeś nasze inne artykuły o tym, czym właściwie jest wolny testosteron i jak testosteron wpływa na całe ciało.

Co musisz wiedzieć:

 • Witamina K odgrywa wyjątkową i kluczową rolę w produkcji Testosteronu, u źródła.

 • Pomaga również kształtować i kierować wykorzystaniem Testosteronu w całym organizmie.

 • Wiele diet ma niedobór witaminy K, zwłaszcza gdy się starzejemy i zmieniają się nasze nawyki żywieniowe.

 • Wiele z najlepiej ocenianych i najbardziej skutecznych T-Boosters zawiera nie tylko witaminę K, ale także minerały pomocnicze, które mogą uczynić go bardziej skutecznym.

Testosteron i SHBG

Większość moich czytelników jest już prawdopodobnie ekspertami od globuliny wiążącej hormony płciowe, czyli SHBG. Jest to czerwona krwinka, z którą związane jest 70% naszego Total-T. Okazuje się, że ta krwinka, wraz z witaminą K, jest niezbędna do prawidłowego krzepnięcia krwi.

Białko pomocnicze, które łączy wszystkie te rzeczy razem, nazywa się białkiem S i jest wytwarzane w komórkach Leydiga jąder – wraz z prawie całym testosteronem w męskim ciele. Po dalszych badaniach stwierdzono, że białko S i SHBG są niemal identyczne pod każdym względem – zarówno pod względem chemicznym, jak i pod względem tego, jak zachowują się w naszym organizmie.

Łącząc to wszystko razem

Zróbmy krótki objazd po rozcieńczalnikach krwi. Po tym jak naukowcy powiązali krzepnięcie krwi z witaminą K, a następnie z białkiem S, zastanawiali się, czy mogą zapobiec nadmiernemu krwawieniu u osób przyjmujących leki rozrzedzające krew, aby zapobiec udarowi i niewydolności serca.

Okazało się, że witamina K może utrzymać prawidłowe krzepnięcie krwi, nawet jeśli ktoś bierze rozcieńczalniki krwi na receptę. Nawet więcej, znaleźli, że Testosteron wzrosła w każdej aplikacji witaminy K.

Więc gdzie mogę dostać trochę witaminy K?

Witamina K jest określana jako witamina rozpuszczalna w tłuszczach, co oznacza, że możesz przechowywać jej duże ilości w tkankach, a twoje ciało może uzyskać do niej dostęp w razie potrzeby. To świetna wiadomość, jeśli znajdziesz źródło żywności w sezonie, i chcesz go zapakować na zimę.

Co nie jest wspaniałą wiadomością dla wszystkich jest to, że wiele z żywności, które są naturalnie wysokie w witaminie K są te, które nie każdy lubi:

 • Jarmuż
 • Brukselka
 • Kapusta
 • Szpinak
 • Olej sojowy
 • Olej Canola
 • Sfermentowane ziarna soi

Jeśli żadna z tych rzeczy nie brzmi dla Ciebie szczególnie atrakcyjnie, zwłaszcza do spożywania na co dzień, to mamy trochę lepszych wiadomości. Spośród wszystkich T-Boosterów, które zbadaliśmy i oceniliśmy na Urodowa Fit Maniaczka, 4 z naszych 5 najlepszych zawierają witaminę K.

Co jest jeszcze lepszą wiadomością, to fakt, że wszystkie z nich partnerują jej z witaminą D, co jak wykazały badania zwiększa efekty T-Boosting obu witamin.

Mam przyjaciół, którzy są praktykującymi pracownikami służby zdrowia, a jeden z nich powiedział mi kiedyś: „Czy kiedykolwiek zalecasz komuś przyjmowanie witamin, czy tylko amazońskich ziół, o których nikt nie słyszał?”. Roześmiałam się, ona się roześmiała. A potem poleciłem jej wziąć trochę Ashwagandhy.

W całej powadze, ważne jest, abyśmy nie zaniedbywali starych standardów, schematów witaminowych, które możemy puścić w niepamięć, gdy szukamy dla następnego homeopatycznego remedium. W tym przypadku, zwiększona witamina K naprawdę może prowadzić do znacznej produkcji Testosteronu. I nie musimy jeść buszel jarmużu, aby to uzyskać, dzięki kilku wysokiej jakości suplementów łatwo dostępnych do wysyłki do naszych drzwi.

(Visited 12 times, 1 visits today)
Close