Artykuł napisany przez 12:13 am Bieganie, Ćwiczenia

Skechers GOrun Speed Beast Review

Skechers GOrun Speed Beast Wprowadzenie

Skechers ma naprawdę świetną ofertę treningów wydolnościowych, od trenerów regeneracyjnych (Max Road), poprzez codzienne (Ride), aż do szybkościowych (Razor), jednak nie udało im się zachwycić w kategorii biegów długodystansowych. Mają nadzieję to zmienić dzięki modelowi Speed Beast.

Speed Beast jest większym bratem Speed Freak, który został wprowadzony na rynek w zeszłym roku i jest to wysokiej klasy but Skechersa do biegów długodystansowych. Skechers zaprojektował ten but dla biegaczy dążących do osiągnięcia czasu 2:15 do 2:45 w pełnym maratonie i twierdzą, że pomoże Ci utrzymać formę w końcowych etapach maratonu, kiedy Twoja forma się załamuje.

Speed Beast wykorzystuje nową podeszwę środkową Hyper Burst Pro firmy Skechers, która jest superkrytyczną pianką TPU, po raz pierwszy zastosowaną w ich trenerze Razor 4. Kiedy testowałem Razor 4, uwielbiałem to, jak energiczny i dobrze wyważony czuł się. Czułem się znacznie lepiej niż w starszych trenerach Skechers, które używały pianki Hyper Burst.

Speed Beast waży 9,5 oz (269 g), co jest bardzo ciężkie jak na but wyścigowy. Waży tyle co przeciętny codzienny trener. Mierzy 40 mm w pięcie i 36 mm w przedniej części stopy, więc ma wysokość stosu, aby konkurować z innymi super butami maratońskimi.

To co odróżnia Speed Beast od konkurencji (poza wagą) to cena 185$, która jest niesamowicie korzystna. Za mniej niż cena Ultra Boost, dostajesz najwyższej klasy, karbonowy super but do maratonu.

Skechers GOrun Speed Beast Pierwsze wrażenia

Mój pierwszy bieg był umiarkowanym, spokojnym 15-kilometrowym biegiem. Speed Beast sprawiał wrażenie gładkiego, wydajnego i stabilnego. Jazda była nieco twardsza niż się spodziewałem, ale czułem się bardzo dobrze amortyzowany.

But, który najbardziej przypominał mi Razor 4, ale Speed Beast miał wyraźniejszy rocker od pięty do palców i większą głębokość amortyzacji.

Mój drugi bieg był treningiem składającym się z 1 kilometra i 500-metrowych interwałów. Podczas tego treningu Speed Beast nie czułem się tak szybko jak w innych super butach i nie miałem tak dużego popu. Stwierdziłem również, że jest nieco zbyt ciężki dla tego rodzaju biegu.

Cholewka Skechers GOrun Speed Beast

Cholewka Speed Beast jest bardzo podobna do Razor 4 z tym samym, futrzanym monomeszkiem, który został użyty. Nie jest to bardzo oddychający materiał, więc nie sądzę, że będziesz zadowolony z tej cholewki, jeśli twoje stopy obficie się pocą.

Dopasowanie jest jednak dużo lepsze niż w Razorach i możesz dopasować rozmiar do rozmiaru, ponieważ toe box nie jest tak spiczasty. Powinno być również dobrze, jeśli masz szersze niż zwykle stopy.

Cienki język nie ma klina, ale nie przesuwa się, ponieważ sznurówki przechodzą przez pętlę na języku.

Nie ma licznika pięty, więc blokada pięty mogłaby być lepsza, ale luźna pięta nie przeszkadzała mi zbytnio podczas biegów.

Jednostka podeszwy Skechers GOrun Speed Beast

Speed Beast nie jest tak szybki jak się wydaje. Jest to spowodowane tym, że podeszwa środkowa Hyper Burst Pro nie oddaje tyle energii co inne super pianki, a płytka w Speed Beast jest tylko w przedniej części stopy, więc nie ma napędu sprężynowego, kiedy pięta uciska tył buta.

Uważam, że jest to doskonały but do długich biegów (powyżej 25 km) w łatwym lub umiarkowanym tempie, ale brakuje mu prędkości do krótkich, szybkich biegów, takich jak interwały i biegi tempowe. Jest też zbyt ciężki do szybkiej pracy.

W butach treningowych, pianka Hyper Burst Pro jest fantastyczna, ale jest po prostu zbyt ciężka i trochę zbyt fnie jest zbyt twardy jak na but do wyścigów maratońskich. Uważam również, że brakuje mu sprężystości podczas wyścigów, więc Speed Beast nie jest tak żywy jak konkurencja.

W przedniej części stopy Speed Beast znajduje się wzmocniona włóknem węglowym płytka winglet. Płytka ta pozwala zaoszczędzić trochę na wadze i nie wydaje mi się, żeby pełnowymiarowa płytka dobrze współgrała z geometrią podeszwy środkowej Hyper Arc w Speed Beast. Dzieje się tak, ponieważ cała podeszwa środkowa jest zakrzywiona, aby promować uderzenie śródstopia.

Moją ulubioną rzeczą w Speed Beast jest wkładka Archfit, która idealnie pasuje do mojej płaskiej floty. To w połączeniu z szeroką podstawą sprawia, że jest to naprawdę wspierający trener / biegacz na długie dystanse powyżej 25 kilometrów.

Rocker od pięty do palców jest najbardziej widoczny ze wszystkich super butów na rynku, co skutkuje bardzo wydajnymi, oszczędzającymi energię przejściami, które czują się naturalnie. Sztywna płytka przedniej części stopy pomaga rockerowi pracować bardziej efektywnie, ponieważ nie ugina się podczas startów.

Trwałość to główna siła Speed Beast. W podeszwie zewnętrznej nie brakuje gumy Goodyear, a wyeksponowana pianka podeszwy środkowej jest bardzo trwała. Speed Beast może być Twoim butem wyścigowym i treningowym na długie dystanse. Trakcja jest również bardzo dobra.

Skechers GOrun Speed Beast Wnioski.

Często dostaję biegaczy, którzy proszą mnie o polecenie początkującego buta z karbonem dla nich. Speed Beast jest tym, co poleciłbym w pierwszej kolejności, ponieważ nie ma szarpiącej jazdy, jest naprawdę stabilny i jest niedrogi.

185 dolarów to okazja i jest to jeden z najlepiej wycenianych butów do biegania na rynku. Jego poprzednik, Speed Freek nadal kosztuje 210 dolarów na stronie Skechers. Niezwykle rzadko zdarza się, by but spadł w cenie o tyle.

Jeśli Speed Beast jest twoim pierwszym super butem, będziesz z niego bardzo zadowolony, ale jeśli biegałeś w czymś takim jak Vaporfly, Adios Pro czy Endorphin Pro, to Speed Beast będzie ci brakowało napędu i żywiołowości.

Będę nadal używał Speed Beast na długich trasach, ponieważ są naprawdę stabilne i energooszczędne, ale nie będę się w nich ścigał – są trochę za ciężkie i trochę za wolne.

(Visited 13 times, 1 visits today)
Close