Artykuł napisany przez 6:30 pm Bieganie, Ćwiczenia

Brooks Cascadia 16 Review

Brooks Cascadia 16 Wprowadzenie

Brooks stwierdza, że oferuje wszechstronny komfort podczas tych wyczerpujących mil szlaku z tym nowym i ulepszonym Cascadia 16. Możesz podziękować za dodaną amortyzację DNA Loft do buta i dodatkowe 2 mm amortyzacji, aby zapewnić bardziej miękką jazdę.

Został przywrócony do życia, aby uczynić go jednym z największych butów do biegania po szlaku na rynku. Od razu zauważysz jego wytrzymałość, responsywną podeszwę środkową i trwałą płytkę skalną. W związku z tym, że jest to but, który nie jest zbytnio odczuwalny na szlaku, trudno było się do niego przyzwyczaić.

Biegam w innych butach trailowych, które pozwalają mi na lepsze czucie podłoża. Ta płytka sprawia, że jest to wspaniały but stabilizujący.

Nosiłem ten but przez wiele godzin bez większych problemów. Są bardzo wygodne, jak na ciężki/masywny koniec butów.

Ważą 10,5 oz. (298 g) dla US M /9,5 oz. (255 g) dla US W8.0 i mają midsole drop of 8mm. Zapłacisz 130 dolarów i jest to typowa cena dla buta szlakowego o tej pojemności. Myślę, że są one warte pieniędzy, biorąc pod uwagę ich trwałość i wszechstronność.

Dotknę kilku kluczowych zaktualizowanych funkcji, które pomagają uczynić ten but szlakowy wygraną w mojej książce. Te aktualizacje byłyby jego zwiększoną zdolnością adaptacyjną, która daje ci komfort w każdym terenie. Ta nowa konstrukcja podeszwy środkowej i zewnętrznej pozwala butowi formować się do ziemi, co daje doskonałą stabilną jazdę.

Elastyczna ochrona jest również oferowana w tej wersji. Tarcza Ballistic Rock Shield chroni stopy przed kamykami i gałęziami, ale łatwiej dostosowuje się do nierówności terenu.

Ostatni obszar, który został zaktualizowany to bardziej miękka i lżejsza amortyzacja. Robi to Brooks wprowadzając swoją nową podeszwę środkową DNA LOFT v2. Jest ona bardzo miękka, ale jednocześnie wytrzymała. Dzięki temu Cascadia 16 jest o 5% bardziej miękka i 20% lżejsza niż Cascadia 15.

Brooks Cascadia 16 – wrażenia

Kiedy po raz pierwszy otrzymałem je i otworzyłem pudełko, moja początkowa reakcja była po prostu przyciągnięta do jasnego niebieskiego colorway. I kinda jak żywe kolory dla butów szlaku. Następną rzeczą, którą podniosłem na było lugs na podeszwie.

Wyglądają one tak, jakby były gotowe do obsługi wszystkiego, co można zobaczyć na szlaku. Są one na tyle grube i rozłożone, że nie będziesz miał problemów z kamieniami, które utkną pomiędzy nimi.

Mój pierwszy bieg w nich odbył się na ogromnym trawiastym wzgórzu. Tego dnia robiłem powtórzenia wzgórza. By dostać się na wzgórze muszę przebiec 2 mile po chodniku. Trening na wzgórzu trwał 1 godzinę i wtedy musiałem biec z powrotem do mojego samochodu.

Natychmiast, gdy wkładasz w nie swoje stopy, czujesz twardość płyty skalnej i to, ile miejsca mają twoje palce, by się rozłożyć. Podczas biegu czasami czułem, że są nieporęczne, ale wykonały dobrą robotę i nie miałem żadnych problemów.

Drugim biegiem w nich był 20-milowy wyścig po szlaku. Trasa była błotnista i miała każdy element wyścigu po szlaku. Wysokość nie była wielkim czynnikiem, ale trzeba było pokonać wiele wzniesień i zjechać z nich. W tym miejscu mogłem naprawdę przetestować buta. Przez pierwsze kilka mil nie miałem żadnych problemów. W miarę upływu czasu zacząłem zauważać obszary buta, które mi przeszkadzały.

Kamienna płytka jest bardzo dobrze rozwinięta i czułem ją podczas biegu. W miarę jak moje nogi zaczęły się męczyć mogłem odczuć brak reakcji podeszwy środkowej. Kolejnym obszarem, w którym miałem problem była pięta. Miałem lekkie poślizgi, które były po prostu denerwujące.

Mój największy zarzutto, że pod koniec wyścigu moje stopy po prostu bolały. Oczywiście, można było się spodziewać pewnego dyskomfortu, ale one naprawdę bolały. Nigdy wcześniej nie miałem takiego uczucia po wyścigu.

Nie zrozumcie mnie źle, podobały mi się te buty na krótkich dystansach, które w nich pokonywałem, a także podczas zwykłych wędrówek. Jeśli miałbym je komuś polecić, zasugerowałbym je osobie, która będzie w nich biegać kilka mil na raz.

Inna sugestia, używałem wędrówek z moimi dziećmi na plecach i natychmiast pomyślałem, że te byłyby idealne do tego, ponieważ są niezwykle stabilne.

Podobny but w tej samej rodzinie byłby Brooks Catamount.

Brooks Cascadia 16 Ochrona

Ochrona, którą oferują Brooks Cascadia 16 jest dobra.

Są one zaprojektowane z solidnym jak skała fundamentem. Przetestowałem je na każdym rodzaju terenu, jaki można sobie wyobrazić i stwierdziłem, że to prawda.

Żaden kamyk ani kamień nie był odczuwalny. To dzięki zaktualizowanej przez Brooks’a Ballistic Rock Shield. Po wielu biegach i wędrówkach w nich, warstwy ochronne trzymały się całkiem nieźle. Nie testowałem poprzedniej wersji tego buta, ale czytałem recenzje niektórych osób i stwierdzili, że obszar toe box 16 jest większy.

Pozwalają one palcom na rozłożenie każdego kroku, a także dają stopom miejsce do oddychania. Te pasują do rozmiaru i byłyby dobrym wyborem dla osoby z szerszą stopą. Myślę, że ten szerszy obszar pola palców mógł przyczynić się do mojego dyskomfortu podczas dłuższych biegów.

Kiedy się odpychałem, czułem, że but naciska na wierzch stopy. Było to odczuwalne tylko wtedy, gdy pokonywałem dystanse powyżej 10 mil.

Brooks Cascadia 16 Trwałość

Porozmawiajmy o tym, gdzie według mnie ten but błyszczy najbardziej. Trwałość!

Nosiłem je przez ponad 50 mil i wytrzymały. Nie ma żadnych śladów zużycia na cholewce czy podeszwie. Kiedy spłukałem z nich błoto i spojrzałem na podeszwę, była ona wyjątkowo nietknięta.

Cholewka ma kilka zgrzewanych nakładek, które sprawiają, że są trwałe, ale również sprawiają, że nie są tak oddychające. Wziąłem je do pary i szybko się osuszyły. Jeśli szukasz buta, który jest bardziej wodoodporny, spojrzałbym na Cascadia GTX 16.

Ten but może poradzić sobie z trudnym górskim terenem i dłuższymi dystansami. Czy chciałbym w nich biegać te dłuższe dystanse? Prawdopodobnie nie, ale na 100% nosiłbym je podczas wędrówek na każdą odległość.

Brooks Cascadia 16 Responsywność i szybkość

Cascadia 16 to zdecydowanie upgrade w stosunku do modelu 15. Będziesz miał stabilny krok, ale również pozwala na łatwy ruch boczny.

Podeszwa ma fantastyczne wypustki, które mierzą 4,3 mm i radzą sobie z tym, co przed nimi postawisz. Biorąc je przez błoto, brud, wodę i skały nie było problemu i nie doświadczyłem jednego poślizgu.

Nie jest to para, w której chciałbym się „ścigać”. Są one po ciężkiej stronie i nie czułem się najbardziej komfortowo idąc szybko na moich wysiłkach w dół.

Brooks Cascadia 16 Komfort i dopasowanie

Jeśli chodzi o wygodę, to są one dość sztywne i sugerowałbym, że potrzebują czasu na rozchodzenie się, aby w pełni wiedzieć czy je lubisz.

Podczas biegu są nieco cięższe niż większość butów trailowych, które miałem na sobie, ale ze względu na to, jak są zaprojektowane, nie rozwodziłem się nad tym.

System sznurowania ma wiele opcji dla różnych sposobów sznurowania butów. 4 oczka na górze pozwalają na uzyskanie i czuć, że są zablokowane. Nawet z tym, wciąż miałem trochę poślizgu w pięcie. Nie powodowało to żadnych podrażnień, a jedynie irytację. Kiedy po prostu używałem ich do butów turystycznych, nie miałem żadnych problemów.

Brooks Cascadia 16 Wnioski

Zazwyczaj Brooks Cascadia jest znany z tego, że jest niezawodnym butem trailowym. Poprzednie kilka wersji nie spełniło oczekiwań w wielu obszarach, ale jestem tutaj, aby powiedzieć, że nowy i ulepszony 16 jest zachwytem.

Jego aktualizacje sprawiają, że jest bardziej trwały i stabilny niż poprzednie Cascadia. Ogólnie rzecz biorąc, jest dobrze zaprojektowany, aby pokryć każdy element, który napotkasz na szlaku. Nie mój pierwszy wybór dla tych bardzo długich dystansów, ale doskonały dla każdego innego.

(Visited 31 times, 1 visits today)
Close