Artykuł napisany przez 12:02 pm Bieganie, Ćwiczenia

ASICS Gel Cumulus 25 Recenzja.

Asics Gel Cumulus 25 Wprowadzenie

Cumulus zawsze był uniwersalnym, codziennym trenerem firmy ASICS. Biegałem w 2 poprzednich wersjach Cumulusa i stwierdziłem, że są to naprawdę wygodne, trwałe, zrównoważone woły robocze. Cumulus był jednym z najbardziej popularnych trenerów ASICS ze względu na jego przystępną cenę, dostępność i wszechstronność.

Jednak 3 lata temu ASICS wypuścił na rynek inny średniej klasy, neutralny codzienny trenażer, który był w tej samej cenie co Cumulus, ale jeszcze bardziej wszechstronny z bardziej unikalną jazdą: Novablast.

Novablast robił wiele rzeczy lepiej niż Cumulus: był lżejszy, był bardziej energiczny i miał bardziej ekscytującą jazdę. Z czasem Novablast zyskał na popularności i zniwelował sprzedaż ich najlepszego modelu Cumulus.

ASICS musiał na nowo wyobrazić sobie Cumulusa, więc przekształcił go, aby wypełnić inną rolę w linii. Tegoroczny Cumulus jest teraz bardziej podobny do Nimbusa niż kiedykolwiek wcześniej i gdyby nie miał nazwy „Cumulus” na sobie, mógłby być łatwo pomylony z Nimbusem.

Ta wersja Cumulusa jest jedną z najbardziej rozległych wersji różniących się od swojego poprzednika. Ma znacznie grubszą podeszwę środkową niż zeszłoroczna wersja i waży o 1.1 oz (31 g) mniej. Jest to również 10 dolarów więcej niż Cumulus 24.

Asics Gel Cumulus 25 Pierwsze wrażenia

Mój pierwszy bieg był bardzo wolny, 9-kilometrowy bieg regeneracyjny. Nie cieszyłem się Cumulus 25 podczas tego pierwszego biegu. Pudełko na palce było bardzo ciasne, ponieważ miałem na sobie grube skarpety i czułem się bardzo ospały. Najbardziej wyróżniało się to, jak bardzo podeszwa zewnętrzna była usztywniona z powodu kompresji podeszwy środkowej.

Gruba cholewka przypominała mi Nimbusa 25, podczas gdy jazda przypominała mi twardszą wersję New Balance Rebel v3. Cumulus był znacznie bardziej stabilny niż New Balance Rebel v3, ale był bardziej toporny. Nie czułem się jak w żadnej poprzedniej wersji Cumulusa.

Po okresie docierania się, Cumulus 25 czuł się znacznie lepiej i po zrobieniu około 15 kilometrów w nim, zaczął rosnąć na mnie – podeszwa zewnętrzna nie czuła się już grudkowata i jazda była znacznie gładsza. Toe box również rozciągnął się nieco i czułem się bardziej komfortowo z cienkimi skarpetami.

Asics Gel Cumulus 25 Upper

Cholewka Cumulus 25, podobnie jak Nimbus 25 jest zbudowana z myślą o komforcie i naprawdę podobało mi się nie tylko bieganie w niej, ale także noszenie jej na co dzień. Siatka jest gładka, gruba i nie oddycha zbyt dobrze, więc nadaje się bardziej na zimę i chłodne klimaty.

Język w Cumulus 25 jest grubszy niż w Nimbusie, więc Cumulus sprawia wrażenie jeszcze cieplejszego. Jest półgębkiem i nie ślizga się podczas biegu.

Stopa jest świetnie trzymana bez konieczności używania węzła biegowego, a pięta nie ślizga się. Wewnętrzna strona kołnierza jest obficie wyściełana, dzięki czemu but jest bardzo miękki.

Palce są wąskie, ale nieco szersze niż w modelu Nimbus 25, więc nie musisz kupować butów o pół rozmiaru większych lub w wersji szerokiej. Przednia i środkowa część stopy są wąskie, więc jeśli masz dużą objętość stóp lub wolisz przestronne dopasowanie, powinieneś pójść o pół rozmiaru wyżej. Dla mnie najlepiej sprawdzają się w wersji true to size z cienkimi skarpetami.

Istnieją odblaskowe łaty z tyłu butów, na zakładkach do ciągnięcia pięty dla lepszej widoczności w słabym świetle, ale będzie też wersja Lite Show, która ma jeszcze więcej elementów odblaskowych.

Asics Gel Cumulus 25 Sole Unit

Jeśli kiedykolwiek nosiłeś poprzednią wersję Cumulusów i byłeś zdegustowanyCumulus 25 jest bardzo miękki i porównywalny z droższym o 20 dolarów Nimbusem 25 pod względem miękkości.

Cumulus 25 jest bardzo miękki i porównywalny z droższym o 20 dolarów Nimbusem 25 pod względem miękkości, ale pianka FF Blast+ w podeszwie środkowej kompresuje się łatwiej niż FF Blast+ Eco w Nimbusie 25. Nimbus 25 ma miękką górną warstwę i twardszą dolną, ale cała podeszwa środkowa Cumulusa 25 jest bardziej kompresyjna.

Podeszwa środkowa Cumulusa jest cieńsza i mniej sztywna niż w Nimbusie, dzięki czemu uzyskuje się lepsze czucie podłoża i mniejszą podatność na kołysanie w Cumulusie. Cumulus 25 jest również najbardziej miękkim, neutralnym trenerem codziennym ze średniej półki, jaki pojawił się w tym roku.

Lubię Cumulus 25 głównie do łatwych lub regeneracyjnych biegów, kiedy nie martwię się o tempo. Nie ma zbyt wiele odbicia lub zwrotu energii z podeszwy środkowej, ale czuje się bardzo pluszowy i jest świetny w absorpcji wstrząsów. Ilość amortyzacji, którą otrzymujesz jak na tak maksymalnego trenera jest również imponująca, biorąc pod uwagę, że waży on tylko 9 uncji (255 g) dla męskiego US9.

Nie ma on żadnego widocznego żelu w podeszwie środkowej, jak poprzednie Cumulusy, ale jest silikonowa podkładka żelowa ukryta w pięcie. Moim zdaniem nie jest to cecha niezbędna, bo w ogóle jej nie czuję. Jest to bardziej dla tradycji niż cokolwiek innego: kiedyś była to cecha charakterystyczna Cumulusa.

Stabilność jest fantastyczna dzięki szerokiej podstawie, a robienie długich biegów jest przyjemnością, ponieważ oferuje wysoki poziom wsparcia dla buta z tak wysoką podeszwą środkową (37,5 mm w pięcie).

Nowa podeszwa zewnętrzna ma płaską konstrukcję, więc zaskakujące było to, że jazda czuła się lumpy w okresie break-in. Przejścia są gładsze niż w Cumulus 24, ponieważ gumowe wypustki już nie wystają. Przyczepność jest rozczarowująca na gładkich powierzchniach i raz poślizgnąłem się na ciasnym zakręcie.

W miejscach narażonych na duże zużycie znajduje się gruba guma, a odsłonięta pianka jest bardzo trwała, więc będziesz w stanie uzyskać sporą ilość kilometrów z Cumulusów 25. W mojej parze jedyne zauważalne zużycie jest na wardze zewnętrznej bocznej części pięty, gdzie guma zatrzymuje się kilka milimetrów od krawędzi. Jest to wada konstrukcyjna.

Asics Gel Cumulus 25 Wnioski

Moim zdaniem, Cumulus 25 jest doskonałą aktualizacją. Nie tylko podeszwa środkowa jest grubsza niż w Cumulus 24, ale jest też o ponad uncję lżejsza (31 g). Nie jest tak wszechstronny jak poprzednie wersje, ale jeśli chcesz wszechstronności, Novablast 3 jest dostępny w tej samej cenie lub Superblast za 60 dolarów więcej.

Podoba mi się nowe pozycjonowanie Cumulusa. Z Nimbus Lite już nie ma, Cumulus 25 jest godnym zamiennikiem dla tych, którzy chcą lżejszego, tańszego i bardziej elastycznego codziennego trenera niż Nimbus 25.

Po przetestowaniu obu trenażerów stwierdziłem, że bardziej podoba mi się Cumulus 25 niż Nimbus 25, ponieważ jest bardziej zwinny i ma lepsze czucie podłoża. Jest to lepszy trenażer na dłuższe dystanse ze względu na mniejszą wagę, a także jest tańszy o 20 dolarów.

Uważam, że oba buty mają zbyt grube i ciepłe cholewki, ale oba są luksusowe i bardzo wygodne. Cumulus ma szersze śródstopie, które lepiej nadaje się do płaskostopia.

W porównaniu do innych średnich trenerów codziennych, Cumulus 25 jest najbardziej miękki, więc jeśli lubisz twardą jazdę, powinieneś go pominąć. Nie jest też tak wszechstronny jak konkurencja i najlepiej sprawdza się w wolnym tempie. Ma naprawdę pluszowy, maksymalistyczny styl jazdy i wydaje się, że powinien kosztować więcej niż 140 dolarów RRP.

(Visited 142 times, 1 visits today)
Close