Artykuł napisany przez 2:45 pm Odżywianie, Witaminy i Suplementy

10 najlepszych ziół, które zwiększają poziom testosteronu

Jeśli masz poważny deficyt testosteronu, lekarz może zalecić agresywne podejście, takie jak terapia zastępcza testosteronem (TRT). Dla niskich do umiarkowanych niedoborów testosteronu, ekstrakty ziołowe mogą zrobić ci dobrze. Dotknijmy 10 najlepszych ziół na zwiększenie wolnego testosteronu. I zrobić kilka zaleceń dawkowania, ale wziąć te jako wytyczne, ponieważ rzeczywiste idealne ilości mogą się różnić od osoby do osoby.

Przegląd szybkich faktów

  • Suplementy ziołowe są łagodniejszą, bezpieczniejszą alternatywą dla terapii zastępczej testosteronem.

  • Suplementy ziołowe mogą mieć skutki uboczne, zwłaszcza gdy przekroczysz idealną dzienną dawkę.

  • Przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu ziołowego podnoszącego poziom testosteronu należy porozmawiać z lekarzem.

1. Horny Goat Weed

Czy nazwa rośliny może być bardziej oczywista niż ta? Relax, horny goat weed nie uwolni twój surowy wewnętrzny instynkt zwierzęcia. Może jednak zwiększyć poziom testosteronu przez znaczny margines. Badania na gryzoniach pokazują, że suplementacja horny goat weed miała pozytywny wpływ na wolny testosteron oprócz zwiększenia ilości spermy.

Właściwa dawka leży pomiędzy 50 a 600 mg dziennie. Efekty uboczne są nieliczne i dalekie, ale bardzo wysokie dawki mogą powodować problemy z oddychaniem.

2. Ashwagandha

Jeśli myślałeś, że Kamasutra była największym eksportem seksualnym, jakim subkontynent indyjski obdarzył świat, zgadnij jeszcze raz. Ashwagandha może nim po prostu być. To nie przypadek, że medycyna ajurwedyjska od wieków darzy tę roślinę dużym szacunkiem. Znana również jako Withania somnifera, naukowcy coraz częściej stwierdzają, że nauka zgadza się z tradycyjną medycyną, w tym wykazuje poprawę testosteronu, zdrowia spermy i liczby plemników.

Czynnik aktywny jest ekstrahowany z jego jagód i korzeni następnie produkowane jako kapsułki i herbaty. Dzienna dawka 250 mg do 1,000 mg powinna zrobić sztuczkę dla stopniowego korygowania niskiego testosteronu. W nadmiarze, ashwagandha może prowadzić do dyskomfortu żołądka, wymiotów i biegunki.

3. Rhodiola Rosea

Rhodiola rosea jest suplementem, do którego ludzie udają się w celu poprawy siły fizycznej i wydajności poznawczej, a także zmniejszenia poziomu stresu. Zdrowie seksualne i wydajność nie zawsze pojawiały się w rozmowach, ale to się szybko zmienia. Badania zaczęły pokazywać, że jej zdolność do poprawy siły i poznania leży w jej zdolności do zwiększenia produkcji testosteronu.

Wszystko pomiędzy 200 mg do 600 mg dziennie mieści się w zalecanej dawce. Ma niewiele do żadnych skutków ubocznych.

4. Żeń-szeń malezyjski

Możesz być bardziej zaznajomiony z jego słynnym imiennikiem panax ginseng (znanym również jako azjatycki żeń-szeń). Ale ten żeń-szeń nie jest tym samym żeń-szeniem, co ten żeń-szeń. Mimo to, może po prostu jest coś specjalnego w żeń-szeniach (nawiasem mówiąc, ashwagandha jest czasami nazywana indyjskim żeń-szeniem).

Ponieważ malezyjski żeń-szeń rzeczywiście ma wiele korzyści, w tym zarządzanie stanami zapalnymi, cukrzycą i malarią. Również nazywany eurycoma longifolia lub Tongkat ali, jest afrodyzjakiem zbyt. Czy poprawia wolny testosteron chociaż? Wiele badań mówi, że tak, tak i tak. Dawka 300 mg do 400 mg każdego dnia jest słodkie miejsce. Kluczowym skutkiem ubocznym jest dyskomfort żołądka.

5. Kora sosny

Zwana również pinus pinaster, kora sosny zawiera proantocyjanidyny. To trochę mało powiedziane, ale wszystko co musisz wiedzieć jest to, że związki te zostały wykazane w celu poprawy zdrowia sercowo-naczyniowego, zmniejszenia złego cholesterolu i leczenia zaburzeń erekcji. W ostatnich latach naukowcy odkryli, że ekstrakt z kory sosny może również poprawić poziom wolnego testosteronu, gdy jest połączony z l-argininą.

Słowo ostrożności – stosowanie ekstraktu z kory sosny jest odradzane w przypadku przyjmowania leków immunosupresyjnych, przeciwzakrzepowych lub chemioterapii. Przyjmuj od 50 mg do 450 mg każdego dnia. Ekstrakt z kory sosny ma niewiele lub nie ma żadnych skutków ubocznych.

7. Imbir

Imbir był naturalny go-to rozwiązanie dla kaszlu i przeziębienia. Silny przeciwutleniacz, to nie zwiększa poziom testosteronu zbyt. Nie ma jednomyślności co do tego, jak dokładnie to robi, ale wielu podejrzewa związek z hormonem luteinizującym. To przybliżenie jest częściowo ze względu na badanie pokazujące 100 procentowy wzrost LH i 17 procentowy wzrost testosteronu po suplementacji imbiru.

Dawkowanie – zalecałbym przyjmowanie 500 mg do 3000 mg dziennie. Zwróć uwagę na efekty uboczne, takie jak bekanie, ból brzucha, biegunka i zgaga.

8. Kozieradka

Znany również jako trigonella foenum-graecum, kozieradka jest kolejnym ziołem, które jest szeroko stosowane w suplementach odchudzających, ale ma stronę zwiększającą testosteron. Ekstrakt z nasion kozieradki okazał się szczególnie przydatny do podnoszenia poziomu testosteronu u kobiet.

Badania pokazują poprawę testosteronu i libido po tygodniach suplementacji kozieradki.

Dobra dzienna dawka może wynosić od 1 000 mg do 10 000 mg. Możliwe skutki uboczne to wzdęcia, gaz, biegunka i ból brzucha.

Ta roślina z rodziny cebulowatych może zrobić dla Ciebie więcej niż tylko sprawić, że Twoje jedzenie będzie smakowało lepiej. Badania na gryzoniach wykazały jak dotąd wzrost testosteronu po suplementacji czosnkiem. Znany również jako allium sativum, czosnek ma niezliczoną ilość innych korzyści zdrowotnych, takich jak regulowanie ciśnienia krwi, funkcji układu krążenia, odporności i zapobieganie rakowi.

Suplementy czosnkowe mogą być wykonane ze świeżego czosnku, suszonego czosnku lub oleju czosnkowego. 300 do 1000 mg dziennie to bezpieczny zespół. Skutki uboczne nadmiernego stosowania obejmują biegunkę, gaz i zgagę.

Zwany również winoroślą przebijającą dla ostrych kolców, które ją pokrywają, jej owoce i korzeń od dawna uważane są za afrodyzjak w tradycyjnej medycynie azjatyckiej. Podczas gdy badania potwierdzające związek między rośliną a produkcją testosteronu są jeszcze we względnym niemowlęctwie, istnieją silne podejrzenia, że jego libido-rozszerzające moce mogą być wynikiem zwiększenia testosteronu.

Dawki 750 do 1000 mg powinny pracować dla większości ludzi. Przekroczenie tego może prowadzić do biegunki, skurcze i ból brzucha.

Wniosek

W przeciwieństwie do TRT, zioła po prostu wspierają własne procesy wytwarzania testosteronu przez organizm. Jest to stopniowa krzywa, która zwiększa twój poziom testosteronu marginalnie, ale stabilnie. Ekstrakty ziołowe są warte rozważenia, jeśli doświadczasz uciążliwych skutków ubocznych z bardziej głównego nurtu leczenia testosteronem, jak TRT.

Tak czy inaczej, zacznij od zrobienia tego spotkania z lekarzem i uzyskać thae zgody trzeba użyć ziołowy suplement. I nie zapomnij o podstawach testosteronu – ćwiczenia, dobra dieta i sen.

Sam jest pasjonatem zdrowia i fitnessu, który interesuje się suplementami, fitnessem i wellness od ponad 10 lat. Jest założycielem Great Great Wall – marki zdrowia i wellness oraz ukończył wieleple fitness certyfikaty, w tym szkolenia osobistego i certyfikaty żywienia. Sam pracuje jako trener osobisty od trzech lat i jest oddany pomaganiu swoim klientom w osiąganiu ich celów fitness i prowadzeniu zdrowszego stylu życia. Wierzy, że zdrowy styl życia jest kluczowy dla szczęśliwego i satysfakcjonującego życia i jest zaangażowany w dzielenie się swoją wiedzą i pasją z innymi.

(Visited 33 times, 1 visits today)
Close