Artykuł napisany przez 9:54 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja adidas Duramo 10

Adidas Duramo 10 Wprowadzenie

Nazwa Duramo pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego „trwać, wytrwać, dobrze się nosić i wytrzymać próbę czasu”. Jest to but, który zasługuje na swoją nazwę. Solidna podeszwa środkowa, gumowa podeszwa zewnętrzna i cholewka wykonana w 50% z siateczki z materiałów pochodzących z recyklingu zachowują swoją formę.

Waga nie jest podana, ale Duramo ma średnią wagę, a rozmiar 9,5 waży tyle samo, co mój rozmiar 10 w ASICS GT-2000 11 przy 9,8 uncji.

Duramo to odpowiedź adidasa dla biegaczy, którzy po prostu chcą buta, który będzie wygodny i trwały i którzy nie chcą eksperymentować z piankami i konstrukcjami butów, które nie przetrwały próby czasu. Cena katalogowa wynosi 70 USD z dużą ilością wyprzedaży, aby obniżyć ją jeszcze bardziej.

Ten but konkuruje z ASICS Gel Excite 10, ASICS Gel Contend 9, Nike downshifter 12, New Balance Fresh Foam Arishi v4, Saucony Cohesion 16 i Reebok Ahary.

Poszukaj porównania tych bardziej przystępnych cenowo opcji butów do biegania, które pojawią się w RunningShoesGuru jeszcze w tym roku!

Adidas Duramo 10 – pierwsze wrażenia

Po wyjęciu tego buta z pudełka wyglądał prosto, ale uroczo! Zaskakująco jak na buty za 70 dolarów, są one dostępne w kilku wariantach czarno-szaro-białych oraz w dwukolorowych niebieskich i czerwonych opcjach dla mężczyzn i różnych wersjach kolorystycznych dla kobiet.

Podczas chodzenia i pierwszego biegu Duramo 10 sprawiały wrażenie twardych pod stopami i podstawowych, ale jednocześnie ochronnych i funkcjonalnych. To było odświeżająco proste!

Im jestem starszy, tym potrzebuję bardziej miękkiej amortyzacji na biegi powyżej 4 mil i wolę większą sprężystość podczas wyścigów, ale naprawdę podobała mi się stanowcza reakcja Duramo 10 na 1-4 mile na raz.

Czasami wypróbowane i prawdziwe jest pocieszające i takie jest moje odczucie z Duramo 10.

Cholewka Adidas Duramo 10

Cholewka jest wygodna i dobrze dopasowana. Jest przyjazna dla środowiska, wykonana w co najmniej 50% z siatki tekstylnej pochodzącej z recyklingu.

Może się nagrzewać.

Otwory na sznurowadła są dobrze chronione, z zamszowym elementem na otworach końcowych i grubym plastikiem wzmacniającym otwory na sznurowadła aż do kostki.

Język przyzwoicie chroni stopę przed ciasnymi sznurowadłami. Ma tendencję do zwijania się bliżej punktu wiązania, ale można go regulować.

Pudełko na palce ma naklejkę z paskiem, która otacza pudełko, ale brakuje wewnętrznego wzmocnienia czubka. Jest to prawdopodobnie najniższy poziom trwałości w tym skądinąd wytrzymałym bucie.

Niektórzy sugerują umieszczenie kawałka taśmy klejącej po wewnętrznej stronie buta, gdzie palce często się przebijają, aby uzyskać kolejną warstwę odporności.

Dopasowanie jest prawidłowe i średniej szerokości, od pięty do śródstopia, być może nieco wąskie w przedniej części stopy, ale lekko się rozciąga po około 15 milach.

Cofając się do buta, zapiętek, który owija się wokół pięty, aby przeciwdziałać nadmiernemu ruchowi poziomemu, ma niską-średnią jakość i skuteczność. Jest to jeden z czynników, oprócz twardej poduszki, który sprawia, że jest to but o niskim przebiegu w mojej książce.

Ten but jest dostępny w szerokiej szerokości.

Podeszwa adidas Duramo 10

Duramo 10 ma pełnowymiarową podeszwę środkową LIGHTMOTION, która jest stosunkowo twarda.

Podeszwa środkowa LIGHTMOTION jest bardziej odporna na nacisk niż materiał LIGHTSTRIKE marki; potrzeba więcej siły, aby wgnieść bok podczas naciskania na piankę. Pianka LIGHTMOTION jest jednak bardziej miękka niż podstawowa pianka FLYTEFOAM firmy ASICS.

LIGHTMOTION zapewnia twarde i nieco responsywne czucie pod stopami. W przeciwieństwie do niektórych bardziej miękkich pianek jest mało prawdopodobne, aby z czasem nadmiernie się marszczyła.

Jazda jest pod pewnymi względami odświeżająco prosty: przyzwoite czucie podłoża, brak dodatkowego „oddawania” pianki; jest nieco blokowy, ale ogólnie przyjemny.

Wraz z zamkniętą cholewką but ten zapewnia przyjemną jazdę, która nie wyróżnia się ani negatywnie, ani pozytywnie.

Podeszwa, która wygina się na zewnątrz po wewnętrznej stronie stopy poniżej palców, zapewnia naturalną stabilność, aby zapobiec nadmiernej pronacji.

Zarówno Lightstrike SL, jak i Gel-DS Trainer 26, z podeszwami środkowymi o porównywalnej grubości z wyżej wymienionych pianek (LIGHTSTRIKE i FLYTEFOAM), są lżejsze i bardziej oddychające niż Duramo 10, ale mają też wyższą cenę.

Częścią tego, co sprawia, że Duramo są cięższe, jest gumowa podeszwa zewnętrzna na całej długości, z mniejszym wycięciem w kształcie diamentu na śródstopiu. Ta wersja ma znacznie bardziej drobno teksturowany wzór niż ten, który widzieliśmy w Duramo 9. Ta podeszwa zewnętrzna jest świetna pod względem trwałości.

Spadek pięty do palców nie jest wymieniony, ale wydaje się, że wynosi 10 mm.

Wnioski dotyczące adidas Duramo 10

Duramo 10 to świetny zakup, aby uzyskać wiele z butów do biegania w zakresie podstawowego komfortu, przyczepności i trwałości.

Ten but ma bezsensowną jazdę, która wykonuje swoją pracę bez żadnych skarg!

Zalecane zużycie to biegi do 4 mil na raz ze względu na niski i umiarkowany zapiętek oraz twardą podeszwę środkową; but może służyć jako ogólny but do siłowni i aktywności.

(Visited 8 times, 1 visits today)
Close