Artykuł napisany przez 5:10 pm Odżywianie, Podstawy żywienia

Zielona herbata vs. herbata mleczna

Woda jest eliksirem życia i jest niezbędna dla dobrego samopoczucia. Jednak herbata zajmuje kolejne miejsce pod względem popularności jako napój z wyboru. Mieszkańcy Azji, Wielkiej Brytanii i Kanady oraz części Afryki preferują ten wyjątkowy napój, który powstaje przez zaparzenie garści liści herbaty w gorącej wodzie. Jest to najstarszy znany ludzkości sposób na odświeżenie się w ciągu kilku sekund.

Zdziwiłbyś się, gdybyś wiedział, że herbata rosła w obfitości w mniej zaludnionych obszarach i często była ignorowana. Dopiero w 2737 roku p.n.e. chiński cesarz dodał ją do swojej porannej filiżanki i w ten sposób wzniósł ją na nowe wyżyny. Pozostała ona mocno zakorzeniona w umysłach ludzi.

Amerykańska kawa jest stosunkowo nowym napojem, który został spopularyzowany po bostońskiej imprezie herbacianej. Herbata z pewnością nie jest ograniczony do jednego rodzaju, choć.

Wręcz przeciwnie, znajdziesz zapalonych entuzjastów herbaty dyskutując jego zalety w oparciu o kolor. W ten sposób można uzyskać czarne, białe, zielone i żółte odmiany herbaty dostępne teraz. Wszystkie one pochodzą jednak z jednej rośliny, tj. Camellia Sinensis.

Różnica polega na sposobie przetwarzania liści oraz stopniu utlenienia, jakiemu są poddawane.

Ma ona wiele zalet zdrowotnych, ale dodanie mleka i kostki cukru, aby uczynić ją bardziej smakowitą, może nieco zmniejszyć jej wartości odżywcze.

Możesz tęsknić za starą herbatą z mlekiem lub zakorzenić się w stosunkowo nowej zielonej herbacie.

Którą z nich powinieneś jednak pić? Zielona herbata vs. herbata mleczna to bitwa, która ma przyjaciół i rodziny debatujących kwestię na poważnie. Każda odmiana ma swoje zastosowania, a to pomoże Ci dojść do świadomej decyzji, gdy dowiesz się wystarczająco dużo, aby rozróżnić między nimi.

Spis treści:

Składniki w filiżance herbaty

To zrozumiałe, że parująca filiżanka herbaty zawiera kilka korzystnych składników, większość ludzi woli pić go, aby zwiększyć swoją energię i pozostać odświeżony. Poranna herbata stała się niemal niezbędna w dzisiejszych czasach.

Warto jednak przyjrzeć się składnikom każdego rodzaju herbaty, aby wybrać swój poranny napój.

1. Przeciwutleniacze

Katechiny, główny składnik herbaty, mają udowodnione właściwości przeciwutleniające. Zielona herbata jest chock-a-block z katechinami, które pomagają organizmowi zachować zdrowie poprzez ochronę przed wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za choroby i starzenie się.

Niestety, Twój organizm nie otrzyma zbyt wielu antyoksydantów poprzez spożywanie czarnej herbaty z mlekiem. To właśnie mleko uniemożliwia wchłanianie antyoksydantów przez komórki ciała.

2. Kofeina

Nie przerzucaj się automatycznie na kawę, gdy jesteś spragniony kofeiny. Herbata zawiera dobrą ilość kofeiny też, a znajdziesz mlecznej herbaty mieć zwiększoną ilość to w porównaniu do jego zielonego odpowiednika.

Herbata mleczna jest zwykle przygotowywana z czarnej herbaty, która zawiera więcej kofeiny. W małej filiżance herbaty, która była parzona w gorącej wodzie i mleku przez 8 minut, znajduje się 30-60 mg kofeiny.

Znany wzmacniacz energii, picie kilku filiżanek herbaty z mlekiem może spowodować wzrost ciśnienia krwi i przyspieszenie akcji serca. Stąd zdecydować się na 1-2 filiżanki dziennie i aby upewnić się, że lepsze wchłanianie antyoksydantów, zdecydować się na czarną herbatę bez mleka lub dodać trochę soku z cytryny, aby poprawić taste.

3. Fluorki

Będziesz w stanie uzyskać dobrą ilość fluorków wybierając zieloną herbatę. To pozwoli Ci dodać siłę do swoich kości i utrzymać zdrowe zęby bez uciekania się do suplemenciementów. Dodanie mleka rozcieńczy ten efekt z liczbą fluorków jest znacznie zmniejszona.

Korzyści zdrowotne wynikające z picia zielonej herbaty

Picie zielonej herbaty pomoże Ci skorzystać ogromnie z jego bioaktywnych składników, które poprawiają zarówno zdrowie serca i funkcji mózgu.

Niektóre z korzyści zdrowotnych, które zostały udowodnione przez braterstwo medyczne obejmują:

1. Zielona herbata poprawić zdrowie serca

Zielona herbata zawiera dobrą ilość EGCG (galusan epigallokatechiny) związki, które utrzymują wyściółki naczyń krwionośnych i zmniejsza stres i niepokój.

Nigdy nie dodawaj mleka do zielonej herbaty dla lepszego wchłaniania antyoksydantów.

2. Zielona herbata zwiększa właściwości detoksykacyjne

Wszystkie toksyny mogą być wyeliminowane z organizmu, dzięki uprzejmości zielonej herbaty.

To nie tylko zwiększyć swoją odporność, ale może również poprawić zdrowie skóry, dzięki czemu bez skazy i błyszczący wygląd.

3. Zielona herbata może pomóc zgubić wagę

Antyoksydanty pochodzące z zielonej herbaty pomaga w walce z uszkodzeniami wolnych rodników i poprawia metabolizm.

To pomaga w utracie wagi w połączeniu z dobrze zbilansowanego żywienia i exercises.

Korzyści zdrowotne płynące z picia herbaty z mlekiem

Herbata z mlekiem jest przygotowana przez dodanie łyżki lub 2 mleka do zaparzonej czarnej herbaty. Jest spożywany na gorąco i jest popularny w całej Wielkiej Brytanii i części Azji Południowej.

Niektóre z zalet związanych z piciem herbaty mlecznej obejmują:

1. Lepszy smak

Ostry, cierpki smak zostaje znacznie zredukowany po dodaniu mleka. Ten rodzaj herbaty jest aromatyczny i preferowany w prawie wszystkich społecznościach pijących herbatę, które nie mogą obejść się bez filiżanki porannej herbaty

2. Dodatkowe korzyści

Wiele osób, upewnij się, aby mieć herbatę z dodatkiem smaku albo imbir, kardamon, cynamon, goździk, tulsi liści, liści mięty, lub niektórych ziół. To dodaje więcej smaków wraz z dodatkowych korzyści zdrowotnychGreen

Herbata a herbata z mlekiem – która jest zdrowsza?

Herbata czy czarny, zielony, lub biały, gdy spożywane na własną rękę przez napar w gorącej lub zimnej wodzie, zawiera bardzo mało kalorii. Jednak większość osób preferuje herbatę z mlekiem. Dodanie do niej mleka nie tylko zmniejsza liczbę korzyści zdrowotnych, ale może również w znacznym stopniu obniżyć jej wartość. Specjaliści medyczni zalecają picie herbaty bez żadnych ulepszaczy smaku, aby zapewnić uzyskanie pełnego zakresu jej korzyści.

Oczywiście, mleko jest pełnowartościowym pokarmem, ale dodanie go do czarnej herbaty nic jej nie doda. Zamiast tego, może okazać się nieskuteczne. Więc, śmiało i pić herbatę, aby zwiększyć swoje poziomy energii, ale pamiętaj, aby pić go w surowej formie przez namaczanie go w gorącej wodzie. Możesz dodać kroplę cytryny, aby pozbyć się gorzkiego smaku zamiast mleka.

Jeżeli jesteś chętny do porównania plusów zielonej i mlecznej herbaty, to jest zielona herbata, która dostaje do sprawdzenia większość pól. Sprawdź szczegóły poniżej i wybierz zdrowszą opcję.

    • Zielona herbata ma mnóstwo fluorków, które są korzystne dla zdrowia kości i zębów, ale herbata mleczna ma zmniejszoną ilość itCaffeine
    • zawartość jest znacznie mniej w zielonej herbacie niż w jej czarnym odpowiedniku. Mieszanie jej później z mlekiem może spowodować szybsze bicie serca i wzrost ciśnienia krwiObfitość
    • EGCG pomaga w krążeniu krwi poprzez ochronę wyściółki naczyń krwionośnych
  • dodanie mleka do czarnej herbaty, możesz skończyć z nie wieloma korzyściami
  • Uważa się, że zielona herbata pomaga w utracie wagi, podczas gdy mleko w herbacie dodaje kalorii, ponieważ wiele osób woli ją z cukrem</.li>

Podsumowanie

Obie zielone i czarne herbaty mają kilka wspólnych korzyści, w tym zwiększanie energii i poprawę zdrowia serca.

Zielona herbata zawiera dodatkowe antyoksydanty, które dodają zdrowia.

Należy pamiętać o piciu herbaty z mlekiem, ponieważ może nie być tak skuteczna jak zielona herbata i może dodać dodatkowe kalorie.

Często zadawane pytania (FAQs)

Q. Czy to w porządku pić herbatę z mlekiem?

A. Dodawanie mleka do czarnej herbaty jest powszechną praktyką. Herbata jest bogata w antyoksydanty, które przynoszą korzyści organizmowi na kilka sposobów. Specjaliści medyczni zalecają picie herbaty bez mleka, aby zmaksymalizować korzyści odżywcze. Możesz pić mleko i herbatę osobno, jeśli nie możesz obejść się bez jednego z tych napojów. Mieszanie tych dwóch może powodować pewne problemy trawienne i hamować moc herbaty w dużym stopniu.

Q. Ile zielonej herbaty należy spożywać?

A. Można spożywać 2-3 filiżanki zielonej herbaty dziennie. Picie zbyt wielu filiżanek może być problematyczne.

Q. Czy dobrze jest pić 12 filiżanek zielonej herbaty dziennie jako alternatywę dla wody?

A. Nie ma alternatywy dla wody. Pamiętaj więc, aby pozostać nawodnionym poprzez spożywanie wody między posiłkami, w regularnych odstępach czasu. Zielona herbata jest korzystna dla zdrowia, ale przesadzenie i całkowite zastąpienie wody zieloną herbatą może spowodować bóle brzucha, biegunkę i bezsenność w czasie.

Q. Czy alternatywy mleczne sprawią, że herbata mleczna będzie smakować tak samo?

A. Cóż, możesz spróbować dodać mleko migdałowe, mleko sojowe lub mleko kokosowe do herbaty, jeśli nie tolerujesz laktozy. Jednak smak może być nieco zmieniony i być może trzeba będzie dodać cukier, aby się nim cieszyć. Zamiast tego przejdź na zdrowszą zieloną herbatę i pij ją bez żadnych problemów.

P. Jak herbata z mlekiem szkodzi zdrowiu?

O. Picie wielu filiżanek herbaty z mlekiem w ciągu dnia może powodować mdłości i wzdęcia. Twój język będzie pokryty nalotem, a oddech będzie śmierdział. Kofeina zawarta w herbacie sprawia, że jesteś niespokojny i utrudnia cykl snu, przez co czujesz się cały czas zmęczony.

(Visited 23 times, 1 visits today)
Close