Artykuł napisany przez 8:41 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Under Armour Velociti 3

Under Armour Velociti 3 Wprowadzenie

Historia linii Velociti firmy Under Armour jest nieco zagmatwana. Po kilku wyszukiwaniach w Google udało mi się znaleźć oryginalny Speedform Velociti. Następnie pojawiły się HOVR Velociti 2 i Flow Velociti Wind 2. UA podjęło mądrą decyzję o uproszczeniu i skonsolidowaniu rzeczy na rok 2023 w Velociti 3.

Jest to neutralny, średnio amortyzowany but przeznaczony do codziennego treningu. Zauważalna jest zmiana ceny z zeszłorocznego modułu na tegoroczny, przy czym poprzednia wersja kosztowała 160 USD, a najnowsza 130 USD. W oparciu o to, jak but się sprawował, myślę, że ta cena jest rozsądna i nie mógłbym uzasadnić płacenia dużo więcej.

Inną zmianą jest to, że UA odeszło od cholewki WARP na rzecz elastycznej dzianiny. Nie mam doświadczenia z projektem WARP, ale powiem więcej o dzianinie później.

Jeśli nie jesteś przekonany do projektu i funkcji Velociti 3, istnieje oczywisty krok do Flow Velociti Elite. Ten super but kosztuje 250 USD, oferuje płytę z włókna węglowego i waży 1,5 uncji mniej niż Velociti 3.

Poza UA, Asics Noosa Tri 15 jest naturalną alternatywą. Oba są w tym samym przedziale cenowym, lekkie i stworzone do szybszych treningów i biegów.

Under Armour Velociti 3 Pierwsze wrażenia

Elegancki i przyciągający wzrok Velociti 3 to świetnie wyglądający but z kilkoma atrakcyjnymi kombinacjami kolorów. Niezależnie od tego, czy lubisz krzykliwe kolory, czy konserwatywne, znajdziesz opcję dla siebie.

Moim pierwszym biegiem w Velociti 3 było 5 km. Od razu zauważyłem, że podeszwa środkowa FLOW jest dość żywa. Właśnie skończył padać deszcz, więc byłem ciekawy, jak sprawdzi się podeszwa zewnętrzna bez gumy. Ku mojemu zaskoczeniu, były przyczepne i nie doświadczyłem żadnego poślizgu. Dzianinowa cholewka była przytulna i wspierająca.

Velociti 3 ma 8 mm spadek od pięty do palców z wysokością 30 mm w pięcie i 22 mm w palcach i waży 8,8 uncji.

Cholewka Under Armour Velociti 3

Mówiąc najpierw o dopasowaniu cholewki, czułem, że jest ona wąska, nawet dla biegaczy, którzy nie mają szerokich stóp. Powinno to być brane pod uwagę przy ocenie Velociti 3. Ze względu na wąską konstrukcję but wydawał się również mały pod względem długości. Zwiększenie rozmiaru o pół rozmiaru mogłoby zwiększyć komfort, ale rozmiar, który testowałem, w żaden sposób nie ograniczał moich stóp.

Język i system sznurowania działały naprawdę dobrze, aby zablokować stopę. Te buty są łatwe do zasznurowania i podobał mi się fakt, że mogłem je zawiązać i za każdym razem czuć się tak samo. Wyściółka na języku pomogła również w zapewnieniu komfortu w górnej części stopy. Zauważyłem, że język jest szerszy niż w większości butów i zakrywa większą część stopy. Nie było to ani dobre, ani złe, ale nie miałem problemów z przesuwaniem się języka w dół lub z boku na bok.

W najnowszej wersji zastosowano jednoczęściową, elastyczną dzianinę, ponieważ UA zdecydowało się odejść od technologii WARP. WARP był cieńszym, nylonowym materiałem z „taśmowymi” nakładkami na całym bucie, które miały zabezpieczyć stopę i zapobiec niepożądanym ruchom. Nie miałem żadnych problemów z ruchem w dzianinie i naprawdę podobał mi się czarno-szary wzór w plamki.

Mam tDwie małe skargi dotyczące dzianinowej cholewki, które należy wziąć pod uwagę.

UA reklamuje ten materiał jako oddychający, z czym się nie zgadzam. Porównałbym cholewkę do noszenia swetra. W chłodnych lub zimnych warunkach nie będzie problemu, ale w cieplejsze dni mogą powodować pocenie się stóp.

Ponadto, jak można się spodziewać, zatrzymują mnóstwo wody, gdy są mokre.

Podeszwa Under Armour Velociti 3

Under Armour wykorzystuje technologię podeszwy środkowej FLOW w Velociti 3s. FLOW to jednoczęściowa pianka, która zapewnia responsywną i długotrwałą amortyzację. Początkowo są miękkie i podczas krótszych biegów, ale im dalej biegasz, tym bardziej but staje się nie na miejscu.

Czułem, że amortyzacja jest odpowiednia na biegi do jednej godziny. Błyszczą podczas biegów na 5 km i 5 mil w szybszym tempie. Na tych dystansach zaletami są waga i zwinna jazda.

Podczas dłuższych biegów podeszwa środkowa była mniej wspierająca niż w innych codziennych butach treningowych. Nie sądzę, że jest to krytyka buta, tylko spostrzeżenie, które należy wziąć pod uwagę dla każdego, kto szuka buta na większe dystanse.

W przypadku szybszych biegów technologia FLOW zapewniała responsywne sprzężenie zwrotne, które sprawiało, że buty nie wymagały wysiłku. Naprawdę podobała mi się bezgumowa podeszwa zewnętrzna. Coś w tym, że nie słychać kroków, sprawiało wrażenie, jakby dodawało to dodatkowego biegu podczas treningów interwałowych. Tylko czas pokaże, jak długo wytrzyma podeszwa zewnętrzna, ale jak dotąd byłem pod wrażeniem jej trwałości.

Podobnie zaskoczyła mnie przyczepność podeszwy zewnętrznej. Bardzo dobrze radziły sobie na chodnikach i nawierzchniach asfaltowych. Nawet w mokrych warunkach czułem, że technologia FLOW trzyma się tych powierzchni.

Under Armour Velociti 3 Wnioski

Czy ten but spełnił to, do czego został zaprojektowany przez Under Armour? Lekkie, pozbawione gumy i trwałe.

But treningowy zbudowany z myślą o szybkości? Moim zdaniem tak!

Naprawdę podobała mi się zmiana tempa i różnorodność, jaką wniosły do moich treningów.

Velociti 3 od Under Armour to solidny but dla każdego, kto dopiero zaczyna biegać lub biegaczy szukających buta specjalnie na bieżnię, treningi szybkościowe lub treningi / wyścigi na krótszych dystansach.

Trzymaj się tych środowisk, a pokochasz je.

(Visited 13 times, 1 visits today)
Close