Artykuł napisany przez 8:33 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Altra Olympus 5

Altra Olympus 5 Wprowadzenie

Altra Olympus 5.0 to najnowsza wersja maksymalnie amortyzowanych butów trailowych Altra. Ten but to czołg, co dla mnie jest bardzo dobrą rzeczą! Ten but dobrze poradzi sobie w każdych warunkach na szlaku, a Twoje stopy nie będą narzekać po kilku godzinach spędzonych w tym bucie.

Olympus 5.0 jest bardzo podobny do poprzedniego modelu tego buta. Ten but jest zbudowany na standardowej platformie Altra z zerową kroplą i ma typowy kształt palców, który jest powszechny w całej marce Altra.

Altra Olympus 5 Wrażenia

Altra Olympus 5.0 to czołg, a dla niektórych jestem pewien, że jest to znacznie więcej butów niż by chcieli. Dla tych, którzy lubią buty trailowe z maksymalną amortyzacją, ten but może być właśnie tym, czego szukasz.

Po moim pierwszym biegu w Altra Olympus 5.0 stało się jasne, że ten but jest dokładnie taki, jak reklamowano. Bez względu na to, co rzucił na mnie szlak, od kamieni po korzenie i wszystko inne, moje stopy czuły się dobrze od początku do końca. Nawet na niektórych bardziej technicznych odcinkach, gdzie moje wrażliwe stopy rzadko są szczęśliwe w jakichkolwiek butach, nie miałem żadnych problemów w Olympus 5s.

Przyczepność butów Altra Olympus 5.0 nie ma sobie równych. Wypustki są wystarczająco agresywne, aby zapewnić dobrą przyczepność do podłoża, nawet gdy warunki są dalekie od sprzyjających. Nie zajęło mi dużo czasu, aby zaufać mojej stopie w tych butach i nigdy nie miałem problemu z poślizgnięciem się pomimo wielu kilometrów na błotnistych szlakach.

Pomiędzy dużą amortyzacją i solidną przyczepnością podeszwy zewnętrznej, bez wątpienia Altra Olympus 5.0 byłby doskonałym wyborem do pokonywania wielu kilometrów na bardziej technicznych szlakach.

Czy można nosić te buty na bardziej nadających się do biegania szlakach? Oczywiście, ale jeśli prędkość jest Twoim priorytetem, możesz chcieć lżejszego buta, który pozwoli Ci naprawdę otworzyć krok i latać! Jeśli szlak jest techniczny i zamierzasz być na nim przez większość dnia (lub dłużej), ten but zapewni Ci to.

Ochrona Altra Olympus 5

Zakładam, że wiele osób rozważających Altra Olympus 5.0 koncentruje się na ochronie, jaką zapewni ten but, i jak było tematem tej recenzji, właściwości ochronne tego buta nie mają sobie równych.

Pomiędzy amortyzacją podeszwy środkowej a podeszwą zewnętrzną Vibram, Twoje stopy będą bezpieczne przed wszystkim, na co nadepniesz podczas wędrówki. But ma również wzmocnioną osłonę palców, więc jeśli złapiesz palcem kamień, będziesz w stanie iść dalej.

Jedynym obszarem, w którym może brakować tego buta z punktu widzenia ochrony, jest sama cholewka. Cholewka tego buta to trwała siateczka, która prawdopodobnie nie zrobi wiele, aby chronić stopy, jeśli robisz poważne buszowanie. Ale na dość dobrze utrzymanym szlaku powinieneś czuć się bardzo komfortowo w tych butach.

Wytrzymałość Altra Olympus 5

Altra Olympus 5.0 wykazuje niewielkie, jeśli w ogóle, oznaki zużycia po kilku biegach.

Nie mam żadnych wątpliwości, że ten but będzie dobrze służył przez długi czas i nie martwiłbym się, że wytrzyma i będzie dobrze działał podczas wyścigu o dowolnej długości.

Altra Olympus 5 Responsywność i szybkość

Jak już wspomniano, Altra Olympus 5.0 nie jest idealnym butem do naprawdę szybkich wyścigów.

Nie miałem żadnych problemów z bieganiem w tym bucie, a podczas nadających się do biegania odcinków bardziej technicznego szlaku z pewnością można otworzyć krok i biegać w tych butach, ale jeśli większość szlaku jest nadająca się do biegania i koncentrujesz się na szybkości, z pewnością wybrałbym lżejszy but.

Altra Olympus 5 Komfort i dopasowanie

Altra Olympus 5.0 pasował do rozmiaru i był ogólnie wygodny. Jedynym problemem, jaki miałem z tym butem, był język ocierający się o moją kostkę / goleń, ale po złożeniu go nie było to problemem.

Pudełko na palce w kształcie stopy tego buta jest bardzo cenione, ponieważ pozwala palcom rozstawiać się podczas biegu bez żadnych ograniczeń i otarć.

Biorąc wszystko pod uwagę, nie mam żadnych problemów z wygodą lub dopasowaniem tego buta.

Wnioski dotyczące Altra Olympus 5

Altra Olympus 5.0 to bestia, ale nie uważam tego za coś złego. Nosiłem ten but przez kilka długich biegów na szlakach i ani razu nie żałowałem tego wyboru. Priorytetem jest dla mnie amortyzacja/ochrona na szlaku bardziej niż cokolwiek innego i są to dwa obszary, w których ten but świeci najbardziej.

Nie nazwałbym go idealnym butem trailowym dla mnie, ponieważ jest nieco cięższy niż bym wolał. To powiedziawszy, zdecydowanie pozostanie w mojej rotacji i prawdopodobnie będzie moim wyborem za każdym razem, gdy wypróbuję nowy szlak, który podejrzewam, że będzie przynajmniej trochę techniczny.

Ostatecznie czynnik decydujący o wyborze Altra Olympus 5.0 sprowadza się do tego, ile butów chcesz.

Jeśli jesteś skłonny zrezygnować z odrobiny amortyzacji, aby mieć lżejszy but, to zrezygnowałbym z nich.

Ale jeśli lubisz solidne buty, które gwarantują ochronę stóp podczas długich biegów w terenie, nie pomylisz się z Altra Olympus 5.0.

(Visited 12 times, 1 visits today)
Close