Artykuł napisany przez 12:13 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Under Armour HOVR Mega 3

Under Armour HOVR Mega 3 Wprowadzenie

Mówi się, że Under Armour HOVR Mega 3 to najlepiej amortyzowane buty do biegania na rynku. Patrząc na podeszwę buta, jest zauważalna różnica, ale nie powiedziałbym, że są one wyjątkowo amortyzowane. Z drugiej strony cholewka jest bardzo dobrze amortyzowana.

Under Armour od kilku lat stara się być na radarze zapalonych biegaczy. Nieustannie starają się aktualizować swoją technologię i sprawić, by ich charakterystyczna podeszwa środkowa była czymś pożądanym.

Przetestowałem kilka butów Under Armour, takich jak Charged Asserts 9 i 10 oraz HOVR Turbulence 2.

Nigdy nie wybrałbym ich do długich biegów, ale uważam, że są to świetne buty, a Under Armour zdecydowanie podąża właściwą drogą. Mówiąc ponownie o UA HOVR Mega Clone 3, nie wiem nawet, w jakiej kategorii bym je umieścił.

Są po bardziej masywnej stronie, ważą 11,5 uncji (damskie i męskie), nie sądzę, że jest to dokładne, ale tyle znalazłem na ich stronie internetowej i mają 8 mm przesunięcie.

Under Armour robi duże postępy, aby ich buty były oznaczone jako buty do biegania i zapakowali w tę parę wiele technologii.

Wzrok przyciąga cholewka UA Clone, która zapewnia precyzyjne dopasowanie. Mają zewnętrzny zapiętek z TPU. Wkładka formowana w 3D. Podeszwa środkowa UA HOVR™. Wreszcie, pod piętą zauważysz gumowe strąki z włókna węglowego, które mają pomóc w przyczepności i trwałości.

Są one droższe i kosztują 140 USD i osobiście nigdy bym za nie tyle nie zapłacił. Mają jednak wiele nowych technologii i są dobrze wykonane. Po prostu nie są moją filiżanką herbaty. Może gdy ich cena spadnie, kupiłbym je jako parę butów sportowych.

Under Armour HOVR Mega 3 Pierwsze wrażenia

Moje pierwsze wrażenie na temat tych butów było zaskakujące. Oglądając je online, a następnie osobiście, zaskoczyły mnie.

Na żywo cholewka wygląda jak sweter z dzianiny. W pewnym sensie to właśnie próbują osiągnąć. Szczycą się tą rozciągliwą cholewką. Stwierdzono, że rozszerza się i kurczy, aby zapewnić dokładne dopasowanie, które sprawdza się w przypadku różnych stóp.

Zakładając je po raz pierwszy, od razu zauważysz cholewkę. Jest wygodna, ale sprawia wrażenie ciężkiej i grubej. Tam, gdzie mieszkam, było zimno, więc chwyciłem te buty na spacery lub załatwianie spraw.

Drugą rzeczą, którą zauważyłem, kiedy je założyłem, było to, że zapiętek był bardzo niski i nie był zabudowany tak, jak wolę. I oto, kiedy wziąłem je do biegania, ten obszar sprawił mi trochę irytacji.

Moim pierwszym biegiem było 5 km i ten dystans był w nich bardzo długi. Brakowało im responsywności i sprawiały, że czułem się, jakbym pracował ciężej.

Cholewka Under Armour HOVR Mega 3

Cholewka jest tym, co jako pierwsze przyciąga wzrok. Jest jedyna w swoim rodzaju i nie próbowałem takiej cholewki. Rozumiem koncepcję stojącą za nią i jak już wielokrotnie mówiłem, nie mam nic przeciwko niej w przypadku butów casualowych.

Czułem, że kiedy nosiłem je do biegania, dusiły moje stopy. Wydawało mi się, że mam na sobie małe swetry z dzianiny i tak też wygląda materiał.

UA nazywa go swoim Clone cholewki i mówi, że został opracowany, aby zapewnić precyzyjne dopasowanie, które rozszerza się i kurczy, aby zapewnić stopie bezszwowe uczucie.

Zapiętek jest wykonany z zewnętrznego TPU i nie sądzę, aby zapewniał przyjemne uczucie zablokowania. Bez względu na to, jakiej techniki sznurowania użyłem, miałem poślizg. Nic szalonego, ale wystarczająco, by to zauważyć. Wydaje się, że zapiętek jest znacznie krótszy niż w typowych butach do biegania.

Patrząc na język i sznurowadła. Język ma klin i jest bardzo wyściełany. Sznurowadła są płaskie i pozostały zawiązane, gdy zawiązałem je na dwa węzły, ale kiedy je zasznurowałem, trudno było je zacisnąć z powodu dużej ilości wyściółki. Po obu stronach cholewki, gdzie znajdują się sznurowadła, znajdują się otwory na sznurowadła wzmocnione plastikowo-gumowym materiałem. Ma to pomóc w lepszym dopasowaniu buta do stopy.

Ostatnim obszarem cholewki, który wydał mi się atrakcyjny, była formowana w 3D wyściółka skarpety.

Podeszwa Under Armour HOVR Mega 3

Podeszwa składa się z charakterystycznej amortyzacji UA HOVR. Niedawno testowałem UA Turbulence 2 i gorąco je polecam. Mają również podeszwę środkową HOVR. Nigdy nie nosiłem pary z nią, więc poszukałem trochę informacji i oto, czego się dowiedziałem.

HOVR to zastrzeżona mieszanka pianki opracowana we współpracy z Dow Chemical, która jest utrzymywana razem przez tkaninę kompresyjną „Energy Web”, która utrzymuje piankę, zapewniając doskonałą amortyzację i pochłanianie wstrząsów.

Ta technologia jest unikalna dla Under Armour. Firma nawiązała współpracę z Dow Chemical w celu stworzenia tej podeszwy środkowej, dzięki czemu UA HOVR jest wykonana z najwyższej jakości materiałów, a tkanina kompresyjna Energy Web zabezpiecza piankę.

UA twierdzi, że ta podeszwa środkowa kształtuje stopę i oddaje energię, którą wkładasz w każdy krok. Z biegiem czasu czułem, że moja stopa dopasowuje się do podeszwy, ale stwierdziłem, że brakuje im zwrotu energii. Dla mnie wbijały się w ziemię i sprawiały, że czułem się jakbym był niezdarny.

Obszarem, który uznałem za atrakcyjny i zdecydowanie wygodny, były strąki z gumy węglowej, które znajdowały się pod moimi piętami i obszarami o dużej sile uderzenia. Chwytały wszystko. Nie ślizgałem się w nich na różnych powierzchniach.

Kolejnym plusem jest trwałość. Nosiłem je przez 50 mil, plus wiele godzin codziennego noszenia i nie ma prawie żadnych śladów zużycia.

Under Armour HOVR Mega 3 Wnioski

Under Armour HOVR Mega Clone 3 to fajne i wyjątkowo wyglądające buty. Po wielu próbach noszenia ich, urosły na mnie i mogłem je tolerować przez kilka kilometrów biegania w nich.

Nigdy nie sięgnąłbym po nie zamiast innych butów do biegania, które mam. Założyłbym je, gdybym potrzebował pary butów, o których wiedziałbym, że będą wygodne przez cały dzień.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Close