Artykuł napisany przez 1:18 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Saucony Kinvara Pro

Wprowadzenie do Saucony Kinvara Pro

Jeśli zastanawiasz się nad Kinvara Pro i dlaczego istnieje, oto moje zdanie na ten temat. Endorphin Speed 3 ma być towarzyszem treningowym Endorphin Pro 3 i Endorphin Elite, ale jeśli kiedykolwiek w nim biegałeś, zauważyłeś, że w niczym nie przypomina super butów Saucony. Ma nylonową płytkę w podeszwie środkowej, dzięki czemu jest bardzo elastyczna. Pianka podeszwy środkowej jest również bardzo miękka i sprawia wrażenie codziennego trenera, a nie trenera prędkości.

Wielu biegaczy używa Endorphin Speed 3 do codziennych treningów, ponieważ zapewnia wygodną jazdę z relaksującymi przejściami. Czuję, że jest zbyt zrelaksowany dla mojej szybkiej pracy – wolę coś sztywniejszego i bardziej propulsywnego, gdy chcę przyspieszyć.

Saucony musiało zdać sobie sprawę, że w ich ofercie jest luka, więc stworzyli Kinvara Pro, sztywną, tańszą i bardziej wytrzymałą wersję butów maratońskich. Kinvara Pro nie ma wiele wspólnego ze zwykłą Kinvarą 14. Oba mają podeszwy zewnętrzne PWRRUN z niewielką ilością gumy, ale na tym podobieństwa się kończą.

Skąd nazwa Kinvara Pro? Kinvara była jednym z najpopularniejszych butów do biegania Saucony w ciągu ostatniej dekady, więc sensowne jest, aby jeździć na nazwie, która jest już dobrze znana w świecie biegania, zamiast budować zupełnie nową nazwę.

Kinvara Pro jest wyposażona w zaawansowane technologie Saucony, takie jak pianka podeszwy środkowej PWRRUN PB, płytka węglowa o długości ¾ i geometria SpeedRoll. Waży 9,5 uncji (269 g) dla męskiego US 9, który jest znacznie cięższy niż Kinvara 14. Kinvara 14 waży tylko 7 uncji (198 g). Ma również masywną podeszwę środkową 42 mm / 34 mm w porównaniu do zwykłej podeszwy Kinvara 14 31 mm / 27 mm.

Kinvara Pro kosztuje 180 USD, czyli tyle samo, co inne wysokiej klasy buty do szybkiego treningu, takie jak Hoka Mach X i New Balance SuperComp Trainer v2, ale kosztuje 10 USD więcej niż Endorphin Speed 3.

Czy może to być trener szybkości Saucony, który wypełnia lukę między codziennymi trenerami a zawodnikami?

Saucony Kinvara Pro Pierwsze wrażenia

Miałem szczęście zobaczyć próbną wersję Kinvara Pro w kwietniu tego roku. Nie udało mi się go wtedy przymierzyć, ale kiedy trzymałem go w rękach, byłem zaskoczony, jak sztywny był – w ogóle się nie zginał, nawet przy użyciu dużej siły.

Było to dla mnie zaskakujące, ponieważ w podeszwie środkowej znajduje się tylko płytka o długości 3/4. Inne buty z płytkami o długości 3/4, takie jak Reebok Energy X i Skechers Speed Beast, są znacznie bardziej elastyczne.

Mój pierwszy bieg był łatwy na 11 km i chociaż był to powolny bieg (nie do tego został zaprojektowany), bardzo mi się podobał. Przejścia były bardzo płynne, buty stabilne, a dopasowanie idealne. Czułem, że rocker SpeedRoll pomaga mi podczas przejść.

Butem, który mi przypominał, był Under Armour Velociti Elite, ponieważ oba buty są sztywne i nie mają gumowej podeszwy zewnętrznej.

Lądowania w obu butach były bardzo wyściełane, jednak Kinvara Pro miała większą głębokość amortyzacji ze względu na dodatkową wysokość stosu. Kinvara Pro miał również bardziej widoczny rocker w przedniej części stopy niż super but Under Armour.

Cholewka Saucony Kinvara Pro

Cholewka Kinvara Pro przypomina cholewkę Kinvara 14, ale główna różnica polega na tym, że siatka Pro jest grubsza, twardsza i nie tak oddychająca. Uważam, że jest naprawdę wygodny i dopasowany do rozmiaru, ale jest to wąski but, więc nie polecam go, jeśli masz na to ochotę.mają szerokie stopy.

Wewnątrz buta znajduje się zapiętek, który świetnie blokuje stopę, nawet bez konieczności stosowania węzła biegacza. Płaski język jest częściowo klinowaty i chociaż nie ma pętli na środku języka, przez którą można by przeciągnąć sznurowadła, nie ma poślizgu języka, ponieważ ma on trochę wyściółki (w przeciwieństwie do Kinvara 14).

Logo na śródstopiu jest odblaskowe, a na pięcie znajduje się również zakładka do ściągania. Wokół kołnierza znajduje się wyściółka, dzięki czemu jest wygodny wokół kostek, jednak wchłania dużo wody, jeśli biegasz w deszczu lub dużo się pocisz.

Jednostka podeszwy Saucony Kinvara Pro

Kinvara Pro jest wszystkim, czego oczekuję od buta do szybkiego biegania, a czym nie jest Endorphin Speed. Pro jest sztywny, dynamiczny i żwawy, więc nadaje się do treningów szybkościowych i biegów w tempie, jeśli lubisz sztywne uczucie super buta.

W podeszwie środkowej znajduje się płytka o długości 3/4, ale wydaje się, że jest to płytka o pełnej długości, ponieważ podeszwa środkowa w ogóle się nie ugina. Płytka nadaje podeszwie środkowej pewną strukturę (dla stabilności), a także zwiększa rocker w przedniej części stopy, dzięki czemu wydaje się wydajny / energooszczędny. To duża różnica między Speed i Kinvara Pro: oba mają SpeedRoll, ale działa znacznie lepiej w Pro, ponieważ przednia część stopy nie zgina się.

Kinvara Pro to wszechstronny trenażer, który może być używany do łatwych temp powyżej 6 minut na km (9:40 na milę), aż do 4 minut 30 na km (7:14 na milę). Ma szeroką podstawę, dzięki czemu jest stabilny, gdy jedziesz powoli, i ma siłę uderzenia zapewnianą przez sztywną karbonową płytę, gdy chcesz przyspieszyć. Dla mnie najlepiej czuje się przy umiarkowanym tempie około 4:45 minut na km (7:39 na milę).

Wykonałem trening szybkościowy składający się z 400 m interwałów w Kinvara Pro i stwierdziłem, że to trochę za duży but. Wolę coś lżejszego i bardziej zwinnego do naprawdę szybkich biegów.

Kinvara Pro wykorzystuje 3 pianki podeszwy środkowej Saucony: PWRRUN, PWRRUN i PWRRUN PB, ale jazda nadal jest spójna i zrównoważona. Wkładka jest wykonana z PWRRUN+, która zapewnia warstwę miękkości bezpośrednio pod stopami. Pod wkładką znajduje się PWRRUN PB, pianka Peba, która jest energiczna i amortyzująca. Na spodzie znajduje się gruba warstwa twardej pianki PWRRUN EVA, która zapewnia trwałość i stabilność.

Chciałbym trochę więcej pianki PWRRUN PB w podeszwie środkowej Kinvara Pro. W porównaniu z innymi butami do szybkiego treningu, takimi jak Hoka Mach X i NB SuperComp Trainer v2, uważam, że bieg jest nieco płaski. Ma zauważalnie mniejszą sprężystość i zwrot energii ze względu na ilość pianki PWWRUN EVA w podeszwie środkowej.

Wysokość zapiętka jest o 2 mm wyższa od limitu prawnego dla oficjalnych wyścigów World Athletics, ale wątpię, aby elity lub sub-elity używały Kinvara Pro do zawodów, głównie ze względu na jego wagę. Jego znaczna waga 9,5 uncji uniemożliwia mu bycie realną opcją na dzień zawodów dla szybkich biegaczy.

Długie, powolne biegi są naprawdę przyjemne w Kinvara Pro. Najdłuższy bieg, jaki zrobiłem, to 40 km, a moje nogi czuły się komfortowo przez cały bieg. Sztywny rocker w przedniej części stopy sprawiał, że bieg był wydajny i łatwo było wejść w rytm.

Podeszwa zewnętrzna Kinvara Pro zużywa się nieco szybciej niż w zwykłych butach do biegania, ponieważ nie ma na niej gumy, ale jest o wiele trwalsza niż Under Armour Velociti Elite, który również ma podeszwę zewnętrzną bez gumy.

W mojej parze zauważalne jest zużycie na zewnętrznych bocznych piętach, ale jest to Gruba płyta PWRRUN na spodzie, więc nie sądzę, aby zużycie podeszwy zewnętrznej było dużym problemem, chyba że mocno uderzasz piętą. Trakcja jest doskonała, ponieważ podeszwa zewnętrzna jest tak miękka. Biegałem w ulewnym deszczu podczas sesji sprintów na pięcie i w ogóle się nie poślizgnąłem.

Wnioski dotyczące Saucony Kinvara Pro

Saucony sprzedaje Kinvara Pro jako codzienny trener, ale to tylko po to, aby przyciągnąć szerszą publiczność. Istnieją znacznie lepsze codzienne buty treningowe Saucony, które są bardziej zrelaksowane i elastyczne, takie jak Ride i seria Triumph. Kinvara Pro jest bardziej podobny do biegacza niż trenera.

W ofercie Saucony wcześniej trzeba było wydać 225 USD za Endorphin Pro 3 lub 275 USD za Endorphin Elite, jeśli chciałeś sztywnej, karbonowej jazdy. Teraz, gdy dostępna jest Kinvara Pro, jest to znacznie tańsza opcja za jedyne 180 USD.

Wolę Kinvara Pro od Endorphin Speed 3, ponieważ mniej przypomina codzienny trenażer. O wiele łatwiej jest przyspieszyć w Kinvara Pro, a jazda jest o wiele bardziej stabilna. Zdecydowanie pozostanie w mojej rotacji treningowej do maratonu.

W porównaniu z Hoka Mach X i NB SuperComp Trainer v2, obecnie moimi 2 ulubionymi butami do szybkiego treningu, Kinvara Pro ma twardszą i sztywniejszą jazdę.

Nie ma też tak dużo energii ze względu na twardsze pianki podeszwy środkowej, ale ma najbardziej stabilną jazdę. Znajduje się dokładnie pomiędzy pozostałymi 2.

Wolę Mach X do szybkich kroków (wyścigi i interwały), SuperComp Trainer v2 do wolnych kroków (łatwe i regeneracyjne) i Kinvara Pro do umiarkowanych kroków (stabilne i długie biegi).

Gdybym mógł wybrać tylko jeden, wybrałbym Mach X, ponieważ jest to najlepszy wszechstronny model.

(Visited 13 times, 1 visits today)
Close