Artykuł napisany przez 1:21 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Altra Superior 6

Altra Superior 6 Wprowadzenie

Alta Superior 6 to najnowsza aktualizacja jednego z najpopularniejszych butów trailowych Altra.

Ta wersja Superior kontynuuje tradycję bycia lekkim i minimalnie amortyzowanym butem trailowym.

Podobnie jak w przypadku każdego buta Altra, Superior 6 jest zbudowany na platformie o zerowym spadku.

But ma również standardowy kształt palców Astry, ale jak to ostatnio było w przypadku wielu butów Altra, palce są zauważalnie węższe niż w poprzednich modelach tego samego buta.

Wrażenia z użytkowania Altra Superior 6

Altra Superior 6 jest dokładnie taki, jak reklamowano: lekki i minimalnie amortyzowany but trailowy. I jak można się spodziewać w przypadku lekkiego / nisko amortyzowanego buta, ten but jest idealny do szybkiego biegania w terenie.

Wszystko to powiedziawszy, do tej pory nie nosiłem Superior 6 do żadnych szybkich biegów/wyścigów w terenie i nadal jestem bardziej niż zadowolony z tego buta.

Jak wspomniano wcześniej, Altra Superior 6 był wygodny po wyjęciu z pudełka i nadal dobrze czuję się na nogach podczas każdego biegu. Najbardziej zaskoczyło mnie to, jak wygodny jest Superior 6 na bardziej technicznym terenie. W poprzednich modelach Superiorów zawsze miałem problemy z bieganiem po bardziej kamienistym terenie/utwardzonych odcinkach szlaku. W Superior 6 nie miałem takich problemów na bardziej technicznym terenie.

Jeśli chodzi o przyczepność na szlaku, Superior 6 wykonuje swoją pracę. Nie powiedziałbym, że Superior 6 to najlepszy but, jaki kiedykolwiek nosiłem, jeśli chodzi o agresywne bieżniki i dobrą przyczepność, ale jest to konieczny kompromis, aby mieć but, który jest tak responsywny i szybki. Nie miałem żadnych problemów z przyczepnością podczas biegania po mokrej trawie lub tłustej glinie, ale nie forsowałem też szczęścia w warunkach, w których przyczepność mogłaby być problemem.

Jedynym problemem, jaki miałem z Altra Superior 6, jest to, że jest nieco wąski w palcach / przedniej części buta. Żeby było jasne, nie nazwałbym Superior 6 ogólnie wąskimi, ale jest zdecydowanie wąski jak na buty Altra.

Jeśli byłeś fanem przestronności w okolicy palców w poprzednich edycjach Superior, możesz być nieco rozczarowany Superior 6.

Ochrona Altra Superior 6

Ochrona oferowana przez Altra Superior 6 przekroczyła moje oczekiwania co do lekkiego i minimalnie amortyzowanego buta. Istnieją inne buty trailowe, które zapewniają lepszą ochronę stóp, ale żadne, które znam, nie są tak lekkie, wygodne i responsywne jak Superior 6.

Podeszwa modelu Superior 6 to połączenie podeszwy środkowej z pianki EVA i podeszwy zewnętrznej Maxtrac, które razem dobrze chronią stopy przed nieuniknionymi odłamkami szlaku. Chociaż nadal możesz czuć ziemię pod stopami i kamienie lub korzenie, które napotykasz, twoje stopy będą w dobrej kondycji po całym dniu spędzonym na szlakach w tych butach.

Siateczkowa cholewka Superior 6 jest wzmocniona wokół palców i pięty, aby zapewnić dodatkową ochronę tam, gdzie jest to często potrzebne na szlaku.

Na stosunkowo dobrze utrzymanych szlakach nie powinieneś mieć żadnych problemów w Superior 6. Jeśli jednak wybierasz się w busz, poziom ochrony zapewniany przez cholewkę tego buta może okazać się niewystarczający.

Trwałość Altra Superior 6

Nie miałem żadnych problemów z trwałością butów Altra Superior 6. Moje buty nie wykazują prawie żadnego zużycia po wielu kilometrach.na szlakach, pokonując różne nawierzchnie, od żwiru po skały, korzenie, piasek i glinę.

Jeśli chodzi o dzień wyścigu lub po prostu długie dni na szlaku, myślę, że Superior 6 byłby dobrym wyborem na dystansach do około 50 km. Jeśli jesteś przyzwyczajony do biegania na dłuższych dystansach w butach z minimalną amortyzacją, jestem pewien, że możesz założyć je na dłuższy wyścig, ale myślę, że wybrałbym but z nieco większą amortyzacją, gdybym miał przekroczyć granicę 50 km.

Ponadto, chociaż uważam, że Superior 6 dobrze chronią moje stopy na bardziej technicznych odcinkach szlaku, nie jestem pewien, czy chciałbym Superiorów na wyścig na bardzo technicznym szlaku.

Altra Superior 6 Responsywność i szybkość

Altra Superior 6 naprawdę błyszczy na odcinkach szlaku, gdzie można otworzyć bok i po prostu biec. Te buty są lekkie i responsywne, i nie ma powodu, dla którego nie można się w nich ścigać mocno/szybko na nadającym się do biegania szlaku.

Pod górę lub w dół, bez względu na nawierzchnię, jeśli warunki na szlaku sprzyjają szybkiemu bieganiu, Superior 6 to buty, które chcesz nosić.

Komfort i dopasowanie Altra Superior 6

Altra Superior 6 to wygodne buty do noszenia. Cholewka to trwała siateczka, która dobrze dopasowuje się do stopy, z wystarczającą amortyzacją w zapiętku, aby zapewnić stopie bezpieczeństwo podczas biegu.

Podeszwa buta Altra Superior 6 dobrze leży na stopach, choć między stopami a podłożem nie ma zbyt wiele. Jeśli jesteś przyzwyczajony do pluszowej podeszwy z dużą ilością pianki, ten but nie jest dla Ciebie. Ale jeśli lubisz minimalnie amortyzowane buty, Superior 6 będzie bardzo wygodny podczas biegania.

Ogólnie rzecz biorąc, Superior 6 jest zgodny z rozmiarem.

Jedynym problemem związanym z wygodą i dopasowaniem butów Altra Superior 6 jest względna wąskość obszaru palców. Buty nie są zbyt wąskie, ale nie są tak przestronne, jak poprzednie modele Superiorów, które nosiłem.

Wnioski dotyczące Altra Superior 6

Ogólnie rzecz biorąc, byłem mile zaskoczony i całkiem zadowolony z Altra Superior 6. Byłem fanem Superiorów przez długi czas, ale tylko podczas biegania po bardzo nietechnicznych szlakach.

Zawsze miałem problemy z brakiem amortyzacji w podeszwach poprzednich modeli Superiorów podczas biegania po technicznych odcinkach szlaków, ale te problemy zostały rozwiązane w tej wersji buta. Z tego powodu będę nadal regularnie nosić Superior 6.

Jeśli szukasz lekkiego buta trailowego, który oferuje całkiem niezłą ochronę stóp na niektórych technicznych szlakach, trudno będzie znaleźć but, który jest lepszy niż Altra Superior 6.

(Visited 11 times, 1 visits today)
Close