Artykuł napisany przez 9:46 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Salomon Thundercross

Salomon Thundercross Wprowadzenie

Salomon Thundercross to buty trailowe, które zostały stworzone z myślą o każdej sytuacji, w jakiej możesz się znaleźć na szlaku. Jego ogólna konstrukcja, komfort i przyczepność są wyjątkowe. Być może jestem stronniczy w stosunku do marki Salomon, ale nie miałem jeszcze pary ich butów trailowych, które by mi się nie podobały i tak jest w przypadku tych butów.

Jest wykonany z 5-milimetrowymi wypustkami, które chwytają wszystkie powierzchnie. Nie testowałem ich na zaśnieżonych szlakach, ale wyobrażam sobie, że będą działać całkiem dobrze. Są to maksymalnie amortyzowane buty, które pomagają zapewnić płynne wsparcie na długich dystansach i w różnych krajobrazach.

Zapłacisz 140 USD, co jest typową ceną za buty trailowe, a biorąc pod uwagę to, co mają do zaoferowania i ich trwałość, zgadzam się z ceną Salomona.

Mają 4 mm drop, który uwielbiam w butach trailowych. Osobiście czuję się bardziej stabilnie w butach z niższym dropem. Wysokość przedniej części stopy wynosi 27,2 mm, a wysokość pięty 31 mm.

Spodoba ci się ich lekkość w stosunku do oferowanej ochrony, 10,2 uncji (290 g) dla US M9, 9,0 uncji (256 g) dla US W7.5.

Dopasowują się do rozmiaru i są dostępne w różnych kolorach, które wzajemnie się uzupełniają.

Wrażenia z użytkowania butów Salomon Thundercross

Noszę buty trailowe Salomon od 10 lat. To moje ulubione buty do biegania w terenie. Jestem ich zagorzałym fanem.
Oczywiście jedną z ulubionych rzeczy w butach trailowych Salomon jest ich charakterystyczny system Quicklace. To czysty geniusz.

Kiedy po raz pierwszy włożysz w nie stopy, od razu zauważysz podeszwę środkową Energy Foam. Jest bardzo miękka, ale nadal zapewnia dynamikę kroku. Ponadto zauważysz, jak idealna jest szerokość i cholewka. Mogłem nosić moje grubsze skarpety Darn tough i nie musiałem się martwić, że moje palce będą się czuły zmiażdżone w polu palców. Nawet podczas dłuższych biegów, gdy moje stopy mają tendencję do puchnięcia, miałem miejsce na palce, aby nadal się rozstawiać i oddychać.

Moje pierwsze kilka biegów odbyło się na prostej polnej ścieżce, gdzie nie mogłem ich przetestować. Kiedy dostałem je na kilka szlaków z błotem, kamykami, głazami, podbiegami i stromymi zbiegami, zrozumiałem, dlaczego tak wielu innych, którzy recenzowali te buty, cieszy się nimi. Moim najdłuższym biegiem w nich był 10-milowy dystans w trudnym terenie. Nie był to najdłuższy bieg, ale w 100% użyłbym ich do dłuższego biegu / wyścigu, który nie był w błocie.

Materiały użyte w cholewce są syntetyczne i po prostu nie są przystosowane do super brudnych szlaków, ale działają. Są to lekkie i szybkie buty. Gdybym miał jutro wystartować w biegu trailowym, wybrałbym właśnie te buty. Mogę szybko przesuwać stopy przez przeszkody.

Na zbiegach czułem się bardzo pewnie utrzymując prędkość i byłem w stanie manewrować na kamienistych trasach.

Kolejnym butem marki Salomon jest Ultra Glide 2, który nie zawiedzie. Wchodząc w nie, czujemy się podobnie w podeszwie środkowej. Ultra Glide to bardziej amortyzowane buty, które nosiłbym na te maratony / ultra dystanse.

Wielokierunkowe wypustki Contagrip o średnicy 5 mm to kolejny obszar buta, który moim zdaniem daje mu przewagę, która czyni go zwycięzcą. Rozciągają się do samej krawędzi buta i są na tyle rozmieszczone, że rzadko zatykają się błotem lub zanieczyszczeniami.

Nigdy nie mam wątpliwości, że nie zapewnią mi odpowiedniej przyczepności, gdy jestem na jakimkolwiek szlaku. Podeszwa zewnętrzna jest niemal identyczna jak w bardzo popularnym modelu Speedcross 6. Kiedy zaczniesz przyglądać się butowi, zauważysz, że dróżnice między tymi dwoma butami.

Speedcross ma twardą podeszwę środkową, podczas gdy Thundercross jest miękki.

Salomon Thundercross Protection

Ochrona jest dobra i nie mam większych zastrzeżeń, ale gdybym miał wybrać jeden obszar, którego moim zdaniem brakuje, byłby to zderzak palców. Jest po prostu trochę za miękki. Nie ma płyty skalnej. Zdarzyło mi się uderzyć palcem w skałę. Niewiele razy, ale raz wystarczył.

Jak wspomniano, Salomon Speedcross byłby doskonałym wyborem, jeśli szukasz bardziej wytrzymałego buta, który ma mocniejszy zderzak palców i lepiej sprawdza się w błotnistych sytuacjach.

Dwuwarstwowa cholewka zapewnia dobrą ochronę i jest elegancka. Nie ma wielu obszarów buta, które mogłyby zaczepić się o gałąź lub korzeń. Cholewka wykonana jest z gładkiej siateczki z gumowymi nakładkami, które pomagają zwiększyć ochronę wokół palców i z boku buta.

Wytrzymałość butów Salomon Thundercross

Trwałość jest ogromnym zmartwieniem dla większości osób szukających nowej pary butów. Zwłaszcza jeśli większość butów kosztuje obecnie co najmniej 100-200 USD. Chcesz uzyskać wartość swoich pieniędzy.
Przebiegłem/przeszedłem w nich ponad 70 mil i jak dotąd nie widać na nich żadnych śladów zużycia.

Jest to but, który mógłbym nosić na dystansie ultra i nie musiałbym się martwić o brak ich trwałości.

Salomon Thundercross Responsywność i szybkość

Spośród wszystkich moich obecnych butów trailowych, te byłyby moim wyborem na treningi z pomiarem czasu lub wyścigi. Mogę je łatwo założyć i mieć pewność, że będę w stanie biec najszybciej przez las i wiem, że będą w stanie doprowadzić mnie od startu do mety.

Odpychając się od różnych powierzchni, nie czułem żadnego poślizgu, z wyjątkiem sytuacji, gdy byłem w gęstym błocie. W takiej sytuacji każde buty by się nie sprawdziły. W miejscu, w którym teraz mieszkam, jest jesień, więc nie byłem w stanie przetestować ich na śniegu.

Myślę, że sprawdziłyby się dobrze na śniegu i są trochę ciepłe, więc nie widzę powodu, dla którego miałyby się nie sprawdzić.

Salomon Thundercross Komfort i dopasowanie

Jeśli chodzi o komfort i dopasowanie Thundercross, będziesz mile zaskoczony. Nie miałem żadnych problemów od razu po wyjęciu z pudełka i nie potrzebowałem okresu docierania. Można to przypisać cholewce Sensifit, która zapewnia „precyzyjne, optymalne przyleganie i niezawodny, miękki komfort”. To idealna ilość wsparcia tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.

Sensifit rozciąga się po obu stronach śródstopia, co obejmuje pętle dla charakterystycznych sznurowadeł Quicklaces. System Quicklace jest bardzo imponujący, bez względu na to, ile kilometrów w nich przebiegniesz, pozostają bezpieczne.

Podeszwa środkowa jest wyjątkowo wygodna dzięki dużemu klinowi z pianki Energy Foam, który zapewnia wysokość, o której wspomniałem wcześniej.

Wnioski dotyczące butów Salomon Thundercross

Jeśli szukasz butów, które dadzą Ci pewność, że poradzisz sobie w każdym terenie, a jednocześnie zapewnią Twoim stopom wygodę i komfort? Nie szukaj dalej i kup sobie parę butów Salomon Thubdercross. To równowaga między poczuciem solidności i zdolnością do chwytania wszystkiego, co się pod nimi znajduje. Są lekkie i łatwo w nich przyspieszyć.

Nie jest to but, który oferuje coś wymyślnego, ale jest to but, który jest trwały i zapewnia stabilne dopasowanie, które można nosić przez wiele godzin bez dyskomfortu.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Close