Artykuł napisany przez 8:15 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Salomon Aero Glide 2

Salomon Aero Glide 2 Wprowadzenie

Jak sama nazwa wskazuje, jest to druga iteracja Aero Glide firmy Salomon. Po raz pierwszy wydany w 2023 roku, został zaprojektowany jako wysoce amortyzowany, wygodny i lekki, codzienny trener. Pierwsza wersja spotkała się z bardzo pozytywnymi opiniami biegaczy, więc najnowsza wersja również miała wiele do zaoferowania.

W Aero Glide 2 nie dokonano większych zmian. But nadal koncentruje się na zapewnieniu miękkiej amortyzacji, a jednocześnie responsywnej jazdy.

Są one również nadal głównie codzienną opcją treningową dla biegaczy.

Salomon ma ładny opis na swojej stronie internetowej, w którym wymienia częstotliwość biegu.

W przypadku Aero Glide 2 są to 2-3 biegi tygodniowo. Dla mnie wydaje się to w porządku. Nie będą to najszybsze buty do treningów szybkościowych, ale świetnie sprawdzą się podczas biegów tempowych i dłuższych dystansów.

W cenie 160 USD są one porównywalne do wielu innych codziennych butów treningowych zarówno pod względem ceny, jak i funkcji.

Wiele osób może zobaczyć te buty i spodziewać się, że będą ciężkie. Jest to dalekie od przypadku, ważąc 270 gramów lub nieco ponad 9,5 uncji.

To mniej niż Adidas Supernova Rise i Brooks Glycerin 21. But ma 10 mm spadek od pięty do palców w oparciu o wysokość palców 27,4 mm i piętę 37,4 mm.

Salomon Aero Glide 2 – pierwsze wrażenia

Kombinacje kolorów zawsze mają duże znaczenie w moich pierwszych wrażeniach z butów. Nie trzeba dodawać, że nie był to dobry początek. Biały, pomarańczowy, fioletowy i niebieski to kombinacje, których nigdy bym nie wybrał. Szczerze mówiąc, inne opcje kolorystyczne Salomona również nie są świetne. Przechodząc do dopasowania…

Te buty są w większości zgodne z rozmiarem, chociaż uważam, że są nieco wąskie. Z tego powodu musiałem od czasu do czasu regulować sznurówki w nadziei na znalezienie idealnego dopasowania.

Podczas pierwszego biegu w Aero Glide 2 zrobiłem kilka notatek, którymi chciałbym się podzielić.

Po pierwsze, podeszwa środkowa była lekka i responsywna, a jednocześnie zapewniała mi ogromną amortyzację i wsparcie. Szczególnie w pięcie. Każdy krok sprawiał wrażenie, jakby pianka Energy Foam obejmowała moje pięty i odpychała do następnego kroku.

Zauważyłem również, że wąski ślad był jeszcze bardziej zauważalny, szczególnie w przedniej części stopy i palcach. Na szczęście cholewka ma sporo luzu i nie ogranicza moich stóp jeszcze bardziej.

Ogólnie rzecz biorąc, byłem bardzo zadowolony z działania Aero Glide 2 i byłem podekscytowany wieloma kolejnymi kilometrami.

Cholewka Salomon Aero Glide 2

Przeprojektowana cholewka Salomona to największa zmiana w nowym modelu Aero Glide. Nadal składa się z siatki 3D, cholewka jest cienka, ale ma pewne zauważalne różnice w fakturze.

Na początku trudno to stwierdzić, ale są obszary cholewki, które są przezroczyste. Pomaga to w oddychalności i mógłbym zobaczyć ten but jako opcję na te gorące słoneczne dni. Wszystkie wersje kolorystyczne wyglądają jak dwutonowy, barwiony wzór owinięty w sensiFIT.

Dla każdego, kto nie zna marki Salomon, projekt sensiFIT składa się z nakładek strategicznie rozmieszczonych wokół buta, aby poprawić dopasowanie i czucie każdego biegacza. W modelu Aero Glide znajdują się one głównie na śródstopiu i wokół pięty.

Dwa obszary o zwiększonej amortyzacji to kołnierz pięty i język. Język ma całkiem sporo wyściółka, która umożliwia naprawdę ciasne dopasowanie buta bez powodowania bólu lub ocierania górnej części stopy.

Chociaż podobał mi się projekt i konstrukcja cholewki, but wydawał mi się zbyt wąski. Nie widzę, aby Salomon zapewniał dodatkowe opcje szerokości, jednak myślę, że szersza wersja mogłaby być wygodniejsza na moich stopach. Coś, o czym należy pamiętać, jeśli rozważasz ten but.

Jednostka podeszwy Salomon Aero Glide 2

Salomon trzyma się podeszwy środkowej Energy Foam, która dobrze służyła im w oryginalnym Aero Glide. Materiał ten jest miękki, a jednocześnie energiczny i zapewnia biegaczom doskonałą amortyzację na większości dystansów. Energy Foam składa się z pianki EVA i olefiny.

Zasadniczo jest miękka, lekka i trwała, co jest trzema świetnymi atrybutami każdego buta do biegania. Mocna warstwa pianki Energy Foam i większy obszar kontaktu z podłożem sprawiają, że but jest bardziej stabilny.

Podeszwa zewnętrzna Aero Glide 2 jest wyposażona w system Contragrip. Jest to zastrzeżony materiał opracowany przez firmę Salomon. Contragrip ma kilka wersji: All Terrain, Mud, Road, Winter i Water.

Każda wersja jest inna i specjalnie zaprojektowana dla każdej powierzchni. Ponieważ Aero Glide 2 jest butem szosowym, naturalnie wykorzystuje Contragrip Road.

Nie miałem większych problemów z przyczepnością tych butów, jednak są one zauważalnie zużyte. To sprawia, że kwestionuję trwałość buta i może to być pierwszy obszar, który się zepsuje.

Bardzo podobała mi się jazda w Aero Glide 2. Płynnie przechodziły od uderzenia stopy do odepchnięcia.

Na początku biegu zauważalny był zwrot energii i łatwo było przejść do szybszego tempa.

W dalszej części biegu, gdy moje nogi zaczęły się męczyć, podeszwa środkowa działała jak amortyzacja, zmniejszając ból kolan i kostek.

Salomon Aero Glide 2 Wnioski

Podsumowując, chciałem polubić ten but za to, do czego został zaprojektowany. Być lekkim, maksymalnie amortyzowanym butem do codziennego treningu.

I nie popełnij błędu, robi wszystkie te rzeczy dobrze, a nawet więcej. Ze względu na wąską cholewkę nie pasowały do moich stóp.

Tak więc dla biegaczy z węższymi stopami ta opcja byłaby idealna. Wszystkim innym sugeruję znalezienie innej opcji.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Close