Artykuł napisany przez 6:22 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja PUMA Voyage Nitro 3

Puma Voyage Nitro 3 Wprowadzenie

Puma odrodziła się w ciągu ostatnich kilku lat i oferuje buty dla każdego typu biegacza. Voyage NITRO 3 to jeden z kilku butów trailowych i jak sama nazwa wskazuje, jest to jego trzecia generacja.

Znacznie lżejszy niż poprzednia wersja, Puma zmniejszyła wagę Voyage NITRO z 10,8 uncji do 9,6 uncji w najnowszym modelu. Waga była główną skargą recenzentów w 2. edycji, więc odświeżające jest widzieć, jak Puma poprawia się w tym obszarze.

Jednym z butów, które można łatwo porównać do tych, są Nike Wildhorse 8. Oba są uważane za buty z maksymalną amortyzacją i są przeznaczone do pokonywania kilometrów.

Voyage NITRO 3 kosztują 140 dolarów, a Wildhorse 8 130 dolarów. Jeśli chodzi o komfort, dałbym przewagę Wildhorse 8, ale Pumy są moim zdaniem bardziej wytrzymałymi butami.

Pozostając przy marce Puma, Fast-Trac NITRO oferuje bardziej responsywną jazdę ze średnią amortyzacją. Jeśli szukasz butów do biegania wyczynowego, sprawdź Fast-Trac Apex NITRO. Chodzi o szybkość na szlaku.

Wrażenia z użytkowania Puma Voyage Nitro 3

Mój pierwszy bieg odbył się w lokalnym systemie szlaków składającym się z leśnych ścieżek, szutrowych dróg i kilku technicznych, skalistych odcinków. Natychmiast przyciągnęło mnie to, jak lekkie były te buty. Szczególnie w odniesieniu do tego, ile amortyzacji miały do zaoferowania.

Jazda była responsywna i energiczna, a ja mogłem z łatwością poruszać się po zwalonych gałęziach i kłodach. Pod koniec biegu znajdował się długi odcinek zjazdowy, który na przemian był stopniowy i stromy oraz wypełniony ziemią i kamieniami. W tym miejscu odkryłem mój jedyny prawdziwy problem z tym butem.

Pudełko na palce jest nieco węższe i płytsze niż w innych butach trailowych. Podczas schodzenia ze szlaku odczuwałem spory dyskomfort na palcach. Odradzałbym te buty biegaczom, którzy mieszkają na obszarach o dużym wzniesieniu. Buty mogą zniszczyć paznokcie u stóp, jeśli będą używane na niewłaściwych szlakach.

Nie postrzegam tego buta jako buta wyścigowego, więc wiele z moich biegów było stabilnymi treningami wytrzymałościowymi, w których 80% biegu to jogging, a pozostałe 20% to wędrówka po stromym terenie. Zdecydowanie czułbym się komfortowo w tych butach podczas wyścigów na dystansie maratonu lub dłuższym, jeśli zmiana wysokości jest minimalna.

Kolejną kwestią jest to, że nie uważam Voyage Nitro 3s za bardzo techniczne buty. Jasne, że poradzą sobie z krótkimi odcinkami skał i korzeni lub stromymi podbiegami, ale nie wybrałbym ich do tego celu. Powodem jest to, że nie mają wsparcia potrzebnego do pokonywania kilometrów po skalistych, pełnych gruzu szlakach.

Alternatywną opcją byłby Brooks Cascadia, który lepiej nadaje się do długich, technicznych przygód na szlaku.

Puma Voyage Nitro 3 Protection

Jeśli chodzi o projekcję, w Voyage NITRO 3 jest wiele do omówienia. Wszystko zaczyna się od cholewki z siatki mono. Bardzo szybko mogłem stwierdzić, że potrzeba wiele, aby ta cholewka rozerwała się lub zużyła w porównaniu z innymi materiałami siatkowymi. Puma stosuje wzmocnione nakładki o nazwie PWRTAPE strategicznie rozmieszczone w obszarach, które wymagają dodatkowej ochrony.

Podeszwa środkowa z pianki NITRO również odgrywa dużą rolę w zapewnieniu dolnej części stóp niezbędnej ochrony.

Podeszwa środkowa o wysokości 35 mm w pięcie i 27 mm w przedniej części stopy pochłania większość obciążeń powodowanych przez małe kamienie i korzenie. Te buty nie mają płyty skalnej, która jest dla mniezupełnie jak w butach trailowych.

Mieszkając w okolicy ze skalistymi szlakami, uważam, że płyta skalna jest koniecznością. Dla biegaczy z różnymi typami terenu ten but byłby świetną opcją.

Wytrzymałość Puma Voyage Nitro 3

Trwałość jest jedną z głównych cech Voyage NITRO 3. Zostały stworzone, aby wytrzymać szlaki i wszystkie rodzaje pogody, w tym elementy zimowe.

Zaczynając od podstaw, PUMAGRIP ATR to mieszanka gumy podeszwy zewnętrznej, która rozwija się w złych warunkach, takich jak lód, śnieg i błoto. Kolejną cechą podeszwy zewnętrznej jest konstrukcja wypustek o nazwie PWRADAPT. Nie byłem pewien, czy wytrzyma ona przez długi czas, ale wytrzymała wszystkie różne tereny i przeszkody, które napotkałem.

Konstrukcja cholewki z monosiateczki to kolejna kluczowa cecha odpowiedzialna za wytrzymałość tego buta. Opisałbym ją jako prawie wzmocniony ripstop. Jest grubsza niż przeciętna cholewka na szlaku i jest w stanie wytrzymać kolizje ze skałami, drzewami lub innymi powierzchniami, które czasami powodują rozdarcia.

Po pokonaniu ponad 60 mil szlaków w tych butach, oceniłbym je wyżej pod względem trwałości niż większość butów trailowych. W połączeniu z dodatkowymi zaletami w niskich temperaturach oznacza to, że buty te będą moim ulubionym wyborem przez długi czas.

Puma Voyage Nitro 3 Responsywność i szybkość

Byłem pod wrażeniem jazdy w butach Voyage NITRO 3. Mają odpowiednią responsywność w połączeniu z maksymalną amortyzacją. Chociaż nie zostały stworzone z myślą o szybkości, odkryłem, że przyspieszanie przez pewien czas było zrównoważone w odpowiednich warunkach.

Jedną z cech, która naprawdę w tym pomogła, jest konstrukcja podeszwy zewnętrznej PWRADAPT. Uważam, że przyczepność jest bardzo dobra i dała mi pewność, że mogę przyspieszyć, kiedy chciałem. Wzór klocków jest prosty, ale skuteczny i nie zatyka się w błotnistych warunkach.

Te buty nie są stworzone do wyścigów, ale nie miałbym problemu z przebiegnięciem w nich 5 km lub 5 mil. Oferują wystarczające wsparcie i są lekkie i przyjemne na krótszych dystansach.

Puma Voyage Nitro 3 Komfort i dopasowanie

Ogólnie rzecz biorąc, Voyage NITRO 3 pasują bardzo wygodnie, z jednym wyjątkiem. Toebox zwęża się dość mocno od przedniej części stopy i jest raczej płytki.

Skutkowało to ograniczonym ruchem i powodowało poważny dyskomfort na szlakach zjazdowych. Moje palce odczuwały ból i miały wrażenie, że są zakleszczone w toeboxie.

Puma mogłaby dokonać znacznej poprawy w przyszłości, gdyby poszerzyła toebox, aby umożliwić odpowiedni rozstaw palców.

Z drugiej strony, zapiętek wydawał się nieco niechlujny, kiedy po raz pierwszy je założyłem. Dopiero po ich całkowitym zasznurowaniu, dopasowały się bezpiecznie i prawidłowo zablokowały moją piętę.

Ogólnie rzecz biorąc, podobało mi się dopasowanie i okazało się, że chwytam te buty nie tylko do biegania w terenie. Załatwianie spraw, zabawy na świeżym powietrzu z moimi dziećmi i nie tylko, są naturalnym wyborem dla wielu aktywności poza bieganiem.

Puma Voyage Nitro 3 Wnioski

W końcu jest kilka rzeczy, które wyróżniają mnie w Voyage NITRO 3s, które sprawiłyby, że wybrałbym je zamiast wielu innych butów trailowych. Jakość wykonania i materiały są lepsze niż w wielu butach dostępnych na rynku.

Mają wystarczającą ochronę na trudne szlaki i inne przygody na świeżym powietrzu.

Wreszcie, są zaskakująco lekkie jak na buty z maksymalną amortyzacją. Jeśli jeszcze nie sprawdziłeś Voyage NITRO 3s, radzę to zrobić!

(Visited 9 times, 1 visits today)
Close