Artykuł napisany przez 11:36 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Nike Vomero 17

Spis treści

Nike Vomero 17 Wprowadzenie

Zawsze będę miał słabość do serii Vomero, ponieważ Vomero 3 były moimi pierwszymi „właściwymi” butami do biegania, kiedy kupiłem je w 2009 roku. W tamtym czasie nie wiedziałem zbyt wiele o butach do biegania, ale kupiłem je ze względu na to, jak wygodnie się w nich czułem. Skończyło się na tym, że był to jeden z moich najlepszych zakupów.

Przez bardzo długi czas, zanim powstały Vaporfly, Infinity i Invincible, Vomero były najdroższymi butami do biegania Nike, jakie można było kupić i najwyższej klasy neutralnymi butami treningowymi Nike.

Zawsze była to ulepszona, bardziej ekskluzywna wersja Pegasusa. Osobiście wolę Vomero od Pegasusa, ponieważ jest szybszy i bardziej nowoczesny ze względu na fakt, że ma ZoomX w podeszwie środkowej, najlepszą piankę wyścigową Nike. Uważam, że Vomero ma lepszą wszechstronność niż Pegasus – czuje się lepiej niż Pegasus podczas wolnych i szybkich biegów.

W linii Nike Performance, Vomero nie jest butem z maksymalną amortyzacją, ale jest butem premium do codziennego użytku – wersją NB 1080 od Nike.

Jest to but, który można kupić, jeśli Pegasus jest zbyt szczupły, ale Invincible jest zbyt nieporęczny. Pełni podobną rolę jak InfinityRN 4 w ofercie Nike.

Wersja 16 Vomero była tylko aktualizacją cholewki, a jedyną różnicą był grubszy język. W zeszłym roku nie było aktualizacji Vomero, ale w tym roku aktualizacja Vomero jest duża.

Vomero 17 waży 10,6 uncji (300 g), czyli o 0,3 uncji (8,5 g) mniej niż Vomero 16. Jest to imponujące, ponieważ ma o 6 mm większą wysokość stosu zarówno w pięcie, jak i przedniej części stopy. Jego cena wzrosła o 10 USD i kosztuje teraz 160 USD.

Nike Vomero 17 – pierwsze wrażenia

Kiedy przymierzyłem Vomero 17 po raz pierwszy w moim normalnym rozmiarze, wydawał się naprawdę długi. Były tak długie, że od razu zamówiłem o pół rozmiaru mniejsze. Kiedy mniejsza para dotarła, palce były zbyt ciasne, więc zdecydowałem się użyć większej pary, co ostatecznie było właściwą decyzją.

Moim pierwszym biegiem był 10-kilometrowy trening sprintów górskich i byłem naprawdę zadowolony z ich wydajności. Zdecydowanie czułem się lepiej niż w poprzednich 3 wersjach i czułem większy zwrot energii. Najbardziej ucieszyło mnie to, że w przedniej części stopy nie było już grudki w miejscu, w którym wcześniej znajdowała się poduszka powietrzna. Przejścia były jedwabiście gładkie.

Przypominał mi trochę Pegasus Turbo, ale ze znacznie mniejszą kompresją podeszwy środkowej i znacznie większą głębokością amortyzacji.

Pegasus Turbo miał również podeszwę środkową z podwójnej pianki z górną warstwą ZoomX i twardszą warstwą pod spodem. Peg Turbo nie był maksymalistycznym butem treningowym, ale Vomero 17 jest, mając prawie 40 mm w pięcie.

Cholewka Nike Vomero 17

Cholewka Vomero 17 nie jest tak miękka jak w Vomero 16, głównie dlatego, że ma cieńszy język i mniej wyściółki w kołnierzu. Wewnętrzna wyściółka również nie jest tak miękka i gładka jak poprzednio.

Język jest przymocowany do wewnętrznego rękawa, więc nie ma poślizgu języka, ale rękaw sprawia, że jest naprawdę ciepło. Oddychalność również nie jest najlepsza, więc jeśli twoje stopy bardzo się pocą, ta cholewka może stanowić problem.

Dopasowanie jest zgodne z rozmiarem, ale jest nieco dłuższe niż przeciętny but do biegania, więc może wydawać się, że jest za duży, gdy po raz pierwszy go przymierzysz – ma wąski nosek, więc dopasowanie jest idealne podczas biegania. Dla mnie najlepiej sprawdzają się z grubymi skarpetami.

Podeszwa Nike Vomero 17</h2>

Jazda w Vomero 17 jest moją ulubioną ze wszystkich butów Nike, które pojawiły się w tym roku. Jest bardziej energiczny niż Pegasus 40 i InfinityRN 4, a jednocześnie wygodniejszy niż Invincible Run 3 i Structure 25. Ma bardzo zrównoważoną jazdę, typową dla dobrego codziennego trenera.

Miękka warstwa ZoomX na wierzchu zapewnia komfort przy początkowym uderzeniu, a następnie twardy Cushlon 3.0 pod nim nadaje mu głębokość amortyzacji i zapobiega zapadaniu się. Wolałbym ReactX zamiast Cushlon, aby uzyskać jeszcze lepszą jazdę.

Uważam, że Vomero 17 jest naprawdę wszechstronny. Jest wystarczająco miękki do łatwych biegów i wystarczająco twardy do biegów w szybkim tempie. Jest trochę za ciężki, aby się w nim ścigać, ale ma wystarczającą amortyzację na pełny maraton. W mojej rotacji używam go do łatwych i stabilnych biegów.

Vomero ma Zoom Air w podeszwie środkowej od wersji 1 i stała się ona jego charakterystyczną technologią. Usunięcie Zoom Air w przedniej części stopy w wersji 17 skutkuje szeregiem ulepszeń. Poduszka powietrzna pod ciśnieniem była stosunkowo twarda, więc otaczająca ją pianka musiała mieć podobną, twardą gęstość, w przeciwnym razie zbytnio by wystawała.

W Vomero 17 jazda jest bardziej miękka niż w ostatnich poprzednikach i nie czujesz bryły poduszki powietrznej pod piłką stopy. Jazda jest znacznie płynniejsza i uważam, że ZoomX zapewnia większy zwrot energii niż poduszka powietrzna.

Mimo że Vomero 17 (39 mm) znajduje się tuż przy granicy wysokości stosu narzuconej przez World Athletics (40 mm), nadal zapewnia bardzo stabilną jazdę. Tylna i środkowa część stopy są prowadzone przez boczne ściany boczne, dzięki czemu czujesz, że Twoja stopa znajduje się wewnątrz podeszwy środkowej, a nie na niej. Twarda warstwa Cushlon 3.0 w dolnej części podeszwy środkowej zapewnia stabilną podstawę, dzięki czemu nie ma zbyt dużego odchylenia.

Podeszwa zewnętrzna Vomero może wytrzymać bombę. Gruba guma o wysokiej odporności na ścieranie pokrywa całą podeszwę zewnętrzną (z wyjątkiem środka pięty), więc na pewno nie będziesz mieć żadnych problemów z trwałością. W tylnej części stopy znajduje się waflowy wzór z bardziej agresywnym wzorem na śródstopiu / przedniej części stopy, który wgryza się w ziemię.

Po 80 kilometrach na mojej parze widać bardzo niewielkie zużycie, a przyczepność jest doskonała na suchych nawierzchniach i przyzwoita na mokrych nawierzchniach.

Nike Vomero 17 Wnioski

Vomero 17 to fantastyczna aktualizacja i jedna z moich ulubionych wersji do tej pory. Wprowadzili dokładnie te zmiany, których chciałem: więcej ZoomX i brak poduszki powietrznej. W rezultacie Vomero 17 ma lepszą, płynniejszą jazdę niż poprzednie wersje. Ma znacznie większą wysokość i waży mniej niż Vomero 16, co jest imponujące.

Podobnie jak poprzednie Vomero, jego największą siłą jest gruba podeszwa zewnętrzna, która jest jedną z najtrwalszych na rynku. Sprawia to, że Vomero 17 jest ciężki i nieco niezgrabny, ale jest to prawdziwy koń roboczy, na którym można pokonać setki kilometrów.

Myślę, że 160 dolarów to trochę za drogo za Vomero 17. Za 160 dolarów konkuruje z maksymalnie amortyzowanymi butami treningowymi, takimi jak Triumph, Glycerin i MaxRoad, które przewyższają Vomero pod względem stosunku amortyzacji do wagi, ogólnego komfortu i zwrotu energii. Jego cena powinna wynosić 150 dolarów.

Vomero 17 jest jednak najlepszym codziennym trenerem Nike w gamie do biegania 2023. Za 30 USD więcej niż Pegasus otrzymujesz znacznie bardziej angażującą jazdę. Nie mogę się doczekać biegania w Vomero, podczas gdy nie mogę powiedzieć tego samego o Pegasusie.

(Visited 18 times, 1 visits today)
Close