Artykuł napisany przez 2:45 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Mizuno Wave Rebellion Pro 2

Mizuno Wave Rebellion Pro 2 Wprowadzenie

Naprawdę trudno jest wyróżnić się na rynku zatłoczonym super butami, które wszystkie mają pełnej długości karbonowe płyty, mają maksymalną legalną wysokość stosu i wszystkie są mniej więcej w tej samej cenie. Jednak seria Wave Rebellion Pro firmy Mizuno to naprawdę wyjątkowa oferta z dziką jazdą i futurystyczną geometrią.

Kiedy w zeszłym roku testowałem oryginalny model Wave Rebellion Pro, spodobał mi się tak bardzo, że kilka tygodni później wziąłem w nim udział w półmaratonie. Chociaż nie uzyskałem PB, nadal ciekawie i przyjemnie było ścigać się w bucie, który rzadko widuje się na linii startu podczas wyścigów. Trochę się męczyłem na zakrętach ze względu na wąską platformę, a na 18. kilometrze półmaratonu moje kostki czuły się naprawdę słabe z powodu niestabilności. Nie użyłem ich ponownie podczas wyścigu.

Wave Rebellion Pro nie czuje się jak Mizuno i mam na myśli to jako komplement. Mizuno nie jest znane z przesuwania granic innowacji, jeśli chodzi o ich buty do biegania, więc Rebellion Pro był miłym zaskoczeniem i jak dotąd jest to mój ulubiony model Mizuno do tej pory.

Chociaż Mizuno spóźniło się do gry o super butach, poradziło sobie naprawdę dobrze, jak na pierwszą próbę stworzenia prawdziwego super buta. Nadal istnieją jednak pewne problemy z dostawami, ponieważ Wave Rebellion Pro 2 (podobnie jak oryginał) jest bardzo trudnym butem do kupienia i nie jest obecnie powszechnie dostępny. Swoją parę musiałem importować z Singapuru. Drugą parę musiałem sprowadzić z Australii.

Wave Rebellion Pro 2 waży 7,6 uncji (215 g), co jest akceptowalne dla super buta maratońskiego. Jest to spadek wagi o 0,3 uncji (8 g) w stosunku do poprzedniej wersji dla mężczyzn US9. Nadal kosztuje 250 dolarów.

Mizuno Wave Rebellion Pro 2 – pierwsze wrażenia

Mój pierwszy bieg był trudnym 35-kilometrowym biegiem w stałym tempie przez pierwsze 27 km i w tempie na ostatnich 8 km. Moim pierwszym spostrzeżeniem było to, że ta nowa wersja była bardziej stabilna. Wynikało to z wypełnienia szczeliny po stronie przyśrodkowej podeszwy środkowej. Nadal jednak czułem się bardzo niestabilnie schodząc ze stromych wzniesień i musiałem skoncentrować się na tym, jak uderzam o ziemię, aby nie skręcić kostki.

Przez pierwsze 20 kilometrów, gdy moje skarpetki były suche, czułem się świetnie, ale gdy tylko moje skarpetki ociekały potem, moja stopa ślizgała się wewnątrz buta jak mokra ryba. Sprawę pogarsza fakt, że stopy siedzą w bucie pod kątem, więc nieustannie przesuwają się do przodu.

Amortyzacja była dobra, ale nie czułem tak dużego wsparcia prędkości, jak w innych super butach. Wynika to z konstrukcji odcięcia pięty i faktu, że rocker w przedniej części stopy nie jest tak widoczny ani agresywny.

Cholewka Mizuno Wave Rebellion Pro 2

Cholewka Rebellion Pro jest tak uproszczona, jak to tylko możliwe, jeśli chodzi o cholewki wyścigowe. Najważniejszą rzeczą jest to, że Mizuno poprawiło rozmiar, dzięki czemu przednia część stopy jest szersza i wygodniejsza. Teraz pasuje do rozmiaru – pierwsza wersja była o pół rozmiaru za mała.

Papierowy, cienki język nie ma klinów, ale na środku języka znajduje się pętla na sznurowadła, więc nie ma zbyt dużego poślizgu języka. Nie ma też zbyt wiele wyściółki kołnierza lub pięty, ale nie mam żadnych pęcherzy ani gorących punktów.

Niestety nie ma podwójnego zapięciaOczka w pierwszym rzędzie, więc nie można użyć węzła biegacza. Dla mnie nie ma poślizgu pięty, ale pięta jest nieco luźna i nie jest tak bezpieczna, jak bym chciał.

Jednostka podeszwy Mizuno Wave Rebellion Pro 2

Najbardziej lubię Wave Rebellion Pro 2, gdy wykonuję krótkie, szybkie zrywy, takie jak interwały, które są 3 km lub krótsze. Podczas dłuższych, wolniejszych wysiłków ląduję zbyt daleko na podeszwie zewnętrznej i czuję się, jakbym uderzył w wyboje.

Jeśli kiedykolwiek biegałeś po drodze i nadepnąłeś bezpośrednio na wyboje, będziesz dokładnie wiedział, jak to jest biegać w Wave Rebellion Pro 2, gdy biegniesz powoli lub uderzasz piętą.

Unikalna konstrukcja Wave Rebellion Pro z odcięciem pięty zachęca do uderzania śródstopia lub przodostopia w celu przyspieszenia przejść, ale czuje się naturalnie tylko wtedy, gdy biegniesz naprawdę szybko i lądujesz na przodostopiu.

Jedną z głównych zmian w Wave Rebellion Pro 2 jest to, że płyta z włókna węglowego jest sztywniejsza niż w oryginalnej wersji. Nie ma też już luki w podeszwie środkowej, co utrudnia jej zginanie. Te cechy sprawiają, że but jest bardziej agresywny i szybszy, ponieważ mniej się ugina.

Chociaż Rebellion Pro 2 wygląda naprawdę szybko i agresywnie, dla mnie nie zapewnia tak dużego wsparcia prędkości, jak inne super buty. Dzieje się tak, ponieważ pięta znajduje się poza podłożem i nie ma efektu trampoliny. Przednia część płyty jest zakotwiczona w podłożu, ale pięta unosi się w powietrzu, więc stopa nie może obciążać tylnej części płyty, a z kolei płyta nie może działać jak trampolina, aby wystrzelić cię do przodu.

Rocker w przedniej części stopy również nie wydaje mi się tak agresywny jak w innych butach wyścigowych. Nie odczuwam przechylenia do przodu podczas wybicia z palców, więc nie jest ono zbyt mocne. Może to wynikać z faktu, że płyta jest wzmocniona włóknem węglowym, a nie w pełni karbonowa, więc ma większą elastyczność niż płyty karbonowe.

Inną ważną zmianą w tej aktualizacji jest to, że odsprzężony rowek pod butem jest szerszy, głębszy i bardziej scentralizowany. Rezultatem jest jazda, która wydaje się bardziej miękka i sprężysta, ponieważ podeszwa środkowa ma możliwość większego rozłożenia się pod obciążeniem.

Górna warstwa podeszwy środkowej to Enerzy Lite+, a dolna to Enerzy Lite. Obie pianki mają podobną gęstość i nie opisałbym ich jako bardzo miękkich i gąbczastych. Rebellion Pro 2 zapewnia średnio miękką jazdę, podobną do Adios Pro 3 i Metaspeed Sky+.

Jazda jest bardziej stabilna w wersji 2, szczególnie dla osób z nadmierną pronacją. W poprzedniej wersji była luka w podeszwie środkowej, ale w tej wersji luka została wypełniona, dzięki czemu jest więcej wsparcia po środkowej stronie buta.

Nadal jest to jednak jeden z najbardziej niestabilnych butów biegowych, jakie testowałem, ponieważ podeszwa zewnętrzna jest o około jedną czwartą krótsza niż w większości butów do biegania, więc mniejsza część stopy ma kontakt z podłożem. Uważam nawet, że Adidas Prime X 2 jest bardziej stabilny niż Wave Rebellion Pro 2.

Najdłuższy bieg, jaki przebiegłem w Rebellion Pro 2, wyniósł 35 km, ale nie zrobiłbym w nich kolejnego długiego biegu, ponieważ naprawdę musisz skoncentrować się na uderzeniu stopy, a także jest to bardzo wymagające dla kostek / łydek, ponieważ pięty nigdy nie dotykają ziemi.

Guma G3 na podeszwie zewnętrznej Wave Rebellion Pro jest jedną z najlepszych, jakich kiedykolwiek doświadczyłem, jeśli chodzi o przyczepność. Małe ząbki wgryzają się w podłoże, a deszcz nie ma wpływu na przyczepność. Trwałość jest również lepsza, a oZewnętrzna część pięty nie wykazuje tak dużego zużycia, jak oryginalna wersja po 80 kilometrach.

Mizuno Wave Rebellion Pro 2 Wnioski

Wave Rebellion Pro 2 to nadal jeden z najbardziej innowacyjnych super butów na rynku. Mizuno udało się sprawić, że pięta ma ponad 40 mm wysokości i nadal jest legalna, skracając podeszwę zewnętrzną. W ten sposób stworzyło to również problemy dla niektórych biegaczy.

Nie jest to biegacz dla osób mocno uderzających piętą i nadmiernie pronujących. Potrzeba pewnego poziomu umiejętności i pewnej formy biegania, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. Jestem lekkim biegaczem z lekką nadpronacją i uważam, że Wave Rebellion Pro 2 jest zbyt agresywny i zbyt niestabilny, aby przebiec w nim pełny maraton. Moje kostki i łydki zostałyby zniszczone pod koniec maratonu.

Lubię używać go do krótkich interwałów i krótkich biegów tempowych, ale nie używałbym go do ważnych wyścigów na krótkich dystansach, ponieważ czuję, że nie zapewnia on tak dużego wsparcia prędkości, jak inni zawodnicy. Wynika to głównie z faktu, że rocker w przedniej części stopy nie jest tak agresywny, a brak pięty sprawia, że tylna część płyty nie może być używana jako trampolina.

Wersja 2 jest zdecydowanie lepsza od wersji 1. Nie tylko waga jest niższa, ale także większa stabilność i sprężystość dzięki nowej konstrukcji podeszwy środkowej. Cholewka jest również znacznie lepiej dopasowana, dzięki czemu jest wygodniejsza.

250 USD to za dużo dla Wave Rebellion Pro 2, biorąc pod uwagę jego brak wszechstronności.

Istnieje wiele innych super butów za 250 USD, które znacznie lepiej radzą sobie z ostrymi zakrętami i oferują większe wsparcie prędkości.

Wave Rebellion Pro 2 jest jednak niezrównany, jeśli chodzi o przyczepność.

(Visited 17 times, 1 visits today)
Close