Artykuł napisany przez 1:59 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Brooks Glycerin 21

Brooks Glycerin 21 Wprowadzenie

Super miękka amortyzacja dla najwyższego komfortu”, tak brzmi opis produktu Glycerin 21 na oficjalnej stronie Brooks.

Mój pierwszy Glycerin był wersją 16, wiele lat temu. Wtedy nie był to super miękki but treningowy, a teraz, 5 wersji później, nie jest nim również Glycerin 21. Zgadzam się jednak z brooksem, że jest niezwykle wygodny. Glyceriny to jedne z najwygodniejszych butów, jakie kiedykolwiek nosiłem.

Glycerin to maksymalnie amortyzowany trener Brooksa i chociaż jest to najbardziej miękki trener Brooksa, w porównaniu do innych maksymalnie amortyzowanych trenerów innych marek, takich jak Invincible Run, More i Nimbus, Glycerin ma znacznie twardszą jazdę. To sprawia, że jest to solidny, stabilny but odpowiedni dla cięższych biegaczy.

Zeszłoroczny Glycerin 20 był jedną z największych aktualizacji Glycerin, ponieważ zmienił zwykłą podeszwę środkową EVA na nadkrytyczną, wypełnioną azotem podeszwę środkową. Sprawiło to, że but był bardziej miękki podczas chodzenia, ale twardszy podczas biegania, ponieważ nowa pianka dekompresowała się znacznie szybciej po każdym uderzeniu stopy.

Tegoroczna wersja zachowuje podeszwę środkową DNA Loft v3, ale ma inną geometrię. Ma również nową cholewkę i podeszwę zewnętrzną.

Glycerin 21 waży 278 g (9,8 uncji), czyli o 8 g (0,3 uncji) mniej niż Glycerin 20 – imponujące, biorąc pod uwagę, że 21 ma 2 mm więcej wysokości w pięcie i przedniej części stopy. Nadal ma 10 mm drop i kosztuje 160 dolarów.

Brooks Glycerin 21 Pierwsze wrażenia

Mój pierwszy bieg był drugim biegiem tego dnia, bardzo powolnym 8-kilometrowym biegiem regeneracyjnym na zmęczonych nogach. Przez pierwsze 3 kilometry czułem podniesione ściany boczne w przedniej i środkowej części stopy, co było denerwujące.

Było to zaskakujące, ponieważ jest to zwykły Glycerin, a nie wersja GTS. Na szczęście to uczucie zniknęło po pierwszych 3 kilometrach.

But zapewniał dużą ochronę, a moje nogi czuły się naprawdę szczęśliwe podczas tego biegu. Nie było super miękko, ale czułem się bardzo zrównoważony – bardziej jak codzienny trener niż trener z maksymalną amortyzacją. Cholewka pasowała do mnie jak rękawiczka i była naprawdę wygodna i dopasowana.

Przypominała mi trochę Aurorę-BL, również od Brooksa, ale Glycerin 21 nie był tak miękki, energiczny ani wyjątkowy. Aurora była pierwszym modelem, w którym zastosowano DNA Loft v3.

Cholewka Brooks Glycerin 21

Cholewka Glycerin 21 jest luksusowo wyściełana gładką podszewką od wewnątrz, co stanowi podręcznikową maksymalną amortyzację. Nie mam problemów z gorącymi punktami lub poślizgiem pięty, ale uważam, że jest wyjątkowo ciepła.

Nowa dzianinowa cholewka jest bardziej miękka w dotyku, ale ma mniejszą oddychalność. Rozciąga się bardziej i lepiej dopasowuje się do stóp niż tradycyjna siateczkowa cholewka Glycerin 20 i jest zauważalnie grubsza.

Wyściełany język nie ma klinów, ale nie ma nadmiernego poślizgu języka, ponieważ na języku znajduje się pętla, przez którą przechodzą sznurowadła. Sznurowadła zostały zmienione na miękkie, cienkie owalne sznurowadła, które łatwo się strzępią. Wolę płaskie sznurowadła z poprzedniej wersji, ponieważ czują się bardziej premium.

Glycerin 21 ma wąski krój, ale jest również dostępny w wersji szerokiej. Uważam, że jest on zgodny z rozmiarem, ale nieco krótszy niż przeciętny but do biegania. Jego pole na palce jest szersze niż w modelu Glycerin 20.

Jednostka podeszwy Brooks Glycerin 21

Największą i najbardziej zauważalną aktualizacją jednostki podeszwy jest to, że Glycerin 21 ma boczne szyny boczne w przedniej i środkowej części stopy, aby pomóc utrzymać stopy wyśrodkowane, podobnie jak w wersji Glycerin GTS. Ma to na celu zwiększenie stabilności, ale nie zauważyłem dużej różnicy.

Jestem osobą uderzającą piętą, więc być może działa to lepiej w przypadku osób uderzających przodostopiem lub śródstopiem. Nie sądzę, aby Glycerin 21 potrzebował bocznych szyn, ponieważ wersja GTS ma je dla biegaczy potrzebujących dodatkowej stabilności, a zwykła wersja była już bardzo stabilnym neutralnym butem bez nich.

Glycerin to ten sam typ maksymalnie amortyzowanego buta treningowego co Hoka Bondi. Oba mają twardą, ale amortyzowaną podeszwę, która jest odpowiednia dla biegaczy, którzy chcą stabilnej platformy bez większego ugniatania.

Glycerin 21 to doskonały but do długich biegów, ponieważ ma głęboką amortyzację i jest łatwy w kostkach dzięki podeszwie środkowej, która nie jest zbyt miękka. Przebiegłem w nich 35-kilometrowy, powolny bieg i naprawdę podobało mi się to, jak wygodne i wytrzymałe były. Wersja 21 jest nieco szersza niż wersja 20, aby uwzględnić wzrost wysokości stosu, dzięki czemu jest jeszcze bardziej stabilna.

Chociaż Glycerin 21 ma tysiące maleńkich pęcherzyków azotu w podeszwie środkowej DNA Loft v3, które sprawiają, że jest superkrytyczna, nie jest tak sprężysta, jak można by się spodziewać. Jest bardzo dobrze wyściełana i dobrze pochłania wstrząsy, ale nie sprawia, że chcę szybko biegać. Glycerin 21 nadaje się tylko do powolnych, relaksujących biegów. Używam go do łatwych i regeneracyjnych biegów.

W Glycerin 21 brakuje wyraźnego rockera w przedniej części stopy, więc wydaje się płaski w porównaniu do nowego Brooks Ghost Max, który ma szybsze przejścia i sztywniejsze przodostopie. Wersja 21 jest również bardziej elastyczna niż wersja 20, więc wydaje się mniej sprężysta.

Konstrukcja podeszwy zewnętrznej jest zupełnie inna niż w poprzedniku, a Glycerin 21 ma mniej gumy w śródstopiu, co pozwala zaoszczędzić trochę na wadze. Podeszwa zewnętrzna 21 jest bardziej podzielona na segmenty w przedniej części stopy, co czyni ją bardziej elastyczną. Gumowe wypustki są grube i wytrzymałe, więc nie będzie żadnych problemów z trwałością.

Odsłonięta pianka podeszwy środkowej jest również bardzo wytrzymała i nie wykazuje wielu przetarć ani otarć. Po 80 kilometrach w mojej parze prawie nie widać zużycia podeszwy zewnętrznej.

Wielokrotnie nosiłem Glycerin 21 w deszczu i nie poślizgnąłem się, ale przyczepność jest przeciętna na mokrych powierzchniach – gumowe wypustki nie są zbyt agresywne.

Brooks Glycerin 21 Wnioski

Glycerin 21 nadal nie ma tej super miękkiej amortyzacji, którą reklamuje Brooks, ale to nie jest przełom. Nie każdy chce miękkiego trenera z maksymalną amortyzacją.

Hoka Bondi to przykład twardego buta z maksymalną amortyzacją, który sprzedaje się w dużych ilościach. Był to drugi najlepiej sprzedający się but do biegania w Running Warehouse w tym i ubiegłym roku.

Osobiście wolę, aby moje buty z maksymalną amortyzacją były lżejsze i bardziej sprężyste, ale jestem lekkim biegaczem (60 kg), więc nie sądzę, abym czerpał korzyści z budowy Glycerin przypominającej czołg.

Glycerin 21 wyróżnia się z tłumu trenerów z maksymalną amortyzacją, ponieważ może wytrzymać uderzenie. Ma grubą, wytrzymałą podeszwę zewnętrzną i piankę podeszwy środkowej, która nie kompresuje się zbytnio z upływem czasu.

Wersja 21 jest ulepszona w stosunku do wersji 20, ponieważ Zapewnia bardziej miękką, lepszą jazdę dzięki zwiększonej wysokości stosu i ma wygodniejszą cholewkę z szerszym obszarem palców.

Myślę, że Glycerin mógłby zostać ulepszony dzięki jeszcze wyższej podeszwie środkowej i bardziej widocznemu rockerowi, aby ułatwić przejścia. Mam nadzieję, że Glycerin Max będzie miał te cechy, gdy w końcu się pojawi.

(Visited 22 times, 1 visits today)
Close