Artykuł napisany przez 1:12 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja ASICS Trabuco Max 3

Asics Trabuco Max 3 Wprowadzenie

ASICS zawsze zajmował szczególne miejsce w moim sercu. Była to moja ulubiona marka szosowa. Na szlakach wypróbowałem tylko ASIC Gel Trabuco 9s. Byłem ciekawy, jak się czują w porównaniu do Trabuco 9s.

Bez wątpienia mogę powiedzieć, że pokochałem Trabuco Max 3s.

Są lekkie, ale zapewniają pełen komfort i osłonę. Od razu zauważysz, jak bez wysiłku pochłaniają wszystko, co się przed nimi postawi i jak łatwo mogą manewrować po skalistych krajobrazach.

Waga 9,4 uncji dla kobiet i 10,5 dla mężczyzn sprawia, że zaktualizowana wersja jest nieco cięższa niż poprzedni model. Słysząc od ludzi, nie jest to w ogóle zauważalne. Wysokość podeszwy wynosi 42 mm w pięcie i 37 mm w przedniej części stopy. Spadek pięty wynosi 5 mm, co sprawia, że ten but trailowy jest stabilny. To świetny wybór dla biegaczy, którzy mają neutralny krok.

Asics jest znany ze swoich butów do biegania, więc nie jest zaskoczeniem, że tworzy świetne buty trailowe. Trabuco Max 3 ma w sobie mnóstwo technologii.

Zobaczysz, że mają technologię ASICS GUIDESOLE, która pomaga oszczędzać energię. Amortyzacja w technologii FF Blast PLUS, która pomaga stworzyć bardziej miękkie lądowanie. Patrząc na podeszwę zewnętrzną, mają ASICS GRIP, który pomaga w trwałości.
Podobnie jak wiele innych marek, są one zaangażowane w ochronę środowiska. Co najmniej 50% materiału w głównej cholewce jest wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i ograniczyć ilość odpadów.

Będą kosztować 160 dolarów, co jest całkiem niezłą kwotą. W dzisiejszych czasach jest to cena większości butów trailowych. Czy uważam, że to rozsądna cena? Powiedziałbym, że jest porównywalna, a ASICS wykonał świetną robotę, tworząc dobrze skonstruowane i trwałe buty.

Wrażenia z użytkowania Asics Trabuco Max 3

Zakładając je po raz pierwszy, czułem się dość twardo i jakbym miał na sobie but na platformie. Znajomy skomentował, że sprawiły, że byłem wyższy, kiedy je nosiłem. Czasami wysoka wysokość podeszwy sprawia, że czuję się trochę nieswojo w butach trailowych.

Gdybym miał wybierać, wybrałbym buty trailowe z bardziej wyczuwalnym podłożem. Śmiertelnie boję się skręcenia kostki i na początku właśnie to krążyło mi po głowie, zanim faktycznie zabrałem je na test. Od razu mój pierwszy bieg nie był niczym szalonym i mogłem poczuć, jak stabilne są.

Wszystkie moje początkowe myśli zostały wyjaśnione, ale nadal czułem się w nich bardzo wysoko. Przebiegłem w nich różne dystanse i doszedłem do wniosku, że nie pozwalam sobie na osiąganie w nich maksymalnych prędkości i mogę to przypisać obawie przed przetoczeniem i kostką.

Idealnie nadają się na długie ultra, gdzie nie forsuję tempa lub uwielbiam je podczas naszych rodzinnych wędrówek w wiosenną pogodę. Dzięki temu, że są tak wysokie, udało mi się przejść przez dość głębokie błotniste kałuże bez zamoczenia stóp.

Jest to trzecia wersja Trabuco i niewiele się zmieniło od 2 do 3. Podeszwa środkowa pozostała taka sama z niewielką zmianą w cholewce. Wizualnie trudno je od siebie odróżnić.

Asics Trabuco Max 3 Protection

Ochrona dziękise obejmują wszystkie obszary. Wysoki stos o wysokości 43 mm chroni przed wszystkim, co dostanie się pod stopę i zwraca znaczną część energii, którą w nią wkładasz.

Rocker pomaga przetoczyć się nad wszystkim, co pomaga mieć pewność siebie, aby pokonywać zjazdy bez siły uderzenia, którą zwykle można znaleźć w innych butach trailowych.

Mają techniczną cholewkę z siateczki, która pomaga zabezpieczyć stopę, umożliwiając pewną nawigację po zróżnicowanym terenie. Pomaga również poprawić oddychalność, zapobiegając uczuciu dyskomfortu lub przegrzaniu stóp.

Wytrzymałość Asics Trabuco Max 3

Nosiłem je do wszelkiego rodzaju wysiłków. Od biegów po zaśnieżonym, kamienistym, mokrym i błotnistym terenie po kilometry wędrówek po szutrowych ścieżkach. Nie zauważyłem żadnego wyjątkowo trwałego zużycia.

Bardzo dobrze radzi sobie z trudnym górskim terenem, ale nie sądzę, aby był to mój wybór na ultra, na początku. Mógłbym zacząć od bardziej amortyzowanych / nisko osadzonych butów trailowych, a gdy zbliżę się do końca biegu ultra, w którym moje tempo jest chwiejne, mógłbym się na nie przesiąść.

Uwielbiam je do wędrówek i spacerów, więc nosiłbym je na każdym dystansie, na którym nie planowałem biegać z maksymalną prędkością przez cały czas. Twardość i wysoka cholewka sprawiają, że czuję się niepewnie na bardziej technicznych trasach.

Asics Trabuco Max 3 Responsywność i szybkość

Podczas forsowania tempa na szlakach trudno było mi poczuć się wystarczająco pewnie, aby osiągnąć moją najszybszą prędkość. Nie zapewniają one wystarczającego wyczucia podłoża, abym nie myślał o najgorszym, jeśli chodzi o skręcenie kostki. Nie oznacza to, że nie mogłem w nich szybko biegać, ale nie mogłem biegać z maksymalną prędkością. Schodząc w dół po naprawdę kamienistych odcinkach, czułem, że są nieporęczne i trudno było mi pewnie postawić stopy.

Zabrałem je na różne trasy i nie miałem problemu z przyczepnością. Podeszwa zewnętrzna jest pokryta materiałem ASICSGRIP, który pomaga zwiększyć przyczepność na nierównych powierzchniach.

Gdy połączysz to z technologią Guidesole™, poczujesz, jak bez wysiłku Twoja stopa jest napędzana do przodu, co ułatwia bieganie dalej i zużywa mniej energii.

Asics Trabuco Max 3 Komfort i dopasowanie

Ogólnie są to bardzo wygodne buty. Jest to but, który musiał zostać rozbity i jak wspomniałem wcześniej, kupiłbym o pół do pełnego rozmiaru większy.

Dzięki dużej podeszwie środkowej wyglądają, jakby były bardzo amortyzowane, ale są twarde w dotyku.

Sznurowanie zapewnia dobre dopasowanie, które dobrze zabezpiecza stopę na miejscu.

Asics Trabuco Max 3 Wnioski

Zapotrzebowanie na wysokiej jakości buty trailowe stało się bardziej powszechne wśród wszystkich marek. Asics wyszedł naprzeciw tym potrzebom.

Trabuco Max 3 to ich najbardziej amortyzowane buty trailowe do tej pory. To mój najlepszy wybór na wędrówki i odkrywanie lasu. Zauważysz ich wysokiej jakości ochronę i komfort za każdym razem, gdy je zasznurujesz.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Close