Artykuł napisany przez 1:02 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Altra Lone Peak 8

Kto powinien kupić Altra Lone Peak 8?

Altra Lone Peak 8.0 to świetna opcja dla biegaczy trailowych, którzy biegają w różnych warunkach terenowych.

Na bardziej technicznych terenach przyczepność jest wystarczająca, abyś mógł naprawdę zaufać swojej stopie, a podeszwa zapewnia dużą ochronę, aby Twoje stopy były szczęśliwe na wielu kamieniach i korzeniach.

A na bardziej nadających się do biegania szlakach nie ma obaw o możliwość otwarcia kroku i naprawdę przyspieszenia podczas noszenia LP8.

Kto nie powinien kupować Altra Lone Peak 8?

To, co sprawia, że Altra Lone Peak 8.0 są świetne, to ich wszechstronność, ale jeśli jesteś typem biegacza trailowego, który lubi specyfikę swoich butów, możesz nie być fanem LP8.

W przypadku bardzo łatwych do przebiegnięcia szlaków, na których planujesz szybko się ścigać? Lżejsze buty trailowe mogą być preferowane.

Podobnie, jeśli spędzasz długie dni na szlakach, zwłaszcza bardziej technicznych, te buty będą działać, ale preferowana może być bardziej amortyzowana opcja.

Altra Lone Peak 8 Wprowadzenie

Altra Lone Peak 8.0 to nowa wersja butów trailowych OG firmy Altra. LP8 kontynuują dziedzictwo Lone Peak jako butów trailowych „do wszystkiego”. Niezależnie od warunków na szlaku i dystansu, LP8 wykonają swoją pracę.

Chociaż jest to najnowsza wersja Lone Peaks, naprawdę staram się wymyślić, czym różnią się LP8 od LP7. Zgodnie ze specyfikacją na stronie internetowej Altra, są to w zasadzie te same buty. Ósemki są o około pół uncji lżejsze i są nieco tańsze, więc przypuszczam, że można to zaliczyć do dwóch drobnych ulepszeń.

To również mówi mi, że jeśli podobały Ci się LP7, są wszelkie powody, by sądzić, że będziesz całkiem zadowolony z pary LP8!

Wrażenia z użytkowania Altra Lone Peak 8

Kiedy założyłem buty po raz pierwszy, jedyne pytanie, jakie miałem, dotyczyło ich ochrony. Podobało mi się dopasowanie i czułem się lekko na nogach, ale mam wrażliwe stopy i nie lubię czuć kamieni, korzeni i innych zanieczyszczeń ze szlaku podczas biegu.

Nie zajęło mi dużo czasu podczas pierwszego biegu, aby uspokoić mój umysł: Altra Lone Peak 8.0 wykonuje świetną robotę, zapewniając wystarczającą ochronę, nie będąc zbyt ciężkim.

Z każdym biegiem próbowałem przetestować Altra Lone Peak 8.0 na różne sposoby. I w każdym przypadku te buty zdały egzamin! Bombardując wzgórza i przyspieszając tempo na płaskich terenach?

Świetna przyczepność i wystarczająca responsywność, aby naprawdę się poruszać. Spokojny bieg przez kilka godzin? Żadnych problemów z komfortem lub wsparciem, gdy kończyłem bieg. Ostrożne stąpanie po korzeniach lub śliskich skałach/luźnym żwirze? Ani jednego poślizgnięcia i żadnych problemów z ostrymi krawędziami kamieni znajdującymi słabe punkty w podeszwie zewnętrznej.

Gdybym miał wybrać idealne warunki dla pary LP8, powiedziałbym, że nie ma lepszego buta na szlak, który ma kilka odcinków nadających się do biegania, a także kilka bardziej technicznych odcinków.

Na bardziej jednolitym szlaku, albo na bardzo łatwym do biegania szlaku, albo na czymś dość technicznym, sensowne może być wybranie bardziej wyspecjalizowanego buta do takich warunków. Ale na szlaku z pewną różnorodnością chcą buta, który potrafi wszystko. I to jest właśnie Altra Lone Peak 8.0.

Altra Lone Peak 8.0 to idealne buty trailowe „jack of all trades”. Niezależnie od tego, czy masz w planie ultra, czy krótsze wyścigi trailowe, w których liczy się szybkość, te buty się sprawdzą.

A jeśli szukasz tylko butów treningowych do pokonywania poważnych kilometrów, nie mam wątpliwości co do trwałości tego buta. Bez wątpienia para LP8 zapewni Ci mnóstwo kilometrów i świetną wartość.

Ochrona Altra Lone Peak 8

Zdolność Altra Lone Peak 8.0 do zapewnienia wystarczającej ochrony moim stopom na szlaku była jedyną obawą, jaką miałem, kiedy przymierzałem je po raz pierwszy. Z przyjemnością mogę powiedzieć, że po wielokrotnym noszeniu tych butów w różnych warunkach na szlaku, nie mam już żadnych obaw co do ich zdolności ochronnych.

Podeszwa środkowa Altra Ego i przyczepna podeszwa zewnętrzna MaxTrac zapewniają przyjemną warstwę ochronną między stopami a podłożem. Połączona amortyzacja tych butów (około 25 mm) nie wystarcza, abyś czuł teren i gruz pod stopami, ale jest więcej niż wystarczająca, aby stępić wszelkie ostre krawędzie kamieni lub nieznośne korzenie, które prawdopodobnie napotkasz na szlaku.

Altra Lone Peak 8.0 posiada również lekką, ale solidną osłonę palców. Jako biegacz, który nie podnosi stóp na szlaku tak często, jak prawdopodobnie powinienem, nakładki na palce w LP8 uratowały więcej niż kilka paznokci u stóp, odkąd zacząłem nosić te buty.

Wytrzymałość Altra Lone Peak 8

Altra Lone Peak 8.0 dobrze się trzymają po kilku dobrych biegach trailowych. Naprawdę nie wykazują żadnego zużycia, z wyjątkiem plam z błota dzięki bieganiu po tłustych gliniastych szlakach!

Jeśli chodzi o to, jak wytrzymają podczas biegu na dłuższych dystansach, czułbym się bardzo komfortowo, mówiąc, że twoje stopy będą szczęśliwe w LP8 na dystansach do około 50 metrów włącznie. Mogą wytrzymać dobrze podczas wyścigów na dłuższych dystansach, choć preferowane może być coś z nieco większą amortyzacją.

Altra Lone Peak 8 Responsywność i szybkość

Na nadającym się do biegania szlaku, Altra Lone Peak 8.0 więcej niż dobrze radzi sobie, gdy prędkość jest priorytetem. Jak na buty z umiarkowaną amortyzacją, LP8 są lekkie i bardzo responsywne. Te buty na pewno nie będą przeszkadzać w osiąganiu prędkości.

Przyczepność / bieżnik LP8 są również atutem, gdy przyspieszasz. Bieżnik jest wystarczająco agresywny, aby wzbudzić zaufanie przy każdym kroku i umożliwić dobre odepchnięcie przy każdym kroku, ale nie tak agresywny, aby naprawdę wbić się w szlak pod stopami i spowolnić.

Altra Lone Peak 8 Komfort i dopasowanie

Altra Lone Peak 8.0 spełnia wszystkie wymagania pod względem komfortu i dopasowania. But pasuje do rozmiaru, jest przestronny w obszarze palców i wygodnie przylega do śródstopia i pięty. Nie miałem żadnych problemów ze ślizganiem się stóp w bucie i nie musiałem mocno wiązać butów, aby zapobiec przesuwaniu się stóp.

Nie mam żadnych zastrzeżeń co do dopasowania LP8.

Wnioski dotyczące Altra Lone Peak 8

Naprawdę nie mam nic złego do powiedzenia na temat Altra Lone Peak 8.0s. Jak już wielokrotnie wspominałem w tej recenzji, ten but po prostu robi wszystko dobrze. Chociaż mogą istnieć inne buty trailowe, które są lżejsze i szybsze lub oferują większą amortyzację i ochronę, trudno byłoby znaleźć zbyt wiele innych butów trailowych, które zapewniają lepszą równowagę między skrajnościami.

Są chwile, kiedy określenie czegoś jako „środek drogi” insynuuje, że wiele pozostaje do życzenia. Ale dla mnie, jeśli chodzi o Altra Lone Peak 8.0, nazwanie go „środkiem drogi” jest bardzo dużym komplementem. Ten but po prostu sprawdza się w każdych warunkach na szlaku i w każdym środowisku biegowym/wyścigowym.

Jeśli szukasz solidnych butów trailowych, które mogą zrobić prawie wszystko, powodzenia w znalezieniu lepszej opcji niż Altra Lone Peak 8.0!

(Visited 17 times, 1 visits today)
Close