Artykuł napisany przez 4:03 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja ASICS Gel Nimbus 26

Asics Gel Nimbus 26 Wprowadzenie

Teraz, w swojej 26. edycji, Gel-Nimbus jest jednym z najdłużej używanych butów do biegania w ofercie Asics.

W tej edycji trochę się zmieniło w stosunku do Nimbusa 25 i wydaje się, że zmiany były ulepszeniami dookoła.

Tegoroczny but ma przeprojektowaną cholewkę, lepszą gumową podeszwę zewnętrzną, dodany rocker do podeszwy zewnętrznej i nieco twardszą podeszwę środkową, która nadaje się do biegania w tempie. W rezultacie but zyskał około pół uncji na wadze, więc niektórym biegaczom może nie spodobać się dodatkowa waga do codziennego treningu.

Gel-Nimbus należy do amortyzowanej linii butów Asics (Gel-Cumulus również należy do tej linii).

Jest to jeden z ich maksymalnie amortyzowanych butów do codziennego użytku, podobnie jak New Balance Fresh Foam X 1080v13 lub Brooks Ghost Max.

W rodzinie Asics znajduje się również Novablast 4, który ma tę samą piankę podeszwy środkowej. Wydaje się, że Novablast 4 jest nieco twardszy i mniej amortyzowany, ponieważ Nimbus 26 dodał technologię PureGel ™ do pięty.

Nimbus 26 ma również inną przyczepność podeszwy zewnętrznej, która zwiększa przyczepność.

Asics Gel Nimbus 26 – pierwsze wrażenia

Kiedy po raz pierwszy otworzyłem pudełko i spojrzałem na but, moja pierwsza myśl brzmiała: „to dużo podeszwy środkowej!”. Nie miałem zbyt wielu butów z bardzo wysoką cholewką, więc ciekawie było zobaczyć tak dużo podeszwy środkowej. But był stosunkowo lekki w mojej dłoni, a następnie ponownie na stopach.

Mój pierwszy bieg w tych butach był łatwym 5-milowym biegiem regeneracyjnym. Był to dzień po długim biegu, więc chciałem buta z dobrą amortyzacją i wsparciem. Ten but to zapewnił. Chociaż nie był tak miękki jak New Balance 1080v13, nadal był wystarczająco miękki do biegu regeneracyjnego, zapewniając jednocześnie stabilną jazdę, której nie zapewniał 1080v13.

Cholewka buta była świetna. Ładnie owijała się wokół stopy. System sznurowania był interesujący i wygląda na to, że został zmieniony w stosunku do Nimbus 25. Nie miało to dla mnie żadnego wpływu na komfort podczas pierwszego biegu.

But wydawał się ogólnie ciężki i już po pierwszym biegu mogłem stwierdzić, że ten but nie sprawdzi się tak dobrze, gdybym chciał zrobić kilka szybszych interwałów.

Cholewka Asics Gel Nimbus 26

Cholewka tego buta była dobrze skonstruowana. Cała cholewka wykonana jest z miękkiej, rozciągliwej siateczki. Pomaga to butowi dopasować się do stopy, jednocześnie zapewniając uczucie pluszu dookoła.

Język ma klin i jest równie miękki jak reszta buta. Jest bardziej płaski niż w większości butów z maksymalną amortyzacją, ale uważam, że rozciągliwy, pluszowy język zwiększa komfort buta.

Nie miałem żadnych problemów z gorącymi punktami lub otarciami.

System sznurowania jest nieco zmieniony w stosunku do poprzedniej wersji, ale nie jestem pewien, czy większość zauważy dużą różnicę.

Ogólnie rzecz biorąc, but pasuje do rozmiaru.

W poprzedniej recenzji modelu Nimbus 25 zauważono, że pole palców było nieco wąskie. W tym bucie wydawało się, że obszar przedniej części stopy jest wystarczająco szeroki i ogólnie ma wystarczającą długość. Ten but jest dostępny w szerszych rozmiarach dla każdego, kto tego potrzebuje.

Podeszwa Asics Gel Nimbus 26

Jak wspomniano wcześniej, podeszwa środkowa składa się z dwóch głównych części: PureGel™ w pięcie otoczonej pianką FF Blast™ PLUS ECO. Dla tych, którzy są świadomi ekologicznie, opracowanie pianki FF Blast ™ pomaga zmniejszyć ślad węglowy buta o 25%.

Spadek pięty wynosi 8 mm, przy wysokości około 42 mm w pięcie i 34 mm w przedniej części stopy. Sprawia to, że but jest dość neutralny pod względem kroku, a skład podeszwy środkowej sprawia, że bieg jest pewny i stabilny.

Jedną ze zmian w stosunku do poprzedniej wersji jest dodanie odrobiny rockera do pięty. Pomaga to nieco w płynniejszej jeździe.

Wziąłem ten but na tempo, interwały, łatwe i długie biegi. Nie czułem się zbyt dobrze podczas tych interwałów i nie poleciłbym go większości średnio zaawansowanych i zaawansowanych biegaczy. Jeśli chodzi o tempo i kroki, but dobrze reagował na zwiększenie tempa.

Był wygodny podczas tych biegów i czułem, że nie poświęcam zbyt wiele pomimo większej wagi buta. Asics reklamuje ten but jako posiadający amortyzację przypominającą chmurę.

Nie powiedziałbym tego, ponieważ uważam, że istnieją bardziej miękkie buty, a ten but niekoniecznie jest całkowicie miękki na stopach.

Jednym z ulepszeń w tej wersji w porównaniu do Nimbus 25 jest ulepszona gumowa podeszwa zewnętrzna. Nowa podeszwa zewnętrzna to połączenie Asics®Grip™ i ich AHAR™PLUS. Poprawiło to przyczepność tego buta, co mogę zweryfikować po bieganiu w nim po mokrych ulicach. Podczas wszystkich moich biegów zawsze czułem się pewnie i stabilnie, pokonując ciasne zakręty z dowolną prędkością.

Asics Gel Nimbus 26 Wnioski

Ogólnie rzecz biorąc, Nimbus 26 jest jednym z moich ulubionych butów i pozostanie w mojej rotacji na wszystkie moje łatwe, regeneracyjne i długie biegi.

Mogę je zabrać na bieg tempowy tu i tam, jeśli jest wolniejszy. Asics przeszedł długą drogę, jeśli chodzi o przeprojektowanie tego buta dla maksymalnego komfortu, zapewniając jednocześnie stabilną jazdę z wysoką przyczepnością.

Ten but robi prawie wszystko, chociaż nie jest to najbardziej miękka i miękka podeszwa środkowa.

Gorąco polecam ten but wszystkim biegaczom. Jest dla nich miejsce w rotacji butów każdego biegacza.

(Visited 11 times, 1 visits today)
Close