Artykuł napisany przez 10:15 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja ASICS Gel Cumulus 26

Asics Gel Cumulus 26 Wprowadzenie

Gel-Cumulus to jeden z najdłużej obecnych na rynku butów do biegania w asortymencie Asics, który w ciągu ostatnich kilku lat przeszedł kilka różnych przeprojektowań.

W tej edycji Asics zdecydował się zmienić podeszwę środkową i rozszerzenie pięty z ostatniej edycji, jednocześnie zmniejszając nieco wagę. Cholewka została nieco przeprojektowana, głównie w obszarze zapiętka i języka. Wreszcie, podeszwa zewnętrzna została zmieniona na nową technologię Fluidride ™, która ma zwiększyć komfort i przyczepność.

Zmiany w tym bucie pomagają odróżnić go zarówno od Gel-Nimbus, jak i Novablast w ofercie Asics.

Gel-Nimbus jest zdecydowanie bardziej pluszowy i ma większą przyczepność podeszwy zewnętrznej, co ostatecznie krzyczy o wysokiej jakości.

Novablast jest twardszy i przeznaczony do szybszych biegów.

Gel-Cumulus stara się wpasować gdzieś pomiędzy – próbując dać biegaczowi coś, co ma miękką amortyzację, ale wystarczająco dużo jazdy, aby pomóc w wysiłkach w szybkim tempie.

Cumulus ma podobną podeszwę środkową i język, podczas gdy technologia rocker pomaga w nieco szybszych wysiłkach.

Asics Gel Cumulus 26 – pierwsze wrażenia

Kiedy po raz pierwszy otworzyłem pudełko, byłem pod wrażeniem kolorystyki i stylistycznego projektu buta. Wyglądały po prostu elegancko i wygodnie.

Czułem lekkość w dłoniach i wszystko to potwierdziło się, gdy po raz pierwszy założyłem je na stopy. Mój pierwszy bieg w tych butach był łatwym biegiem regeneracyjnym.

Ten but nie miał całej miękkiej amortyzacji, której chciałem podczas biegu regeneracyjnego, ale czułem, jak technologia rocker napędza mnie do przodu w dniu, w którym sam nie miałem żadnego napędu. To było bardzo przyjemne.

Mój następny bieg był długi. Ponownie czułem się, jakbym szybował. Ten but zapewnia zwrot energii, ale nie jest on tak wyraźny, jak w przypadku Gel-Nimbus.

Cholewka buta była świetna, ale nie byłem pod wrażeniem języka. Musiałem przyzwyczaić się do chowania go tak, aby przylegał do kostki.

Cholewka Asics Gel Cumulus 26

Cholewka tego buta była ogólnie dobrze skonstruowana. Cała cholewka wykonana jest z miękkiej, elastycznej siateczki. Pomaga to butowi dopasować się do stopy, jednocześnie zapewniając uczucie pluszu dookoła.

Język jest częściowo klinowaty i jest równie miękki jak reszta buta, chociaż początkowo miałem trudności z utrzymaniem go płasko na kostce, gdy go zakładałem.

Mój jedyny problem z otarciami pojawił się z tyłu kostki z powodu wyższego zapiętka. Nie miałem takich problemów podczas pierwszego długiego biegu, ale podczas drugiego już tak.

Jeśli źle reagujesz na wyższe zapiętki, ten but może być dla Ciebie problemem.

System sznurowania był w porządku, a sznurówki pozostały zawiązane bez podwójnego węzła podczas wszystkich moich biegów.

Ogólnie rzecz biorąc, but pasuje do mojego rozmiaru. Ten but jest dostępny w szerokiej szerokości.

Podeszwa Asics Gel Cumulus 26

Podobnie jak w modelu Gel-Nimbus, podeszwa środkowa składa się z dwóch głównych części: PureGel™ w pięcie otoczonej pianką FF Blast™ PLUS ECO.

Dla tych, którzy są ekologicznie świadomi, rozwój pianki FF Blast™m pomaga zmniejszyć ślad węglowy buta o 25%.

Spadek pięty wynosi 8 mm, przy wysokości około 38,5 mm w pięcie i 30 mm w przedniej części stopy. Jest to niższa wysokość niż w modelu Gel-Nimbus i jest to dość zauważalne. Technologia rocker w tym bucie jest również zauważalna.

Wkładka jest bardzo miękka i sprawia, że stopa czuje się jak owinięta.

Jedną z ulepszeń w tej wersji w porównaniu do Cumulus 25 jest podeszwa zewnętrzna Fluidride™.

Sprawia, że but jest lżejszy i bardzo dobrze wspiera przejście od pięty do palców. Zauważyłem jednak spore zużycie butów po około 60 kilometrach.

Nie sądzę, aby były tak trwałe jak inne buty z inną gumą podeszwy zewnętrznej, ale prawdopodobnie pasują do większości codziennych butów treningowych.

Przyczepność była w porządku na mokrych i żwirowych nawierzchniach. Ogólnie rzecz biorąc, będę używać tych butów tylko na suchych, gładkich drogach i poszukam innych butów, jeśli wiem, że będę jeździć po trawie, żwirze lub mokrych drogach.

Asics Gel Cumulus 26 Wnioski

Ogólnie rzecz biorąc, Cumulus 26 to bardzo dobry but do codziennego treningu, który pozwala na wysiłek w szybkim tempie.

Dla biegaczy na wszystkich poziomach widzę, że ten but jest świetnym trenerem do treningu maratonu i półmaratonu, ponieważ pozwala na niektóre z tych wysiłków w tempie, pozostając jednocześnie wiernym codziennym, łatwym kilometrom.

Dla tych, którzy koncentrują się na dystansach 5k-10k, jest to świetny trening na codzienne kilometry.

Przy cenie 140 USD uważam, że jest to uczciwa cena za codzienny trenażer, który pozwoli zarejestrować dużą liczbę kilometrów w różnych tempach.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Close