Artykuł napisany przez 3:00 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Altra Paradigm 7

Altra Paradigm 7 Wprowadzenie

Słownik Merriam Webster definiuje paradygmat jako wybitny, wyraźny lub typowy przykład. Paradigm firmy Altra to ich wyjątkowa, maksymalnie amortyzowana stabilizacja. Łączy w sobie tradycyjny system stabilizacji z zasadami Altra, dając biegaczom alternatywny trener.

Paradigm to jedna z dwóch opcji stabilizacji od Altra. Provision jest opcją ze średnią amortyzacją, ma te same cechy, ale jest lżejszy i ma mniejszą amortyzację.

Paradigm konkuruje z Brooks Glycerin GTS, ASICS Kayano i Hoka Gaviota.

Altra Paradigm 7 Pierwsze wrażenia

Byłem podekscytowany otrzymaniem tych butów, ponieważ recenzowałem dwie ostatnie edycje. Otwierając pudełko moją pierwszą reakcją było zainteresowanie. Kolorystyka była subtelna, ale rzucała się w oczy i nie wydawała się zbytnio różnić od poprzedniej pary, którą recenzowałem.

Zauważyłem, że mają mniejszą sprężystość podczas noszenia, ale poza tym czuły się komfortowo od pięty do palców.

Dziewiczy rejs Paradigm był 5k. Była to płynna i wygodna jazda, z niewielkim odbiciem. Dopasowanie zapewniło mi wystarczająco dużo miejsca na naturalny ruch i rozstaw palców.

Nosiłem je również jako buty codzienne ze względu na ich wygodę.

Cholewka Altra Paradigm 7

Paradigm 7 otrzymał nowo zaprojektowaną cholewkę z siateczki. Ta siatka jest tak samo oddychająca jak poprzednie edycje. Zapewnia średnią ilość struktury, a jednocześnie jest dość elastyczna. Jest to skuteczna siatka zapewniająca wygodne dopasowanie, które porusza się wraz z Tobą.

Standardowy FootShape firmy Altra podąża za konturami stopy. W tym bucie nie ma obszaru ucisku w całej cholewce.

Pluszowy język i kołnierz pięty zwiększają komfort i dopasowanie. Sprawia również, że Paradigm jest bardziej stabilny.

Dodatkowa poduszka na języku rozwiązuje problem przemieszczania się języka z poprzedniej edycji. Prosty system sznurowania jest również skuteczny.

Cholewka jest bezsensowną, prostą i skuteczną częścią Paradigm.

Podeszwa Altra Paradigm 7

Zacznijmy od podstaw. Cienka warstwa gumy pokrywa podeszwę zewnętrzną, jest trwała i dobrze radziła sobie we wszystkich warunkach, w których biegałem.

Podeszwa zewnętrzna wykonana jest w technologii Footpod, zasadniczo zbudowanej z myślą o naturalnym ruchu, z Innerflex znajdującym się na podeszwie zewnętrznej.

W podeszwie środkowej znajdują się strategicznie rozmieszczone rowki, które zapewniają jej większą elastyczność. Zwiększa to naturalne odczucia w podeszwie środkowej.

Podeszwa środkowa jest wykonana z AlterEgo Max, responsywnej mieszanki z pewnym odbiciem.

Podeszwa środkowa jest duża, ale nie wydaje się nieporęczna ani ciężka.

Podąża za kształtem stopy Altra FootShape, dając stopom miejsce na naturalne ruchy. Dopasowanie przypomina nieco kołyskę. Paradigm ma prowadnice zapewniające stabilność. Większy po stronie przyśrodkowej i mniejszy po stronie bocznej.

Są one adaptacyjne, angażują się, gdy potrzebujesz stabilności, i tak właśnie było.

Te aspekty współpracowały ze sobą, aby zapewnić stabilną i komfortową jazdę.

System Natural Ride (NRS) stanowi znaczną część podeszwy środkowej. Składa się ona z trzech elementów: FootShape, zero mm drop od podeszwy środkowej. kształt podeszwy zewnętrznej dostosowany do pięty i śródstopia (Footpod).

Te aspekty wyróżniają markę Altra.

System ten sprawił, że Paradigm jest nie tylko dobrym trenerem do biegania, ale także butem codziennym.

Są to moje buty na zawody dla firmy, dla której pracuję. Teraz jest niewielki okres dostosowawczy z powodu tych aspektów, ale sprawiają, że bieganie w nich jest ogólnie przyjemne.

Wnioski dotyczące Altra Paradigm 7

Altra Paradigm to przykład trenera wprowadzającego niewielkie zmiany w celu ulepszenia solidnego buta. To mój trzeci Paradigm, który recenzowałem i mój ulubiony.

System NRS (FootShape, 0 mm drop i technologia footpod) zachęcał do naturalnego ruchu podczas mojego kroku. System ten wraz z amortyzacją EgoMax zapewnił komfortową jazdę. Szyny prowadzące doskonale radziły sobie z zapewnieniem adaptacyjnej stabilności.

Jest to but treningowy z maksymalną amortyzacją, ale nigdy nie wydaje się ciężki ani nieporęczny. Od płynnego uderzenia, przez elastyczne przejścia, aż po sprężyste odbicia, podeszwa środkowa zapewnia stabilną i naturalną jazdę.

Cholewka Paradigm jest prosta, ale skuteczna zarówno pod względem wzornictwa, jak i wydajności. Jest to nowo zaprojektowana siateczka. Zapewnia ona średnią ilość struktury, a jednocześnie jest elastyczna. Poprawiono kwestię ruchu języka, dodając do niego więcej amortyzacji.

Bezpieczne dopasowanie cholewki zwiększyło stabilność Paradigm. Dopasowanie obejmowało kontury moich stóp bez odczuwania ucisku.

Zarówno stabilność, jak i maksymalna amortyzacja stają się coraz bardziej zatłoczone z każdym mijającym rokiem. Utrudnia to trenerowi wyróżnienie się.

Dzięki Paradigm, Altra zdołała wyróżnić się na obu polach. Paradigm może nie być dla każdego, ale dla mnie zadziałał. Wszystkie aspekty Paradigm tworzą symfonię naturalnego komfortu i jazdy dla stóp.

Jedyną wadą było nieco dłuższe dopasowanie i okres docierania.
W tym roku recenzowałem zarówno Provision, jak i Paradigm. Mogę bez wątpienia powiedzieć, że Paradigm jest lepszym modelem. Wyróżniają się ze względu na swoje unikalne cechy i przesuwają się na czoło stawki ze względu na swoją wydajność.

Altra Paradigm 7 to wyjątkowy, maksymalnie amortyzowany but treningowy.

Wprowadzono niewielkie zmiany, aby ulepszyć świetny trenażer i uczynić go jednym z liderów w dziedzinie maksymalnej stabilności.

Jeśli jesteś gotowy, aby wyjść ze swojej strefy komfortu biegania, sugeruję wypróbowanie Paradigm 7.

(Visited 18 times, 1 visits today)
Close