Artykuł napisany przez 9:08 am Depresja, Zdrowie psychiczne

Jak podejść do ćwiczeń w 2024 roku?

Forbes przeprowadził ankietę, aby obliczyć, jak długo postanowienia noworoczne trwają wśród ludzi….

53% osób zrezygnowało w ciągu 3 miesięcy, a tylko 1% dotrwało do końca 12 miesięcy.

Można śmiało powiedzieć, że istnieje problem w tym, jak podchodzimy do wyznaczania celów, a ponieważ „poprawa kondycji” była najczęstszym postanowieniem, musimy zmienić sposób, w jaki podchodzimy do ćwiczeń w 2024 roku, aby trzymać się naszych celów.

Ale jak to zrobić?

Uczyń to swoją tożsamością… nie tylko fazą

Jak wszyscy wiemy, rozpoczęcie nawyku jest łatwe, ale utrzymanie go staje się trudne.

Dzieje się tak dlatego, że większość ludzi (w tym ja) ma tendencję do ustanawiania nawyku, aby usunąć nieprzyjemne uczucie.

„Chcę schudnąć” oznacza, że dana osoba chce pozbyć się nieprzyjemnego uczucia nadwagi, a zatem chce podjąć działania.

Jest to dobry sposób podejścia do ćwiczeń, ale metoda ta ma wiele wad: Co jeśli stracisz na wadze, czy przestaniesz wtedy ćwiczyć? Albo „schudłem przez 2 tygodnie z rzędu, zrobię sobie tydzień przerwy”.

Lepszym sposobem na przekierowanie mózgu, aby trzymał się ćwiczeń, jest koncepcja wprowadzona przez Jamesa Cleara w jego książce Atomic Habits. Stwierdził on, że zmiana sposobu myślenia o nawyku i uczynienie go częścią swojej tożsamości zwiększa szanse na jego utrzymanie.

Na przykład: „Chcę schudnąć” może stać się „Jestem wysportowaną osobą” lub „Jestem aktywną osobą”.

Moim osobistym przykładem na ten rok było rozpoczęcie codziennych kąpieli z lodem. Powiedziałem sobie „Jestem kimś, kto dba o swój umysł i ciało” i jest to nawyk, który trwa do dziś!

Myśląc w ten sposób, zmieniasz sposób postrzegania siebie i nadajesz większą wagę nawykom, po prostu dlatego, że jesteś teraz z nimi osobiście związany.

Zapoznaj się z 4 fazami podróży

Alex Hormozi, znana osobowość internetowa i YouTuber, mówił o 4 etapach, przez które przechodzi każda osoba, gdy oddaje się nowej aktywności:

  1. Nieświadomy optymizm. Część, w której dostajesz przypływ motywacji i jesteś gotowy, aby zanurzyć się w swoim nowym nawyku fitness.
  2. Świadomy pesymizm. Powoli zdajesz sobie sprawę, że nie jest to tak łatwe i satysfakcjonujące, jak początkowo myślałeś. To jest ta część, w której zdajesz sobie sprawę, ile to zajmie.
  3. Kryzys znaczenia. Faza „make-or-break”, w której albo rezygnujesz i mówisz sobie: „To nie jest to, na co się pisałem”. Kwestionujesz wszystko i wypadasz ze swojej strefy komfortu.
  4. Świadomy optymizm. Niewiele osób dociera do tego etapu. Jest to moment, w którym decydujesz się przeprogramować swój mózg i zmienić podejście do nowego nawyku. Znowu jesteś podekscytowany podróżą, ale teraz jesteś poinformowany!

Znajomość tych kroków jest ważna, ponieważ zapoznajesz się ze swoimi uczuciami i przejmujesz większą kontrolę nad sobą.

Śledź wszystko (i rozliczaj się)

W 2024 roku technologia nadal będzie odgrywać znaczącą rolę w kształtowaniu naszych podróży fitness.

Wykorzystaj moc monitorów fitness, aplikacji i inteligentnych urządzeń do monitorowania swoich postępów.

Chociaż śledzenie jest najlepszym sposobem na monitorowanie postępów, jest to również świetny sposób na zadowolenie z wyników, a to dlatego, że możesz zobaczyć każdą wygraną.

Wyobraź sobie tydzień, w którym poszedłeś 3 razy na siłownię (po raz pierwszy)… Obiecuję, że poczujesz się jak na szczycie świata!

Śledź wszystko!!! Liczbę wykonywanych ćwiczeńNasze powtórzenia, zestawy, waga, limity wagi, BPM podczas biegu itp. Istnieje wiele aplikacji do samodoskonalenia, z których warto korzystać.

Stwórz sobie najlepsze warunki do osiągnięcia sukcesu

Nasze środowisko kształtuje nasze zachowania, nie ma na to żadnego kodu.

Nasz styl życia, nasz harmonogram, nasze otoczenie, nasze zdrowie psychiczne i wszystko, co nas otacza, dyktuje, jak zachowujemy się na co dzień.

Umieszczenie umysłu i ciała w dobrej przestrzeni jest kluczem do osiągnięcia swoich postanowień. Nie bój się przeprojektować swojego życia i dostosować się do treningu.

Jeśli jesteś zmęczony wieczorem, spróbuj ćwiczyć rano. Przedkładaj trening nad wyjście z przyjaciółmi (wyjście na miasto po ćwiczeniach to świetne uczucie, dla tych, którzy nie wiedzą).

I wreszcie, najbardziej zniechęcającym tematem w świecie fitness jest zwracanie uwagi na to, co jesz. Zdrowy nawyk żywieniowy idzie w parze z ćwiczeniami… Wzmacniają się nawzajem.

Zauważ, że nie powiedziałem dieta, ale zdrowe nawyki żywieniowe. Przestaw się na pełnowartościową żywność, uzupełnij swoje makra i dodaj kilka superfoods lub super napojów… istnieje wiele sposobów na utrzymanie formy i nawodnienia.

Nie musisz śledzić każdej kalorii, którą jesz lub pijesz… to nie jest wygodny sposób na życie.

Przysłowie mówi: „najlepszy trening to ten, którego się trzymasz”, dotyczy to również nawyków żywieniowych!

Ciągłe dostosowywanie

Jedną z rzeczy w budowaniu nawyku jest to, że wymaga on budowania. Ćwiczenia to dość poważna zmiana w życiu, do której trzeba się dostosować.

Większość nawyków fitnessowych rozpada się, ponieważ nie są one dostosowywane.

Będą chwile, w których nie będziesz w stanie ćwiczyć, treningi nie będą tak produktywne lub poczujesz, że nie zrobiłeś postępów…

Takie momenty są normalne. Ważne jest, aby rozpoznać, kiedy takie chwile się zdarzają i powiedzieć sobie, że to tymczasowe.

Porażki są spodziewane i nie stanowią poważnego problemu. Najlepszym sposobem podejścia do tego problemu jest po prostu dostosowanie się. Jeśli jeden rodzaj ćwiczeń nie działa, zmień go.

Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie celu, musisz tylko znaleźć swój… niezależnie od tego, czy chodzi o zwiększenie siły poprzez podnoszenie ciężarów, pływanie lub jazdę na rowerze dla cardio, czy nawet ćwiczenie jiu-jitsu w celu utraty wagi.

Próby i błędy są najlepszym przyjacielem w tej podróży. Wypróbuj nowe rzeczy, które widzisz w Internecie, skopiuj czyjeś nawyki i przestań wykonywać ćwiczenia, które zbytnio bolą.

Powinno być ciężko, ale nie nie do zniesienia… Kiedy twój nawyk się ukształtuje i będzie pasował do twojego życia jak puzzle, wszystko się opłaci.

Poproś o pomoc… Masz do tego prawo

Jednym z najgorszych uczuć jest pracować nad czymś tak ciężko i widzieć, jak to się marnuje.

Proszenie o pomoc, szczególnie w społeczności fitness, jest… oczekiwane.

Nikt nie dojdzie do tego sam. Poproś o opinię na temat tego, jakie ćwiczenia wykonywać, jaka jest właściwa forma i co jeść, aby wesprzeć swoją podróż.

Pomoc może mieć również formę partnera treningowego. Korzyści płynące z posiadania partnera fitness są niezliczone, od motywowania się nawzajem, rozliczania się, dostrzegania swojej formy, poprawiania się nawzajem, możesz to nazwać.

Ważne jest jednak, aby nie polegać na partnerze treningowym. Wynika to z faktu, że harmonogram może kolidować, a niektóre sesje mogą zostać pominięte z przyczyn, na które nie masz wpływu.

Zamiast tego ustalam dla siebie harmonogram, w którym mój partner jest dostępnya jeśli się nie pojawi, nadal mogę przeprowadzić sesję solo.

Idź o krok dalej (mądrzej, nie ciężej)

Sugeruję pójście o krok dalej, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze i jesteś podekscytowany swoimi postępami.

Ale jak przejść tę dodatkową milę bez wypalenia?

To jest trudna część… Mniej znaczy więcej w fitnessie i musisz zarządzać sobą i słuchać swojego ciała.

Przejście dodatkowej mili może oznaczać regenerację organizmu, na przykład poprzez pójście do sauny po treningu. Można też zatrudnić osobistego trenera, aby uzyskać więcej wsparcia. Lub czytanie i informowanie się o najlepszych praktykach.

Pamiętaj, że mamy rok 2024, zasoby są nieograniczone, a od osiągnięcia celów dzieli Cię jeden artykuł!

Przemyślenia końcowe

Ustalanie postanowień jest łatwe, ale ich przestrzeganie jest trudne. Zmiana naszego podejścia ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia udanego roku w fitnessie.

Podejście to nie ogranicza się tylko do fitnessu, ale może przełożyć się na każdą inną dziedzinę życia.

Jeśli masz nawyk, który chciałbyś utrzymać, ale masz z tym trudności, teraz wiesz, że jest to coś, nad czym możesz popracować… i zaczyna się to od przeprogramowania mózgu.

Rayen Monzer jest piłkarzem i pasjonatem pisania o zdrowiu, którego celem jest inspirowanie ludzi do prowadzenia jak najlepszego życia fizycznego, psychicznego i duchowego. Jest właścicielem Ray’s Lifestyle Field, bloga poświęconego poprawie zdrowia poprzez ćwiczenia i aktywność fizyczną.

(Ten artykuł został zrecenzowany przez psychologa Fouada Monzera)

POBIERZ KSIĄŻKĘ AUTORSTWA
ERIN FALCONER!

Erin pokazuje zapracowanym, przytłoczonym kobietom, jak robić mniej, aby osiągnąć więcej. Tradycyjne książki na temat produktywności – pisane przez mężczyzn – ledwo dotykają plątaniny kulturowych nacisków, które kobiety odczuwają w obliczu listy rzeczy do zrobienia. How to Get Sh*t Done nauczy cię, jak wyzerować trzy obszary swojego życia, w których chcesz się wyróżniać, a następnie pokaże ci, jak odciążyć, zlecić na zewnątrz lub po prostu przestać przejmować się resztą.

(Visited 12 times, 1 visits today)
Close