Artykuł napisany przez 2:13 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja adidas Terrex Agravic Speed

Adidas Terrex Agravic Speed Wprowadzenie

Przedstawiamy najnowszą opcję w linii Terrex, buty trailowe Agravic Speed. Terrex to nazwa stojąca za sprzętem outdoorowym Adidas. Koncentrując się głównie na turystyce pieszej, bieganiu po szlakach i kolarstwie górskim, istnieje oferta odzieży lub obuwia dla prawie każdego.

Terrex Agravic Speed został zaprojektowany jako but wyścigowy na krótkie i umiarkowane dystanse. Wyceniony na 160 USD but posiada kilka funkcji premium, które zwykle można znaleźć w super butach. Adidas kontynuuje współpracę z Continental w zakresie gumowych materiałów podeszwy zewnętrznej. Lightstrike Pro i Lightstrike Foam tworzą podeszwę środkową, a zaprojektowana tkana cholewka promuje oddychalność i szybko odprowadza wodę.

Te buty rywalizują z Brooks Catamount 3 i Salomon Genesis jako lekkie, techniczne buty wyścigowe.

Wrażenia z użytkowania Adidas Terrex Agravic Speed

Podczas pierwszego biegu natychmiast zakochałem się w odbiciu wytwarzanym przez podeszwę środkową Lightstrike Pro. Bieganie w nich było po prostu przyjemne. Każdy krok był wyczuwalny bez wysiłku.

Lightstrike Pro, która jest najwyższej jakości podeszwą środkową Adidas, znajduje się w ofercie super butów szosowych. Niektórzy nawet uważają Lightstrike Pro za najlepszą piankę na rynku.

Jest to nie tylko responsywny, wypełniony energią materiał, ale także wyjątkowo trwały. Lightstrike Pro zachowuje swoją integralność dłużej niż wiele innych pianek. Otrzymujesz więc jeden z najlepszych materiałów, który wytrzymuje dłużej niż konkurencja. Czego tu nie lubić?

Lepsza zwinność jest również główną zaletą butów Terrex Agravic Speed. Pokonywanie zakrętów, tasowanie się w ciasnych sekcjach i przechodzenie między skałami było bardziej kontrolowane, co pozwoliło mi szybciej pokonywać te odcinki.

Konstrukcja i przeznaczenie modelu Agravic Speed różni się od jego poprzedników. Agravic Ultra i Agravic Flow 2 są nastawione na ochronę, komfort i dłuższe dystanse.

Nosiłem Agravic Flow 2 i uwielbiam je. Są pojemne i kuloodporne, ale wcale nie są butami wyścigowymi. W rzeczywistości, poza dwoma pierwszymi słowami w nazwie, te buty nie są do siebie podobne.

Jeśli więc biegałeś w którymś z poprzednich modeli, nie oczekuj, że najnowszy będzie kontynuacją tego samego doświadczenia.

Adidas Terrex Agravic Speed Protection

Jeśli chodzi o ochronę stóp, Terrex Agravic Speed przyjmuje minimalistyczne podejście. Jest wystarczająco dużo tego, czego potrzebujesz i nic, czego nie potrzebujesz.

Pudełko na palce jest owinięte nakładką, która zapewnia pewną strukturę cienkiemu materiałowi z siatki. Ochrona pod stopami pochodzi z podeszwy środkowej Lightstrike Pro i solidnej warstwy gumy Continental.

Ponieważ jest to but wyścigowy, będziesz musiał pójść na kompromis w obszarach takich jak komfort i ochrona, aby uzyskać szybszy i lekki but.

Wytrzymałość Adidas Terrex Agravic Speed

Jak dotąd bardzo dobrze, jeśli chodzi o trwałość. Miałem pewne obawy, czy ultra cienka cholewka wytrzyma ciągłe uderzenia naszego skalistego terenu w Pensylwanii. Z przyjemnością informuję, że trzymają się dobrze. Nakładki wokół palców i przejście od podeszwy środkowej do cholewki zapobiegły rozdarciom zaprojektowanej siatki.

Kolejną cechą, która przyczyni się do długowieczności tych butów, jest solidna, ciągła podeszwa zewnętrzna Continental. Nie ma obszarów odsłoniętej pianki podeszwy środkowej, co oznacza mniejsze ryzyko oddzielenia się gumowej podeszwy od podeszwy środkowej. Oczywiście Adidias mógł zaoszczędzić trochę na wadze, zmniejszając ilość gumy, ale osobiście jestem jej fanem.

Buty te bardzo dobrze sprawdzą się na krótkich i średnich dystansach w technicznym terenie. Oznacza to, że wybór butów to jedna rzecz mniej, o którą trzeba się martwić w dniu wyścigu.

Adidas Terrex Agravic Speed Responsywność i szybkość

Analogia, jakkolwiek zła, jaką mogłem wymyślić, aby porównać bieganie w Adidas Terrex Agravic Speed, jest jak jazda Ferrari. Im szybciej jedziesz, tym bardziej staje się to zabawne. Do tego stopnia, że stajesz się lekkomyślny na niektórych odcinkach technicznych.

Podbiegi i zejścia były zaskakująco moimi ulubionymi częściami biegania w tych butach. Podjazdy wydawały się mniejszym wyzwaniem, a na zjazdach naprawdę otworzyłem swój krok.

W innych butach trudniej było mi kontrolować zbieganie, ale nie w Agravic Speed. W razie potrzeby nie miałem problemu z zatrzymaniem się lub manewrowaniem wokół kamieni, a następnie ponownym nabraniem prędkości.

Zauważyłem, że jestem w stanie znacznie szybciej zmienić krok, a także zwiększyć dokładność ułożenia stopy. Kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do zwiększenia prędkości była konstrukcja rockera. Wszystkie te rzeczy stają się ważne na szlakach, gdzie występują nieznane przeszkody. Niewielki wzrost prędkości i mniejszy wysiłek na technicznych odcinkach doprowadzą do bardziej obiecujących wyników w wyścigach.

Ostatnim czynnikiem, który przyczynił się do zwiększenia prędkości, była przyczepność. Luźna ziemia, żwir i błoto nie mogły się równać z gumą Continental.

Przekroczyła również oczekiwania na mokrych odcinkach ze skałami i powalonymi drzewami. W rzeczywistości próbowałem czasami poślizgnąć się w tych butach, a one po prostu się nie zachwiały.

W przypadku butów do biegania w terenie guma Vibram jest standardem. Czułem, że guma w Agravid Speed była równie dobra jak Vibram.

Adidas Terrex Agravic Speed Komfort i dopasowanie

Jednym z obszarów, w którym byłem mile zaskoczony, było dopasowanie Agravic Speedów. Ponieważ zostały one zbudowane jako szybkie buty, profil i ślad są naturalnie mniejsze. Moje pierwsze wrażenie było takie, że buty będą wąskie. Wcale tak nie było. W rzeczywistości były dość przestronne w śródstopiu. Buty zapewniają stopom odpowiednią mobilność, co przydaje się podczas pokonywania przeszkód i odcinków single track.

Niektóre recenzje online stwierdzały, że buty są duże, jednak moje 11 pasowały idealnie zarówno pod względem długości, jak i szerokości. Zalecam trzymanie się normalnego rozmiaru, tak jak w moim przypadku.

Wnioski dotyczące Adidas Terrex Agravic Speed

Nie ma tak naprawdę niczego, co nie podobałoby mi się w butach trailowych Adidas Terrex Agravic Speed. Byłyby to moje buty na wyścigi trailowe, które są na dystansie maratonu lub krótszym i które są w większości do biegania. Świetnie się w nich biega i sprawiają, że kilometry mijają w mgnieniu oka.

Wyścigi, które są bliższe maratonowi i bardziej techniczne, musiałbym wybrać but, który oferuje lepszą ochronę niż ten tutaj. Jasne, że można z nimi konkurować w tym scenariuszu, ale stopy będą się męczyć.ke bicie. Wszystko zależy od tego, co jesteś gotów poświęcić.

Podsumowując, powiedziałbym, że Terrex Agravic Speed z nawiązką spełnił swoje zadanie i będę nadal nosił te buty na niektóre wyścigi w przyszłości.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close