Artykuł napisany przez 12:19 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Adidas Supernova Prima

Adidas Supernova Prima Wprowadzenie

Przez bardzo, bardzo długi czas Adidas nie miał przyzwoitego trenera z maksymalną amortyzacją. Ultraboost to ciężki, twardy i niezgrabny maksymalistyczny but Adidasa. Nie czuje się w nim energii i nie jest przyjemnie w nim biegać. Jego wadą jest podeszwa środkowa Boost, która kiedyś była dobra (8 lat temu), ale dziś wydaje się przestarzała.

Kiedy recenzowałem Ultraboost Light w zeszłym roku, był to jeden z najniżej ocenianych butów w całym roku. Był to najtwardszy Ultraboost, jaki testowałem i czułem się jak cegła na moich stopach. Nie mogłem się doczekać, aż przebiegnę w nich 80 kilometrów i zakończę recenzję.

Adidas ma w swoim arsenale kilka świetnych pianek podeszwy środkowej. Lightstrike Pro jest prawdopodobnie najbardziej wybuchową na rynku pod względem zwrotu energii, podczas gdy Dreamstrike+ to pianka nowej generacji, która zapewnia doskonałą równowagę między trwałością a komfortem.

Supernova Prima to nowy, maksymalistyczny model z serii Supernova. Inne modele z tej serii to Supernova Rise, Supernova Solution i Stride. Wszystkie wyposażone są w nową podeszwę środkową Adidas Dreamstrike+, opartą na PEBA.

Adidas twierdzi, że Supernova Prima jest ich najwygodniejszym butem do biegania do tej pory i reklamuje, że ma o 13% więcej super pianki Dreamstrike+ niż Supernova Rise. Został zbudowany z myślą o maksymalnym komforcie.

Byłem mile zaskoczony modelem Supernova Rise, kiedy recenzowałem go w zeszłym roku. Stwierdziłem, że jest naprawdę wszechstronny i powiedziałem, że jest to najlepszy trenażer Adidas, jaki pojawił się od lat. Może konkurować z innymi topowymi, średniej klasy, neutralnymi butami do codziennego użytku w swojej kategorii.

Supernova Prima waży 10,2 uncji (290 g) przy wysokości stosu 38 mm i 30 mm. Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, Ultraboost Light waży 10,5 uncji (299 g) przy znacznie niższych wysokościach stosu wynoszących 30 mm i 20 mm. Prima kosztuje 160 USD, co jest konkurencyjną ceną dla butów z maksymalną amortyzacją.

Adidas Supernova Prima – pierwsze wrażenia

Mój pierwszy bieg w Prima był bardzo powolnym, 9-kilometrowym biegiem regeneracyjnym. Byłem pod wrażeniem jego wszechstronności. Mimo że był to bieg regeneracyjny, czułem, że może dość łatwo zmieniać biegi.

Podobało mi się, jak płynna była jazda i jak wyściełane były lądowania, podobnie jak w Hoka Mach 4 i 5. Wynika to z miękkiej podeszwy zewnętrznej i braku grubej, twardej gumy.

Butem, który nieoczekiwanie mi przypominał, była Supernova Rise. Prima była po prostu bardziej miękka, bardziej miękka i mniej wyczuwalna.

Cholewka Adidas Supernova Prima

Supernova Prima ma bardzo podobną cholewkę do modelu Rise, a główną różnicą jest język. Rise ma grubszy, bardziej wyściełany język, podczas gdy Prima ma płaski język bez wyściółki, aby zmniejszyć wagę.

Jest to bardzo wygodna cholewka ze świetną blokadą stopy i nigdy nie musiałem zatrzymywać się w połowie biegu, aby wyregulować sznurowanie. Wewnętrzny zapiętek zapewnia dobre wsparcie, a zakładka na piętę sprawia, że but jest bardziej luksusowy. Duże 3 paski zarówno po stronie przyśrodkowej, jak i bocznej są odblaskowe, zapewniając widoczność przy słabym oświetleniu.

Jedynym obszarem, który można poprawić, jest oddychalność. Zaprojektowana siateczka nie jest zbyt porowata, więc nie jest idealna do oddychania.lub tropikalnym klimacie. Dopasowany krój najlepiej pasuje do wąskich stóp o dużej objętości.

Jednostka podeszwy adidas Supernova Prima

Wszechstronność nie jest warunkiem koniecznym dla trenera z maksymalną amortyzacją, ale wysoki stopień wszechstronności jest dodatkowym atutem. Supernova Prima jest zaskakująco wszechstronna, biorąc pod uwagę jej wagę i wysokość stosu. Czuje się świetnie, gdy wykonuję bardzo wolne biegi powyżej 6 minut na kilometr, a także szybsze tempa poniżej 5 minut na kilometr. Ten szeroki zakres wynika z jego żywego charakteru jazdy.

Dreamstrike+ nie jest najbardziej miękką pianką w podeszwie środkowej na rynku, ale PEBA naprawdę zwiększa zwrot energii. Jako biegacz z maksymalną amortyzacją uważam, że Supernova Prima jest bardziej energiczna niż konkurenci, tacy jak Triumph 22, Nimbus 26 i Glycerin 21. Triumph 22 również zawiera PEBA, ale zapewnia lepszą, bardziej zrelaksowaną jazdę niż Prima.

Moją ulubioną rzeczą w Prima jest to, jak dynamiczna jest jazda. Sprawia wrażenie buta, który może wszystko. Podeszwa środkowa nie jest miękka, więc nie czujesz, że tracisz energię podczas przejść, co ma miejsce w przypadku niektórych trenerów z maksymalną amortyzacją.

W strobelowej wyściółce Prima, pod wkładką, znajdują się 2 duże wycięcia: 1 w pięcie i 1 w przedniej części stopy, gdzie ląduje piłka. Jest to wskazówka projektowa, którą widzieliśmy w wielu butach Adidas. Celem tych wycięć jest zapewnienie stopom bezpośredniego dostępu do pianki, aby jazda była bardziej miękka.

Dolne pręty wspierające są nieco twardsze niż w modelu Supernova Rise. Sprawia to, że przednia część stopy jest sztywniejsza, co z kolei sprawia, że rocker w przedniej części stopy jest bardziej widoczny. Rocker pomaga zwiększyć wydajność, szczególnie podczas długich biegów. Pręty wspierające pomagają również w stabilizacji.

Prima jest niezwykle stabilna jak na tak wysoki but. Wynika to z szerokiej podstawy i gęstości podeszwy środkowej, która nie powoduje zapadania się do wewnątrz lub na zewnątrz podczas procesu ładowania.

Pręty wspierające stanowią również część podeszwy zewnętrznej. Zapewnia to miękkie, wyściełane lądowania z lepszym wyczuciem podłoża niż buty treningowe z grubymi, twardymi gumowymi podeszwami zewnętrznymi. Trwałość tych obszarów podeszwy zewnętrznej jest nieco niższa.

Trakcja jest dobra na suchych nawierzchniach, ale gdy pada deszcz, podeszwa zewnętrzna wydaje się śliska, ponieważ jest płaska i gładka.

Wnioski dotyczące Adidas Supernova Prima

Podążając śladami Supernova Rise, Prima to kolejny doskonały trener od Adidasa, w którym zawsze nie mogę się doczekać biegania. Adidas w końcu ma przyzwoity trener z maksymalną amortyzacją, który jest znacznie lepszą alternatywą dla Ultraboost.

Nadal bardzo chciałbym zobaczyć model Adidas z maksymalną amortyzacją i czystą podeszwą środkową Lightstrike Pro. Nadchodzący Adidas Adistar BYD to maksymalistyczny but treningowy z wierzchnią warstwą Lightstrike Pro. Ciekawie będzie zobaczyć, jak energiczna jest jego jazda.

W rodzinie Supernova wolę Prima od Rise, ponieważ lubię dodatkową amortyzację i miękkość, która zapewnia większy komfort. Prima waży tylko 0,4 uncji (11 g) więcej niż Rise, ale ma 2 mm dodatkowej pianki w pięcie i 4 mm dodatkowej w przedniej części stopy.

Saucony Triumph był kiedyś świetnym, wszechstronnym butem, ale wraz z nowym Triumph 22, który nadaje się tylko do łatwych biegów, Supernova Prima jest teraz królem wszechstronności w kategorii trenażerów z maksymalną amortyzacją.

Rocker w przedniej części stopy i twardsza jazda Prima sprawiają, że znacznie łatwiej jest nabrać tempa niż Triumph.

(Visited 5 times, 1 visits today)
Close