Artykuł napisany przez 1:12 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja adidas adizero Adios 8

Adidas adizero Adios 8 Wprowadzenie

Przed rozpowszechnieniem się butów z powłoką węglową, Adios był głównym butem wyścigowym Adidasa. Ten but jest częścią linii Adizero, która jest lekką linią butów Adidasa stworzoną dla biegaczy, którzy szukają większej prędkości w swoich treningach i wyścigach.

Obecnie but ten znajduje się w linii Adizero jako lekki but do szybkiej pracy i wyścigów. Pianka zastosowana w tym bucie to Lightstrike 2.0 w obszarze pięty i śródstopia oraz Lightstrike Pro w obszarze przedniej części stopy.

Wykorzystuje również trzy plastikowe pręty w podeszwie środkowej, aby pomóc w napędzaniu.

Ten but jest podobnie zbudowany jak Adizero Boston 12, ale ma niższą wysokość stosu. Tymczasem Adios 8 będzie bardziej miękki niż Takumi Sen, który wykorzystuje tylko Lightstrike Pro.

Tegoroczny but spadł o prawie uncję w porównaniu z Adios 7, w dużej mierze dzięki zmniejszeniu ilości materiałów w cholewce.

Jedną ze skarg dotyczących Adios 7 było to, że pasowały nieco za długo i kwestia ta pozostaje w tej wersji.

Cena pozostała na poziomie 130 dolarów, co stanowi około połowę ceny Adios Pro 3 z powłoką węglową.

Adidas adizero Adios 8 Pierwsze wrażenia

Kiedy po raz pierwszy otworzyłem pudełko i wziąłem te buty, od razu zwróciłem uwagę na ich lekkość. Kiedy je przymierzyłem, nie były to najłatwiejsze buty do założenia.

Cholewka jest bardzo cienka, więc próba wsunięcia się w nie okazała się nieco trudna. Po założeniu zabrałem te buty na trening interwałowy na gumowej bieżni.

Buty były świetne, ponieważ czułem napęd z prętów w podeszwie środkowej. Buty wytrzymały komfortowo ponad 8 mil tego gorącego, porannego treningu w słonecznych i wilgotnych warunkach.

Moją największą skargą jest to, że sznurowadła nie pozostawały zawiązane, chyba że były podwójnie zawiązane.

Cholewka adidas adizero Adios 8

Cholewka sprawia, że but jest naprawdę lekki i przewiewny. Materiał jest wykonany z siateczki, którą można zobaczyć, zapewniając dużą wentylację podczas biegu.

Język jest wykonany z cienkiego materiału i przymocowany. Sznurowadła są płaskie i lekkie i będziesz musiał je podwójnie zawiązać, aby utrzymać je związane przez cały bieg.

Dopasowanie pięty jest ogólnie w porządku. Widzę, że niektórzy ludzie mogą potrzebować sznurowadeł, aby uzyskać ciaśniejsze dopasowanie, ale dla mnie nie było to problemem.

Dopasowanie również było w porządku. Były nieco dłuższe niż mój normalny but w rozmiarze 9, ale w ogóle mi to nie przeszkadzało. Jeśli kupujesz te buty online, trzymaj się swojego typowego rozmiaru, ale wiedz, że możesz zmniejszyć rozmiar o pół rozmiaru.

Pojawiła się skarga na zeszłoroczną wersję, że była nieco wąska. W ogóle tego nie czułem i w rzeczywistości miałem wrażenie, że obszar przedniej części stopy mógł być nieco szerszy.

Myślę, że osoby o wąskich stopach mogą mieć trudności z dopasowaniem szerokości tego buta.

Jeszcze jedna uwaga dotycząca dopasowania, która może dotyczyć tylko niewielkiej grupy osób czytających tę recenzję.

Niektórzy z was mogą pytać, czy mogę nosić te buty bez skarpet? Mogę odpowiedzieć na to pytanie: nie. Wewnątrz buta jest zbyt wiele podrażnień – szczególnie na łuku. Więc załóż najlżejsze skarpetki!

Podeszwa adidas adizero Adios 8

Adios 8 wykorzystuje kombinację Lightstrike Pro i Lightstrike 2.0 w podeszwie środkowej, aby zapewnić połączenie lekkiej amortyzacji i sprężystości. przy wybiciu z palców.

Plastikowy pręt Energytorsion Rod 2.0 osadzony w podeszwie środkowej pomaga również zapewnić dodatkową sprężynę podczas wybicia. Pięta ma 28 mm, a przodostopie 20 mm, co daje 8 mm wysokości dropu.

Połączenie amortyzacji i prętów zdecydowanie zapewnia płynną jazdę, która sprawia wrażenie, jakbyś był napędzany do przodu.

Amortyzacja jest na średnim poziomie, ponieważ nie jest super miękka, ale też nie bardzo twarda. Jeśli chodzi o komfort, but ten jest przyjemny do około 90 minut. Po tym czasie nogi będą potrzebowały większego wsparcia i czegoś nieco bardziej miękkiego.

Podeszwa zewnętrzna buta ma cienką płytę z gumy Continental. Przyczepność jest dobra do jak najszybszego pokonywania ciasnych zakrętów i dobrze radzi sobie na śliskich nawierzchniach.

Jednak po 50 kilometrach wzór zużycia podeszwy zewnętrznej jest zauważalny, więc nie jestem pewien, ile kilometrów wytrzyma.

Adidas adizero Adios 8 Wnioski

Adios 8 to lekki trener i zawodnik, który jest zdecydowanie doskonałym dodatkiem dla większości biegaczy jako część ich rotacji. Jest bardzo lekki, a jazda jest płynna.

Czujesz napęd, który but został zaprojektowany.

Moje największe obawy dotyczą potencjalnej trwałości i rozwiązujących się sznurówek.

Może być używany do wyścigów na dystansie 10 km i krótszym. Jeśli jesteś półmaratończykiem poniżej 1:30, potencjalnie możesz go również użyć – chociaż prawdopodobnie będziesz chciał buta z powłoką węglową, takiego jak Adios Pro 3, jeśli jedziesz z taką prędkością.

Stosunek jakości do ceny jest tutaj doskonały i może to być but, którego używasz podczas treningu, aby zaoszczędzić kilometry na droższym bucie z powłoką węglową.

(Visited 27 times, 1 visits today)
Close