Artykuł napisany przez 6:22 pm Bieganie, Ćwiczenia

O Cloudvista Review

ON Cloudvista Wprowadzenie

On Cloudvista to dobre buty trailowe, które dobrze sprawdzają się na utwardzonych szlakach, pętlach nad jeziorem i meandrujących, dobrze przygotowanych ścieżkach. Będzie go brakować, gdy zostanie przetestowany na bardziej skalistym i technicznym terenie.

Jest to idealny but szosowo-trailowy, odpowiedni na większość terenów i łatwy do noszenia jako but do biegania szosowego. Jego nowoczesny wygląd sprawia, że jest to również świetny wybór do noszenia na co dzień.

Należy do kategorii butów o umiarkowanej cenie. Będzie kosztować 149,99 dolarów. Czy uważam, że to uzasadniona cena? Tak, ze względu na wiele różnych sposobów korzystania z buta. Ponadto On ma najwyższą jakość, której trudno dorównać.

Innym butem, który jest uniwersalnym butem szosowo-terenowym, byłby Altra Outroad. To mój najlepszy wybór w tej kategorii.

Jeśli chodzi o rozmiar, to jest on nieco wąski i przylegający. Sugerowałbym zwiększenie rozmiaru o pół rozmiaru do pełnego rozmiaru. Lubię, gdy moje buty trailowe są większe, dzięki czemu mogę używać grubszych skarpet Gdybym miał kupić kolejną parę, kupiłbym następny rozmiar.

Są bardzo lekkie w porównaniu do innych butów trailowych, ważą 235 g / 8,2 uncji, a spadek od pięty do palców wynosi 9 mm.

ON wykorzystuje swoje technologie CloudTec®, super piankę Helion™ i Missiongrip™, patrząc na to, jakie technologie są zapakowane w te buty.

Wrażenia ON Cloudvista

Kiedy spojrzysz na Cloudvista, zauważysz, że pozostają one wierne charakterystycznemu wyglądowi marki On. Mają stylową sylwetkę i unikalną podeszwę środkową z kieszeniami w kształcie chmur, znaną również jako CloudTec.

Na pierwszy rzut oka przypominają model Cloudventure, który jest przeznaczony do codziennego biegania w terenie. Jeśli szukasz butów marki On, które poradzą sobie z nieco większym przebiegiem i szlakiem, możesz sprawdzić Cloudventure Peak.

Zanurzmy się głęboko we wszystkie funkcje, które ten but ma do zaoferowania.

Najbardziej znanym obszarem jest technologia CloudTec, którą można zobaczyć na każdej podeszwie środkowej butów On. Cloudvista wykonuje wyjątkową pracę, pozwalając podeszwie środkowej na samodzielne zginanie się i łączenie z podłożem. Jak twierdzi On, Helion Superfoam łączy sztywne, stabilne sekcje podeszwy środkowej z bardziej elastycznymi elementami piankowymi, aby zapewnić zarówno amortyzację uderzenia, jak i zwrot energii.

Jednym z największych obszarów, w których buty trailowe mogą zabłysnąć, jest podeszwa zewnętrzna. On opracował własną podeszwę zewnętrzną o nazwie Missiongrip. To wielokierunkowe wypustki, które mają przylegać do wszystkich powierzchni. Chociaż radziły sobie dobrze na niektórych bardziej technicznych nawierzchniach, są to buty, które dobrze radzą sobie na ubitych ścieżkach gruntowych i właśnie tam ich używam.

Ostatnim obszarem, który On sprzedaje, są błotniki TPU. Mówi się, że zapewnia to trwałość buta i pomaga wytrzymać w obliczu trudnych szlaków.

Sznurując je po raz pierwszy, byłem w pełni świadomy tego, jak twarde są. On jest z tego znany, ale Cloudvista miał twardość od podeszwy środkowej po cholewkę. Obejmowały moje stopy na całej długości, ale były prawie zbyt ciasne. Musiałem nosić je przez wiele biegów/spacerów, aby doprowadzić je do stanu, w którym mogłem się nimi cieszyć. Ale samo patrzenie na nie jest naprawdę fajne.

Mój pierwszy bieg był krótkim biegiem od drogi do szlaku. Dystans wynosił 3 mile. Nie miałem żadnych problemów z bieganiem po chodniku, ale wahałem się przed przejściem na bardziej kamienisty teren. Cierpię na problemy z kostką i obawiam się skręcenia jednej z kostek.

W modelu Cloudvistas podeszwa środkowa jest dla mnie odrobinę za wąska i za wysoka. Wolę buty, które mają szerszą podeszwę środkową, szczególnie takie, które są wźle układają się wokół pięty. Daje mi to więcej spokoju i stabilności.

Dla mnie ten but działa bardziej jak but szosowy niż trailowy. Czuję się pewny swojej stabilności, gdy używam ich na szosie lub na płaskich szlakach.

Ochrona ON Cloudvista

Buty Cloudvista są znacznie lżejsze, gdy się je założy, niż wygląda to na papierze. Lekka, oddychająca cholewka w połączeniu z super pianką Helion i podeszwą środkową CloudTec sprawiają, że Cloudvista jest wyjątkowo lekka, ale jednocześnie zawiera wystarczająco dużo funkcji szlakowych, aby stworzyć but, który jest przyzwoicie stabilny i ochronny na szlakach.

Jak wspomniałem, nie jest tak stabilny, jak bym chciał, ale ogólnie uważam, że to dobry but.

Cholewka wykonana jest z „70% poliestru pochodzącego z recyklingu, a także błotnika TPU dla dodatkowej ochrony”. Błotniki są odpowiednio umieszczone, aby zapewnić łagodną ochronę. Zabrałem je przez strumień i wielowarstwowa cholewka sprawiała wrażenie, jakby tylko zatrzymywała wodę. Nie jestem fanem.

Podeszwa środkowa w porównaniu do Cloudultra jest bardziej miękka. Powodem tego może być fioletowa wkładka, którą widać, gdy masz zamiar założyć buty.

Po wyjęciu tej wkładki i odwróceniu jej zauważysz, że jest ona zbudowana od śródstopia do pięty. Pozwala to na przyjemne uelastycznienie buta.

ON Cloudvista Trwałość

Jeśli chodzi o trwałość, jak dotąd wytrzymały ponad 50 mil przy niewielkim zużyciu podeszwy zewnętrznej. Nosiłem je dużo na asfalcie, a występy wykazują niewielkie zużycie. Myślę, że gdybym trzymał je na szlakach lub po prostu na polnych ścieżkach, nadal wyglądałyby jak nowe.

Czy poradzą sobie w trudnym górskim terenie? Krótka odpowiedź brzmi: tak. Ale mam inne buty trailowe, które wolałbym nosić na tego typu szlakach, więc nie wybrałbym ich, gdyby dano mi wybór.

Nie chciałbym ich nosić do niczego powyżej 10 km. Świetnie sprawdzają się na umiarkowanych dystansach, ale na dłuższe biegi potrzebuję większej amortyzacji i wsparcia.

ON Cloudvista Responsywność i szybkość

Na bardziej technicznych szlakach te buty są lekkie i zwinne. Łatwo jest znaleźć ułożenie stopy na skałach i korzeniach. Ale dzięki poduszkom na spodzie butów nie czuję się w pełni pewnie, biegnąc z największą prędkością po nierównych ścieżkach. Ciągle miałem w głowie myśl, że skręcę sobie kostkę.

Komfort i dopasowanie ON Cloudvista

Komfort i dopasowanie buta są ogólnie przeciętne.

Podeszwa środkowa i cholewka nie są w żaden sposób miękkie. Na początku jest to bardzo sztywny but, który stopniowo się rozgrzewa, im dłużej go nosisz. Jest to but dopasowany, osoby o szerszych stopach powinny unikać tego buta. Pomimo tego, że jest dopasowany, nadal nie zapewnia mi blokady nad śródstopiem, którą lubię.

Sznurowadła są bardzo cienkie, ale jestem wielkim fanem systemu sznurowania Salomona, więc może to jest pomysł On’a stojący za cienkimi sznurowadłami. Po zaciągnięciu sznurówek i zawiązaniu ich zauważysz, że w języku nie ma żadnej wyściółki.

Jest on wykonany z materiału z mikrofibry, więc po zawiązaniu i zaciśnięciu sznurowadeł poczujesz nacisk na górną część stopy. Jest to w porządku na krótkich dystansach, ale kiedy je przekraczasz, wtedy chcę trochę rozszerzenia w bucie, aby pozwolić mojemu odczuciu puchnąć.

Wnioski dotyczące butów ON Cloudvista

Buty trailowe ON Cloudvista są gesą przeznaczone dla początkujących biegaczy, którzy zaczynają dostrzegać wartość posiadania butów szosowych w swojej rotacji.

To świetnie wyglądające buty, na które wystarczy spojrzeć, aby zobaczyć, jak wiele uwagi poświęcono ich tworzeniu. Sugerowałbym noszenie ich jako codziennych butów trailowych, które będą używane na szutrowych ścieżkach, polnych drogach lub łagodnych szlakach.

(Visited 11 times, 1 visits today)
Close