Artykuł napisany przez 12:36 am Bieganie, Ćwiczenia

Nike wypuszcza ReactX – co to jest?

ReactX: pianka

Pianka Nike ReactX to zupełnie nowy materiał podeszwy środkowej opracowany przez Nike po 5 latach testów i badań – w celu znalezienia równowagi między wydajnością a zrównoważonym rozwojem.

Według Nike, ReactX zmniejsza ślad węglowy o 43% dzięki zmniejszonemu zużyciu energii w procesie produkcyjnym i zwiększa zwrot energii o 13%.

Ciekawie będzie zobaczyć, w jakich butach Nike umieści swoją nową piankę w przyszłości; czy będzie to zamiennik React, czy wersja premium?

Na razie pojawia się w zupełnie nowych butach do biegania:

Nike InfinityRN4

Oto kilka zdjęć butów, które mamy.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej butów Infinity RN4, to dziś (13 lipca) mają one globalną premierę na Nike.com i u wybranych sprzedawców detalicznych.

Tech Bit

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób ta nowa pianka tak drastycznie zmniejsza ślad węglowy? Wyjaśnia to bezpośrednio Nike:

W branży istnieją dwie tradycyjne metody wytwarzania pianki, które można podsumować jako formowanie wtryskowe lub kompresyjne. Ogólny proces wtrysku jest prostszy, a zatem wiąże się z mniejszym śladem węglowym – ale ma również tendencję do niższego zwrotu energii i niższych korzyści w zakresie wydajności. Z drugiej strony, formowanie tłoczne zapewnia bardziej responsywne pianki o wyższym zwrocie energii, ale także generuje więcej odpadów i zużywa więcej energii do ich wytworzenia.

Pianka ReactX była badana, opracowywana i testowana przez pięć lat, aby stworzyć formułę, która trafia w najlepsze miejsce między wydajnością a wpływem na środowisko. Dzięki poddaniu materiału procesowi wtrysku, a nie formowania tłocznego, nowa pianka zapewnia wyższy zwrot energii bez tworzenia większego śladu węglowego.

Jako partner Amazon zarabiamy na kwalifikujących się zakupach

DARMOWE plany treningowe do biegania

Ponad 60 000 biegaczy przygotowało się do swoich biegów na 5 km, 10 km, półmaratonów i pełnych maratonów, korzystając z naszych bezpłatnych planów treningowych.

Trener P. Hoyal, amerykański lekkoatleta NAIA

(Visited 17 times, 1 visits today)
Close