Artykuł napisany przez 8:00 pm Bieganie, Ćwiczenia

New Balance Fresh Foam X 860 v13 Review.

New Balance Fresh Foam X 860 v13 Wprowadzenie.

Przebudowany, taki jest motyw przewodni modelu New Balance 860v13. Wiele materiałów jest takich samych, ale konstrukcja jest inna. Model 860 jest flagowym modelem linii stabilizacyjnej New Balance. Innym członkiem linii jest Fresh Foam Vongo, trener maksymalnej stabilności. Model 860 to bezproblemowy, codzienny trener przeznaczony na każdy dystans w każdym tempie.

New Balance 860v13 kosztuje 140 dolarów. Niektóre z trenerów, z którymi konkuruje to Brooks Adrenaline, Saucony Guide, Hoka Arahi i ASICS GT-2000. Jazda w 860 jest najbardziej podobna do GT-2000. Oba zapewniają responsywną jazdę z odrobiną sprężystości.

New Balance Fresh Foam X 860 v13 Pierwsze wrażenia

Podobnie jak w zeszłym roku, myślałem, że dostanę inną kolorystykę, więc kiedy otworzyłem pudełko byłem zaskoczony widząc kolor szary. Od razu pomyślałem o „dad shoes”, co przy byciu tatą oznaczało, że mogę w nich chodzić.

Haftowane logo wyróżniało się od razu wraz z akcentami czerwieni zarówno w podeszwie środkowej jak i cholewce. New Balance jest znany z prostego designu i model 860 nie jest wyjątkiem.

To działa dla nich, ponieważ dodają tylko wystarczająco dużo wizualnego zainteresowania.

Jest pewien poziom komfortu, którego oczekuję od New Balance i 860 dostarcza. Podeszwa środkowa jest mieszanką pluszu i szybkości reakcji. Powiedziałbym, że jest jak średnio twardy materac z poduszką.

Część piętowa jest bezpiecznie dopasowana, podczas gdy reszta buta rozszerza się, ale nie do tego stopnia, by być zbyt szerokim. Dopasowanie jest podobne do FootShape’a firmy Altra, ale nie w takim samym stopniu.

Dziewiczy rejs New Balance 860v13 to był bieg na 10k. Początkowy komfort, który czułem, trwał do pierwszego kroku. Były solidną jazdą od początku do końca.

New Balance Fresh Foam X 860 v13 Upper

W zeszłym roku cholewka została wykonana z siatki powietrznej, natomiast w tym roku zaktualizowali ją do siatki inżynierskiej. Jest to materiał, który równoważy zarówno strukturę jak i elastyczność, a jednocześnie jest oddychający. W minionych latach znalazłem materiał, którego używali był prawie zbyt oddychający. Nie było tak w przypadku tej nowej inżynierskiej siatki, utrzymywała moje stopy ciepłe w zimnym miesiącu lutym.

Na środkowej części śródstopia trenera znajdują się wyhaftowane linie. Dzięki temu cholewka ma więcej struktury i stabilności. Znajdują się one w śródstopiu, aby pomóc w zapobieganiu pronacji wraz z zapadającymi się lub płaskimi łukami. Działają w tandemie ze słupkiem przyśrodkowym, aby skutecznie zapewnić stabilność. Jest to cholewka bezszwowa i nie posiada żadnych punktów podrażnień.

Ze wszystkich elementów cholewki część piętowa jest najbardziej podobna do zeszłorocznej. Jest to formowany licznik pięty z flarą kołnierza pięty. Licznik pięty daje bezpieczne dopasowanie, które pomaga w stabilności buta. Rozszerzony kołnierz pięty sprawia, że buty są łatwiejsze do wsunięcia, a także wspierają Twoje Achillesy. Część piętowa jest mocną stroną cholewki.

Wewnętrzny język z klinem jest zbyt krótki. Jego długość powoduje, że zamiast poruszać się razem z nami, uciska skórę. Z tego powodu może ocierać i powodować podrażnienia. Jest to wada tej cholewki.

Podobnie jak w przypadku innych trenerów New Balance, w 860s znajdziesz wystarczająco dużo miejsca do biegania. Śródstopie zapewnia bezpieczne dopasowanie, jednocześnie dając stopie dużo miejsca. Pudełko na palce jest idealne, jeśli chodzi o ilość miejsca na palce, by mogły się naturalnie rozłożyć, a jednocześnie jest wygodne.

New Balance Fresh Foam X 860 v13 Sole Unit

Let’s start od podstaw. Podeszwa zewnętrzna New Balance 860 to agresywna warstwa dmuchanej gumy. Jest gruby i trwały, ustanawiając długą żywotność dla trenera, a także jest grubszy w obszarach wysokiego uderzenia. Zmiana, którą zrobili z tą edycją, to mapa podeszwy zewnętrznej. W zeszłym roku była to ta sama grubość w całej podeszwie zewnętrznej, a w tym roku zróżnicowali grubość w całej podeszwie zewnętrznej. Flex grooves są nadal znaleźć w podeszwie zewnętrznej, ale nie są one tak widoczne, jak w latach ubiegłych.

Z rekonstrukcją 860 wyeliminowali amortyzację ogniw paliwowych. podeszwa środkowa składa się teraz z Fresh Foam X. Jest to ta sama amortyzacja w Fresh Foam Vongo, 860’s max stability counterpart. Stało się to standardową amortyzacją New Balance. Zwiększyła ona sprężystość i komfort modelu 860 w porównaniu do 12 edycji.

Podeszwa środkowa zawiera również 3% zawartości biopochodnej wykonanej z zasobów odnawialnych. Dzięki temu New Balance zmniejsza swój ślad węglowy.

Podobnie jak poprzednie edycje, 860v13 miał wbudowany słupek środkowy o podwójnej gęstości, aby zapewnić stabilność. W obszarach podeszwy środkowej pianka jest gęstsza, aby zapobiec pronacji. Słupek jest umieszczony zaczynając od śródstopia i rozciągając się do pięty.

Medial jest bardziej tradycyjnym sposobem na zapewnienie stabilności. Skutecznie zapewnia stabilność w 860v13. Ogólnie rzecz biorąc, jest to mniej zauważalne, gdy biegasz w tej edycji w porównaniu z poprzednią.

New Balance Fresh Foam X 860 v13 Wnioski.

Odbudowany, to jest temat przewodni New Balance 860v13. Czy mogli odbudować lepszego trenera z tych samych materiałów? Na podstawie kilometrów w tych powiedziałbym, że tak.

860 jest zbudowany tak, by być trenerem do codziennej pracy. Jest to trwały trener zbudowany z materiałów gotowych do pokonania setek kilometrów. Zaczyna się to od podeszwy środkowej. Mocne strony podeszwy środkowej to materiał podeszwy zewnętrznej i amortyzacja Fresh Foam X.

Jest to responsywna, ale sprężysta jazda, ale wolałbym nieco więcej odbicia lub zwrotu energii na biegach. Powoduje to, że trener jest bardziej dopasowany do wolniejszych kroków i dłuższych dystansów.

Środkowy słupek z pianki o podwójnej gęstości jest atutem podeszwy środkowej, ponieważ nadaje butowi stabilność bez bycia nadmiernie obciążającym. Wtapia się w resztę podeszwy środkowej, co czyni ją atutem.

Cholewka modelu 860 jest jego największą siłą. Inżynierska siatka jest unowocześnieniem w stosunku do siatki powietrznej z ostatniej edycji. Zapewnia strukturę, która skutkuje dodatkową stabilnością dla trenera. Rozszerzony licznik pięty utrzymuje stopy w miejscu, jednocześnie umożliwiając ruch w achillesach. Cholewka jest na tyle duża, że pozwala na naturalny ruch i rozłożenie się podczas biegu.

Największą wadą cholewki jest długość języka, który zamiast poruszać się razem ze skórą, napiera na nią.

Jak wziąć niezawodnego trenera i zachować jego świeżość, jednocześnie zachowując jego niezawodność? Odpowiedzią na to pytanie jest model New Balance 860v13. Przebudowali konia roboczego z wieloma tymi samymi materiałami i wyprodukowali nieco lepsze wyniki. To może nie być tak krzykliwe, jak inni trenerzy stabilności tam, ale to nie znaczy, że jest mniej.

Jak już mówiłem wcześniej, New Balance robi solidne trenażery stabilizacyjne. Model 860v13 jest tego dowodem.

(Visited 4 times, 1 visits today)
Close