Artykuł napisany przez 11:07 am Bieganie, Ćwiczenia

Najlepsze buty do biegania ze stabilizacją – maj 2024

Po przetestowaniu dziesiątek butów do biegania ze stabilizacją w ciągu ostatnich miesięcy, oto nasze najlepsze wybory.

Dlaczego warto nam zaufać:

  • Sami kupujemy wszystkie buty. Nic nie jest wysyłane do nas przez firmy obuwnicze. Tylko bezstronne recenzje.
  • Przebiegamy co najmniej 50 mil w każdym bucie. Testujemy każdy but w różnych warunkach i w różnym tempie.
  • Każdego roku testujemy ponad 120 butów. Staramy się przetestować prawie wszystkie dostępne buty do biegania.
  • Robimy to od 2009 roku. Wiemy, o czym mówimy.

Saucony Guide 17 – nasz faworyt w tej chwili

Saucony Guide 17 to but balansujący na granicy tradycyjnych butów do biegania ze stabilizacją i butów treningowych z maksymalną amortyzacją.

Ma cechy stabilizujące, takie jak szersza podstawa stopy, wyższe ściany boczne i asymetryczny profil – ale także cechy takie jak 6 mm spadek i rocker w przedniej części stopy.

Ta kombinacja sprawia, że Guide 17 to przyjemność z biegania, szczególnie na dłuższych dystansach.

Kto powinien kupić Saucony Guide 17?

Ten but jest przeznaczony dla biegaczy, którzy szukają płynnej i łagodnej jazdy. Świetnie nadaje się na długie dystanse.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź recenzję Saucony Guide 17!

New Balance Fresh Foam Vongo v6 – najbardziej wyważone buty

Vongo to stosunkowo nowy but w ofercie New Balance. Jest to „nowoczesna” wersja butów do biegania z linii 860, ale bez słupka przyśrodkowego w starym stylu.

Rezultatem jest zdrowa równowaga między stabilnością, amortyzacją i komfortem (który nie wydaje się tak ciężki, jak jest). Jedną z jego największych zalet jest płynne i wydajne przetaczanie stopy.

Trudno jest wyjaśnić ten but jako sumę jego części: wszystko łączy się w celu zapewnienia płynnego, wygodnego i napędzanego biegu – a wszystko to przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej stabilności dla biegaczy, którzy mają nadmierną pronację lub po prostu chcą mieć spokój ducha dzięki dodatkowej ochronie kostek.

Kto powinien kupić New Balance Fresh Foam Vongo v6?

Biegacze średniodystansowi i długodystansowi, którzy chcą pewnej stabilności podczas amortyzowanej jazdy, będą cieszyć się Vongo v6 podczas codziennych treningów, w tym długich biegów, pracy Tempo i dłuższych interwałów prędkości.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź naszą pełną recenzję New Balance Fresh Foam Vongo v6!

Asics Kayano 30 – Najwyższy komfort

Prawdopodobnie najstarszy but w tym przeglądzie (wyszedł latem 2023 roku), ale wciąż ten, który osobiście noszę najczęściej. Wisienka na torcie: jest bardzo prawdopodobne, że znajdziesz je teraz gdzieś na przecenie! Możesz sprawdzić porównanie cen, aby zobaczyć najlepszą ofertę tutaj.

Asics całkowicie odświeżył swoje najpopularniejsze buty w 2023 roku i odniósł absolutny sukces.

Model Kayano 30 jest wygodny. Podeszwa jest miękka, ale nie zbyt miękka, szeroka podstawa zapewnia wysoki stopień stabilności, a cholewka jest, przynajmniej dla moich stóp, po prostu idealna.

Chociaż jest nieco cięższy niż 10 uncji, mogę wyraźnie powiedzieć, że podczas biegania w nim czuję się jak znacznie lżejszy but niż poprzednie Kayano.

Kto powinien kupić Asics Kayano 30?

Biegacz, który chce przebudowanego, przyjaznego dla środowiska trenera stabilności, gotowego przeprowadzić go przez każdy plan treningowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj recenzję Asics Kayano 30!

Brooks Adrenaline GTS 23 – zawsze ewoluujący

Prawdopodobnie najbardziej „tradycyjny” z butów stabilizujących w tym przeglądzie, Adrenaline był jednym z pierwszych butów na rynku.Buty st wykorzystują technologię „guiderail” w celu poprawy stabilności.

Obecnie jest to rozwiązanie wspólne dla większości butów stabilizujących, a prowadnice to podniesione „ściany” wokół podeszwy środkowej, które pomagają otoczyć i utrzymać stabilność stopy podczas chodu.

Spadek pozostaje na poziomie 12 mm (podczas gdy w innych butach w tym przeglądzie jest on zwykle niższy), a podeszwa staje się bardziej sprężysta.

Chociaż na papierze ta wersja Adrenaline jest dość podobna do poprzedniej, nie ma ani jednego aspektu buta, który nie zostałby ulepszony: od sznurowania po stabilność, od oddychalności cholewki po dopasowanie.

Kto powinien kupić Brooks Adrenaline GTS 23?

Byłby to model dla biegacza, który chce niezawodnego, długotrwałego trenera stabilności.

Jak zwykle, możesz przeczytać pełną recenzję Brooks Adrenaline GTS 23 tutaj.

Hoka Gaviota 5 – Po prostu bardzo wygodne

Hoka słynie z wysokich butów z dużą ilością amortyzacji. Ich linia butów stabilizujących obejmuje tylko dwa modele: Gaviota i Arahi. Z tych dwóch, Gaviota jest znacznie lepszym butem.

To, czego można oczekiwać od Gaviota 5, to ekstremalny komfort. Dzięki swojej geometrii i zastosowanym materiałom Gaviota zapewnia dobre wsparcie, zachowując jednocześnie miękkość pod stopami i przytulając stopę.

Nie jest to najlepszy wybór do szybkich wysiłków (choć też nie jest zły), ale będzie również błyszczeć jako codzienny but do chodzenia / stania.

Kto powinien kupić Hoka Gaviota 5?

Zaktualizowana podeszwa środkowa Gavioty wspiera biegaczy, którzy supinują (biegają po zewnętrznej stronie stopy), a także nadpronują (nadmiernie przetaczają się do wewnątrz) i jest szczególnie odpowiednia do długich i regeneracyjnych biegów; jest to również świetny but dla spacerowiczów i osób na nogach przez cały dzień, które potrzebują butów wspierających.

Sprawdź naszą pełną recenzję Hoka Gaviota 5!

Altra Paradigm 7 – Stabilność Zero Drop

Paradigm to wyjątkowy but – jest jednocześnie:

  • butem z zerowym dropem;
  • butem z maksymalną amortyzacją;
  • butem stabilizującym

Zauważyliśmy, że większość butów stabilizujących również staje się ostatnio maksymalnie amortyzowana (prawie wszystkie poprzednie buty w tym przeglądzie) – ale zerowy drop? Czy Altra nie przesadza?

Po naszych testach możemy powiedzieć, że to faktycznie działa.

Zdecydowanie nie jest to but dla każdego i być może nie dla początkujących. Zerowy drop zmusza do stania na palcach i pracuje łydki znacznie bardziej niż bardziej tradycyjne buty do biegania.

Ale jeśli chcesz przejść do bardziej naturalnego stylu biegania, a jednocześnie uzyskać ochronę przed nadmierną pronacją, powinieneś wypróbować Paradigm 7. Może to zmienić Twoje wrażenia z biegania.

Kto powinien kupić Altra Paradigm 7?

Biegacz, który chce wyjść ze swojej strefy komfortu i wypróbować unikalny trenażer stabilizujący.

Tutaj możesz znaleźć naszą pełną recenzję Paradigm 7

Jakie są Twoje ulubione buty stabilizujące? Które z nich chciałbyś wypróbować! Daj nam znać i/lub zostaw pytania w komentarzach!

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close