Artykuł napisany przez 11:41 am Stres, Zdrowie psychiczne

Jak Calm zachęca swoich pracowników do uważności?

Każde spotkanie firmowe rozpoczyna się od grupowej medytacji, „aby dać [pracownikom] chwilę na skupienie się i dać im możliwość odbycia tej medytacyjnej podróży” – powiedział Domann, dodając, że lubi rozpoczynać spotkania od medytacji z przewodnikiem, aby pomóc pracownikom skontaktować się z samymi sobą i zmniejszyć ich stres i niepokój.

Każdy pracownik spędza również 15 minut dziennie, od poniedziałku do piątku, medytując lub słuchając historii Calm jako grupa, powiedział Domann, rezerwując 15 minut w swoich kalendarzach.

„Jest to zablokowane w naszym kalendarzu, więc nawet jeśli nie dołączysz do codziennego połączenia, jest to czas, którego nie planujesz” – powiedział Domann. „Z punktu widzenia uważności, niezależnie od tego, co robisz, masz trochę przerwy… i to prowadzi z powrotem do znaczenia odpoczynku, przerw i możliwości oderwania się od codzienności”.

Oprócz tej codziennej przerwy, dodał, firma ma również politykę piątku bez spotkań w ostatni piątek każdego miesiąca, starając się dać pracownikom czas na skupienie.

Rada dla innych zespołów HR. Domann powiedział, że widział, jak zespoły HR w innych firmach walczą o zaangażowanie pracowników w zasoby zdrowia psychicznego. Dlatego też wdrożył sposób, w jaki pracownicy mogą dbać o swoje zdrowie psychiczne w wybrany przez siebie sposób, z pięcioma dniami zdrowia psychicznego do wykorzystania obok codziennych medytacji i przerw.

„Zachęcam [innych liderów HR] do upewnienia się, że istnieją ujednolicone momenty, w których wszyscy w firmie robią to samo w tym samym czasie” – powiedział Domann. „W ten sposób nie jest tak, że zespół ludzi Scotta bierze dzień zdrowia psychicznego, ale zespół inżynierów nie… więc jeśli wszyscy biorą ten dzień wolny, to każdy ma możliwość pełnego wzięcia wolnego”.

Domann powiedział, że rozumie, że liderom, których firmy nie koncentrują się na uważności, może być trudniej zaangażować pracowników w inicjatywy związane ze zdrowiem psychicznym. Zalecił zachęcanie do szczerych rozmów w codziennych interakcjach i ewoluowanie zasobów w czasie w oparciu o opinie pracowników.

„Rozmawiaj o śnie i opowiadaj historie o swoich osobistych doświadczeniach ze zdrowiem psychicznym, niezależnie od tego, czy jest to coś w rodzaju, że nie spałeś dobrze ostatniej nocy, ponieważ nie spałeś do 3 nad ranem” – powiedział Domann. „Są to okazje, aby upewnić się, że każdy może zobaczyć modelowanie i zachowanie oraz [powiedzieć]: „O rany, nie jestem sam””.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close