Artykuł napisany przez 3:32 am Bieganie, Ćwiczenia

Hoka Rocket X 2 Review

Hoka One One Rocket X 2 Wprowadzenie

Jako marka, która dominuje na rynku codziennych trenerów ze swoimi maksymalistycznymi, rakietowymi wołami roboczymi, buty wyścigowe Hoka pozostawiają wiele do życzenia. Carbon X 3 miał strasznie luźną cholewkę z poślizgiem pięty, podczas gdy oryginalny Rocket X nie czuł się jak super but. Oba racery nie oferowały tak dużego wspomagania prędkości jak inne super buty.

Problem polega na tym, że ich formowana kompresyjnie pianka EVA działa dobrze w butach treningowych, ale kiedy jest używana w butach wyścigowych, brakuje jej zwrotu energii i dynamiki wymaganej w konkurencyjnym bucie wyścigowym.

PEBA (polyether block amide) jest jedną z najpopularniejszych pianek śródpodeszwowych stosowanych w super butach, ponieważ jest lekka i zapewnia niesamowity zwrot energii. Po raz pierwszy została spopularyzowana przez Nike’s Vaporfly, ale teraz jest używana przez Saucony, Reebok, Skechers, Under Armour i Mizuno. Rocket X 2 jest teraz również zasilany przez PEBA.

Nowy Rocket X 2 waży 8.3 oz (235 g) dla męskiego US 9, który jest dość cięższy niż Vaporfly 2 i Metaspeed Sky+. Jest o 0.9 oz (26 g) cięższy od pierwszego Rocket X. Wysokość stosu została zwiększona z 30 mm/25 mm do 36 mm/31 mm.

Kiedy Rocket X pojawił się w 2020 roku, kosztował tylko 180 dolarów. Karbonowa wyścigówka, która była w tej samej cenie co trenażer z maksymalną amortyzacją, reprezentowała wyjątkowo dobrą wartość. Teraz, zaledwie jedną wersję później, kosztuje 250 dolarów, prawdopodobnie największy skok cenowy w historii butów do biegania.

Za 250 dolarów oczekujesz, że będzie konkurować z najszybszymi maratończykami na rynku. Spoiler: robi to.

Hoka One One Rocket X 2 Pierwsze wrażenia

Kiedy przymierzałem Rocket X 2 w sklepie, toe box czuł się naprawdę wąski (jak większość Hokas), więc zdecydowałem się iść w górę pół rozmiaru z mojego regularnego rozmiaru. Większość biegaczy, którzy planują biegać w nich długie dystanse, będzie musiała zwiększyć rozmiar o pół.

Mój pierwszy bieg był treningiem składającym się z 1 km interwałów, a następnie 200 m interwałów. Już po pierwszych 500 m rozgrzewki czułem, że Rocket X 3 jest czymś wyjątkowym. Czułem, że jest bardziej miękki i bardziej sprężysty niż jakikolwiek inny but Hoka, którego próbowałem.

Płytka w połączeniu z nową super pianką w podeszwie środkowej sprawiła, że but był niesamowicie dynamiczny i szybki. Przejścia były bardzo płynne, a amortyzacja wystarczająco głęboka, by poradzić sobie z pełnym dystansem maratonu.

Czułem się zupełnie inaczej niż w oryginalnym Rocket X i przypominał mi bardziej Vaporfly Next% 2, ale z szerszą sekcją śródstopia i bardziej stabilną podstawą.

Górne dopasowanie było wygodne, ale zauważyłem trochę luźnej pięty, więc musiałem się zatrzymać, aby dokręcić sznurówki raz.

Hoka One One Rocket X 2 Upper

Rocket X 2 ma cholewkę wykonaną z materiału przypominającego plastik, który w dotyku przypomina VaporWeave z Vaporfly Next% 1. Jest gładka, nie rozciąga się i nie wchłania cieczy. Oddychalność oceniam jako średnią – cholewka nie ma dużych otworów, przez które ciepło mogłoby uciekać.

Płaski język jest pół klinem i nie zsuwa się na boki, ale zsuwa się w dół podczas biegu. Zauważyłem, że kiedy noszę cienkie skarpety, czuję nacisk sznurowania na wierzch stopy, jeśli zawiążę je zbyt mocno, ponieważ język jest tak cienki.

Nie ma zapiętka i jest tylko wyściółka po wewnętrznej stronie zapiętka po bokach, nie z tyłu, więc pięta zawsze czuje się jakby była luźna, ale nie ma poślizgu pięty, jeśli użyję węzła biegacza i zawiążę go wystarczająco mocno.

<p>Rocket X 2 ma wąski krój z bardzo wąską skrzynką na palce, więc zwiększ rozmiar o pół, jeśli lubisz trochę więcej miejsca na palce. Czuję, że większość biegaczy znajdzie pół rozmiaru większy znacznie wygodniejszy niż prawdziwy rozmiar. Nie polecam go dla biegaczy z szeroką stopą, ponieważ ma typowe dla Hoka, wąskie dopasowanie.

Hoka One One Rocket X 2 Sole Unit

Więc jak szybki jest Rocket X 2 i czy może konkurować z najszybszymi super butami? Odpowiedź brzmi: tak. Moim zdaniem, Rocket X 2 oferuje tak samo dobre wsparcie prędkości, jak najszybsze buty dostępne na rynku. Kombinacja nowej pianki i przeprojektowanej płyty węglowej napędza cię do przodu z mocą, jak trampolina. Im szybciej idziesz, tym bardziej czujesz napęd.

Ci biegacze, którzy życzyli sobie, żeby Hoka zmieniła starą szkołę pianki EVA na coś bardziej energetycznego, nie będą zawiedzeni ProFly X w Rocket X 2. Dla mnie jest ona najbardziej podobna do Lightstrike Pro Adidasa, ale jest bardziej miękka i sprężysta.

Płytka węglowa jest sztywna i ma agresywne rozmieszczenie w podeszwie środkowej – zaczyna się wysoko w pięcie, a następnie opada w dół, blisko ziemi w przedniej części stopy, jak w kształcie litery S. Jestem trochę rozczarowany, że jej przód jest rozwidlony, ponieważ Rocket X 2 mógł być jeszcze bardziej propulsywny. Puma zdała sobie z tego sprawę i w modelu Deviate Nitro Elite 2 zmieniła konstrukcję płyty na zwykłą, bez widełek; czuje się ona znacznie bardziej ślamazarna niż pierwsza wersja.

Rocket X 2 nie jest tak wysoki jak inne super buty, takie jak Wave Rebellion Pro czy Alphafly Next% 2. Powodem tego jest to, że pianka bardzo łatwo się kompresuje, więc kiedy uderzasz o podłoże, krawędzie podeszwy środkowej otaczają twoją stopę i czujesz, że jesteś wewnątrz buta, a nie na jego szczycie – jest to cecha bucket seat firmy Hoka. Dlatego Rocket X 2 jest dla mnie bardziej stabilny niż Vaporfly 2 czy Adios Pro 3.

Ma 5 mm drop, który jest taki sam jak Metaspeed Sky+ i jest niższy niż przeciętny super but. 5 mm to standardowy spadek Hoka i nie mogę powiedzieć, że zauważam więcej niż wyższy spadek podczas biegów. Moje łydki/Achilles nie sztywnieją po biegach i nie czuję, że potrzebuję dodatkowej pomocy, aby przejść z pięty do palców podczas przejścia.

Pod Rocket X 2 znajduje się duże wgłębienie lub pusta przestrzeń, usytuowana pod tylną i środkową częścią stopy. Jest to kluczowy czynnik w obniżeniu wagi buta i zwiększeniu zwrotu energii poprzez umożliwienie odkształcenia płytki i pianki podeszwy środkowej podczas uderzeń stopy. New Balance używa tego rozwiązania również w swojej serii SuperComp, a także w różnych innych butach biegowych, takich jak Deviate Elite 2, Wave Rebellion Pro i Endorphin Elite.

Mój najdłuższy bieg w Rocket X 2 to 40 kilometrów w większości w stałym tempie z sekcją w tempie maratońskim. Miał wystarczającą amortyzację dla pełnego dystansu i czuł się stabilnie przez cały bieg. Jest to zdecydowanie super but, którego możesz używać do pełnego maratonu, nawet jeśli twoja forma nie jest doskonała.

Testowałem Rocket X 2 w różnych tempach i poradził sobie z nimi wszystkimi. Od łatwego tempa do tempa na 100 m, Rocket X 2 czuł się energicznie i śmiało, chociaż czuję, że najlepiej nadaje się do tempa maratońskiego ze względu na to, że jest miękki i waży 8,3 uncji (235 g).

Podeszwa zewnętrzna Rocket X 2 jest stosunkowo płaska, więc przejścia są naprawdę płynne. Ma dobre pokrycie gumą, a odsłonięta pianka podeszwy środkowej jest trwała i nie odpryskuje tak łatwo jak pianka ZoomX. Nie miałem żadnych problemów z tym związanych.oblemów z przyczepnością, ale nie miałem okazji przetestować ich na mokrych drogach.

Hoka One One Rocket X 2 Wnioski

Rocket X 2 zasługuje teraz na swoją nazwę. Nie można go nawet porównywać z pierwszą wersją, ponieważ jest o wiele szybszy, bardziej miękki i skuteczniejszy w wspomaganiu prędkości. Jest cięższy niż Rocket X 1 i sporo droższy, ale przynajmniej Hoka ma teraz porządny super but. Myślę, że 250 dolarów to uczciwa cena za Rocket X 2, gdy spojrzysz na konkurentów w tym samym przedziale cenowym.

Nie jest jednak idealny: myślę, że cholewka Rocket X 2 może być poprawiona. Jest zbyt wąska i nie ma wystarczającej ilości wyściółki w pięcie, przez co wydaje się luźna. Dla niektórych biegaczy, którzy wolą lekkie buty, Rocket X 2 będzie również zbyt ciężki.

Ja jednak ścigałbym się w Rocket X 2 w pełnym maratonie. Oferuje on duże wsparcie prędkości i jest bardziej miękki niż Endorphin Elite i Adios Pro 3. Jest też stosunkowo stabilny i przyzwoicie trwały jak na but wyścigowy. Myślę, że jest to lepszy but wyścigowy niż NB SC Elite v3, ASICS Metaspeed Sky+ i Alphafly Next %2.

Jeśli lubisz buty wyścigowe z naprawdę miękką podeszwą, Rocket X 2 będzie numerem 1, ponieważ przewyższa SC Elite v3 – jego cholewka jest o wiele lepsza a geometria podeszwy środkowej jest bardziej agresywna.

Rocket X 2 to mój ulubiony but do biegania Hoka. Będąc tak dużą i popularną marką, w końcu zainwestowali w piankę podeszwy środkowej, która może konkurować z najlepszymi pod względem zwrotu energii i miękkości amortyzacji.

Profly X sprawia, że Rocket X 2 jest niezwykle przyjemny i niezwykle wciągający do biegania.

Teraz, gdy Hoka ma poważnego zawodnika, ma znacznie bardziej kompletną rotację butów: Clifton 9 do łatwych i codziennych biegów, Mach 5 do pracy nad szybkością i Rocket X 2 do wyścigów.

Teraz Hoka potrzebuje tylko dobrego platerowanego buta treningowego. Nadchodzący Mach X mógłby wypełnić tę rolę.

(Visited 34 times, 1 visits today)
Close