Artykuł napisany przez 12:24 am Bieganie, Ćwiczenia

Garmin Forerunner 265

Wodoodporność

Tak + śledzenie pływania

Multi sport

Tak + Śledzenie wydarzeń

Obsługa muzyki

Tak z lokalnej pamięci masowej

Plusy i minusy według naszego eksperta ds. biegania

  • bateria ciała i monitorowanie stresu z ćwiczeniami oddechowymi do interwencji.
  • Tak wiele technologii i zdrowych funkcji w niewielkim, lekkim opakowaniu, które wygląda jak smartwatch – wystarczająco dyskretny, aby nosić go na co dzień.
  • Zmienność tętna, aby powstrzymać kogoś przed przetrenowaniem.
  • Brakuje planów treningowych Garmin – trzeba płacić i importować plany innych firm.
  • Nie można odczytać tętna przez tatuaż – czyniąc funkcje Garmin przestarzałymi.
  • Słaba nawigacja – temperamentny kompas.
  • Wygląda tanio

Garmin Forerunner 265 zawiera wiele funkcji w niewielkim opakowaniu, choć wygląda tanio, płacisz ponad 500 USD za całodobową ocenę swojego ciała. Jeśli może odczytać tętno, to ten zegarek wyeliminuje wszelkie domysły dotyczące treningu i regeneracji dzięki zmienności tętna i danym dotyczącym snu, które są zapakowane i przedstawione w krótkim porannym raporcie. Przekroczył oczekiwania liczbą funkcji, które posiada, jednak wydaje się, że ilość przewyższa jakość.

Biorąc pod uwagę, że jest to wydanie z marca 2023 roku, sprzęt Garmin 265 wydaje się pozostawać w tyle za innymi markami i ich aluminiowym wyborem sprzętu.

Plastikowa obudowa Garmin Forerunner 265 nadaje mu tańszy wygląd. Łatwiej ją zarysować i wgnieść w codziennym życiu, więc zdecydowanie radziłbym zaopatrzyć się w ochraniacz na ekran i tarczę zegarka – zwłaszcza jeśli musisz zmienić zwykłą pozycję zegarka na nadgarstku (więcej na ten temat w dalszej części).

Opcja plastikowego osprzętu zapewnia temu zegarkowi niesamowitą lekkość, ważąc zaledwie 39 g (na 42 mm, 47 g dla zegarka 46 mm) w połączeniu z eleganckim, dopasowanym do skóry dopasowaniem dzięki grubości zegarka 12,4 mm.

Kompaktowy wygląd i dopasowanie oznaczają, że prawie nie zaczepiał się o kurtki do biegania z długim rękawem, nawet te zwężane na nadgarstku. Był to prawdopodobnie najłatwiejszy zegarek do biegania. Ponadto dopasowanie zapewnia idealne przejście do codziennego smartwatcha, naśladując na pierwszy rzut oka styl zegarka Apple.

Garmin nadal wykorzystuje szkło Corning Gorilla 3 do ekranu Forerunner 265. Ekran opada wokół krawędzi, co oznacza, że w porównaniu ze zwykłymi konstrukcjami potrzebny byłby specjalny ochraniacz ekranu. Zanurzona krawędź nie dodaje nic zarówno do projektu, jak i funkcji, więc wydaje się trochę bezcelowa.

Jednak Garmin poprawił grafikę zegarka dzięki pełnemu wyświetlaczowi AMOLED o przekątnej 1,1 cala (w małym zegarku, 1,3 cala w dużym). Ekran startowy i przykłady ćwiczeń wyglądają fantastycznie i zaskakująco pasują do tak małego urządzenia. Wyświetlanie ekranu nie jest jednak fantastyczne w jasny, słoneczny dzień lub gdy nie jest podświetlany, na przykład w trybie uśpienia.

Paski są silikonowe, większość producentów używa tego typu elastycznego materiału. Jest bardzo łatwy do czyszczenia i wybaczający, gdy nadgarstek puchnie, gdy jest ciepły podczas ćwiczeń.

Mała opcja ma cienkie paski, które świetnie nadają się do noszenia na co dzień i nie przeszkadzają w noszeniu odzieży. Wypróbowałem czarny i aluminiowo-zielony kolor, wystarczająco dyskretny, by nosić go na co dzień. Ale jeśli chceszAby wymienić paski, można je łatwo dostosować, wyciągając sworzeń w miejscu, w którym paski stykają się z obudową zegarka.

Pudełko nie zawiera różnych pasków, więc należy je zakupić osobno.

Garmin Forerunner 265 wykorzystuje zarówno ekran dotykowy, jak i przyciski. Dostępnych jest pięć przycisków, w tym jeden główny w prawym górnym rogu, służący jako główny przycisk wyboru.

Tarcza zegarka ma funkcję przycisku zapisaną bezpośrednio na ekranie, aby uniknąć pomyłek. Przycisk wyboru/uruchamiania znajduje się po tej samej stronie, a przycisk cofania znajduje się w prawym dolnym rogu.

Po lewej stronie tarczy zegarka znajdują się trzy przyciski, „światło” u góry, „w górę” to środkowy przycisk do przewijania, a przycisk „w dół” w lewym dolnym rogu służy do przewijania opcji w dół.

Użytkownik może używać zarówno przycisków, jak i ekranu dotykowego zamiennie, więc tylko dlatego, że początkowo przewijałeś za pomocą ekranu dotykowego, nie oznacza, że musisz kontynuować za pomocą dotyku. Czułość ekranu na dotyk jest fantastyczna, nie miałem jeszcze problemu nawet podczas korzystania z niego w deszczu, ale w trybie ćwiczeń ekran dotykowy jest wyłączony, więc musisz zmienić ustawienia, jeśli chcesz go zastąpić.

Ekran można zablokować w dowolnym momencie, nawet podczas ćwiczeń, więc wszystkie osobiste preferencje mogą być przestrzegane.

Inne spersonalizowane opcje to dodatkowe opcje „skrótów” za pomocą przycisków. Opcje skrótów można dostosować w ustawieniach. Jednak po wyjęciu z pudełka długie (2-sekundowe) przytrzymanie przycisku „światła” otwiera menu smartwatcha / menu główne do wyłączania, trybu uśpienia, wyłączania dotyku, portfela, synchronizacji itp.

Przytrzymanie przycisku „w górę” powoduje przejście do menu ustawień, a przytrzymanie przycisku „w dół” umożliwia sterowanie muzyką. Przytrzymanie „wstecz” nic nie robi, ale przytrzymanie „uruchom” powoduje wyświetlenie profili sportowych, z którymi można rozpocząć ćwiczenia.

Przyciski nie są ani lepkie, ani gąbczaste, ale gdzieś pośrodku z miękkim, ale słyszalnym kliknięciem – w razie potrzeby można to poprzeć „sygnałem dźwiękowym” po naciśnięciu przycisku, zmieniając ustawienia.

Dostępnych jest sześć profili biegania – bieg, bieg w terenie, bieg na bieżni, bieg ultra, bieg wirtualny i bieżnia wewnętrzna. Używałem go głównie do biegania po drogach i szlakach – oczekiwanie na zablokowanie GPS nie przekroczyło 10 sekund w obu przypadkach, co dało mi wystarczająco dużo czasu na zamknięcie samochodu i zapięcie kurtki.

Garmin daje do wyboru pięć tarcz pełnych różnych wskaźników: czasomierz/dystans/ tempo i tętno oraz wskazanie koloru strefy tętna – całkowity podjazd/czasomierz/prędkość pionowa/dystans okrążenia/czas okrążenia/ tempo okrążenia – mapa – podstawowy czas i data. Można je jednak z łatwością modyfikować w celu dostosowania do własnych preferencji, choć nie mogą one przekraczać 4 pól danych na twarz.

Garmin Forerunner 265 może podążać za kursem ustawionym za pośrednictwem aplikacji, a jeśli chcesz znaleźć drogę powrotną do startu, funkcja ta jest dostępna po wstrzymaniu aktywności i wybraniu opcji „powrót do startu”.

Dostępne są dwie opcje – TracBack lub linia prosta. Dlaczego istnieje opcja linii prostej, nie wiem, ale jeszcze nie wymyśliłem sytuacji, w której można by ją wykorzystać.

Funkcja TracBack okazała się wadliwa podczas testów. Biegacz może zobaczyć linię trasy wspomaganą przez strzałkę prowadzącą biegacza z powrotem do punktu początkowego już przebiegniętej trasy.

Zostało to jednak przetestowane na szlaku z wyraźnymi szlakami (nie w dziczy) Przebiegłem milę, wybrałem TracBack i zawróciłem, aby wrócić, a GPS nie rozpoznał, że wróciłem na kurs lub pomóc nawigować mnie z powrotem do startu. Pokazuje „poza kursem” i pozostały dystans, ale niewiele więcej pomogło. Niepokojąca porażka dla biegaczy trailowych.

Wyznaczyłem trasę składającą się z 5 okrążeń o długości 10 mil z zamiarem pokonania jednego okrążenia i uruchomiłem zegarek tuż przed rozpoczęciem trasy na kilka minut rozgrzewki. W momencie rozpoczęcia trasy zegarek zatrzymał się, pokazując „trasa ukończona”.

Mylące! Zresetowałem go i pojechałem ponownie, tym razem celowo zbaczając z trasy, aby przetestować nawigację i nie udało mi się o tym powiadomić, ale na ekranie mapy było jasne, że zboczyłem z kursu. Ponownie nieprzydatne, szczególnie w wyścigach trailowych, podwójne jikes dla tych ultramaratończyków, którzy potrzebują pomocy nawigacyjnej.

Natychmiast po biegu Garmin oferuje kilka ekranów danych podsumowujących bieg we wszystkich metrykach, od tętna, dystansu, mapy, podziału kilometrów, wykresów tempa, procentowych stref tętna, wykresów mocy biegowej, procentowych stref mocy, wysokości, wyniku wykonania, wpływu treningu na VO2 max i sugerowanej regeneracji.

Synchronizacja z aplikacją Garmin jest bardzo szybka i sprawia, że dane biegu są znacznie bardziej przystępne dzięki przeglądowi sesji / dnia w aplikacji.

Alerty dotyczące najszybszego kilometra, najdłuższego biegu lub szybkich dystansów również są tutaj wyświetlane.

Dokładność

Zegarek Garmin Forerunner 265 jest niezwykle dokładny pod względem pomiarów ciała – stresu, tętna, zmienności tętna i śledzenia snu, więc pasek na klatkę piersiową nie jest koniecznością. Jednak aby którykolwiek z jego wskaźników działał, diody LED muszą być w stanie dokonywać dokładnych odczytów tętna.

Znanym problemem Garmina jest niezdolność do odczytu tętna przez wytatuowaną skórę. Ponieważ oba nadgarstki są pokryte tuszem, musiałem nosić zegarek „do tyłu”, co oznacza, że diody LED zegarka stykały się z moim nadgarstkiem, a nie z górną częścią nadgarstka, jak w przypadku normalnego zegarka – nie jest to idealne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku plastikowej obudowy, więc warto rozważyć osłonę ekranu na ten zegarek.

Najwyraźniej istnieją opcje, takie jak „naklejka epoksydowa”, aby pomóc uzyskać bardziej wiarygodne odczyty, alternatywnie Garmin oferuje zniżkę na paski na klatkę piersiową, jeśli skontaktujesz się z obsługą klienta.

Podczas mojego treningu do ultramaratonu korzystałem z zegarka Polar Vantage V2 i trenowałem do parametrów tętna, ten Garmin 265 był tak samo dokładny jak V2 pod względem tętna, stref i wskaźników treningowych, takich jak prędkość, średnia prędkość i dystans. Ogólnie rzecz biorąc, zegarek osiągnął solidne wyniki, gdy tylko rozwiązałem początkowy problem z tętnem.

Żywotność baterii

Żywotność baterii w Garmin Forerunner 265 jest imponująca, ale jako biegacz ultra chciałbym więcej.

Garmin deklaruje 13 dni w trybie smartwatcha i 20 godzin w trybie GPS, jednak jest to raczej 10 dni w trybie codziennego noszenia, smartwatcha. Ponadto nie ufam idei 20 godzin w trybie GPS, ponieważ wpływają na to różne czynniki, takie jak ciągłe monitorowanie tętna, więc należy zachować ostrożność.

Jeśli jesteś biegaczem ultra, który potrzebuje znacznie dłuższej żywotności baterii, to poszukałbym gdzie indziej. Na przykład mój Polar Vantage V2 ma ponad 40 godzin w trybie GPS. W przeciwnym razie dla biegaczy na bieżni, 5k lub nawet maratończyków ten czas pracy baterii powinien być absolutnie w porządku i nie wpływać na trening.

Ładuję mojego Garmina 265 tylko wtedy, gdy jestem pod prysznicem, więc maksymalnie 15 minut, z czego zegarek wytrzymuje kilka dni w trybie smartwatcha. Ładowarka w pudełku to kabel Lighting C, co jest znacznie irytujące, jeśli nie masz wtyczki Lighting C.

Albo kupić online ponieważ w pudełku nie ma wtyczki, lub możesz użyć starszego kabla ładującego Garmin z końcówką USB, ponieważ pasują i ładują się tak samo.

Garmin oferuje 30 profili sportowych dla tego zegarka, od jogi po siłownię, od jazdy na nartach po bieganie, podczas gdy obejmuje to najpopularniejsze aktywności sercowo-naczyniowe, znacznie ustępuje takim jak Polar Vantage V2, który zawiera 130 profili sportowych.

Forerunner 265 oferuje jednak widżet gotowości treningowej, co jest dużym plusem tego zegarka. Każdego dnia ocenia stres, sen, zmienność tętna i dostarcza je każdego ranka w raporcie, dodając sugerowany bieg tego dnia (lub dzień odpoczynku) z dystansem i docelowym podziałem na mile lub kilometry. Świetne dla tych, którzy potrzebują z powrotem kontrolować obciążenie treningowe lub intensywność, a także dla biegaczy, którzy utrzymują swoją kondycję na przykład między sezonami lub wyścigami.

Zmienność tętna jest kluczowa, ponieważ pozwala zrozumieć poziom wyjściowy, średnią z ostatnich siedmiu dni, a także dzień/noc. Pomaga to biegaczowi zrozumieć jego zmęczenie, przeziębienie i ogólne złe samopoczucie. Jest to moim zdaniem jedna z najlepszych funkcji zegarka.

Monitorowanie snu i recenzja są imponujące – z wyjątkiem tego, że nie może identyfikować ani rejestrować drzemek. Zegarek musi być dobrze dopasowany, aby odczytywać tętno.

Mierzy REM, głęboki i lekki sen oraz ogólny wpływ na regenerację. Początkowo odczyty te były przerażające, ponieważ diody LED tętna nie mogły przebić się przez moją wytatuowaną skórę. Zegarek musiał być noszony „do tyłu”, a diody LED stykały się z moim nadgarstkiem.

Specyficzne dla Garmina są alerty bezpieczeństwa, stres, pomiary baterii ciała i możliwość śledzenia cyklu menstruacyjnego za pośrednictwem aplikacji.

Funkcja bezpieczeństwa wysyła wiadomość tekstową do określonego kontaktu w telefonie, jeśli zegarek wykryje znaczącą zmianę wskaźników, takich jak nagłe zatrzymanie tętna. Alert zawiera określone współrzędne użytkownika zegarka, które mogą być wykorzystane przez służby ratunkowe lub mapy, jeśli użytkownik będzie musiał zostać odnaleziony.

Pomiary stresu pomagają wykryć znacząco wysoki poziom stresu. Zegarek natychmiast oferuje ćwiczenie oddechowe, które pomaga użytkownikowi odzyskać spokój.

Zegarek ma kilka ćwiczeń oddechowych, ale najczęściej poprzez alarm stresowy oznacza 16 rund wdechu i wydechu trwających około 4 minut. Zegarek wibruje, sygnalizując konieczność oddychania lub wstrzymania oddechu, aby użytkownik mógł zamknąć oczy i powrócić do spokojniejszego stanu.

Jeśli użytkownik ma bardzo stresujący dzień, bateria ciała spada, bateria ciała bierze również pod uwagę sen i regenerację z HRV (zmienność tętna). Idealny dla użytkownika, który potrzebuje statystyk, aby odpowiedzieć na swoją ospałość.

Garmin jest wyjątkowy pod względem śledzenia cyklu menstruacyjnego, choć jest to bardzo proste i odbywa się tylko za pośrednictwem aplikacji, ale ma ograniczony wpływ, zwłaszcza biorąc pod uwagę wskaźniki baterii ciała itp. Może to pomóc biegaczowi zrozumieć, gdzie znajduje się w swoim cyklu – z linkami do Mayo-clinic, aby uzyskać więcej informacji, ale jest to zbyt proste.

Nie ma jasnego zrozumienia, w jaki sposób cykl może wpływać na trening i ciało, więc wymaga to aktualizacji i poprawy, aby było przydatne dla każdego. Istnieją darmowe aplikacje do śledzenia miesiączki z większą ilością informacji niż ta funkcja Garmina.

Garmin Pay można skonfigurować z łatwością, jednak należy sprawdzić w swoim banku, niektóre banki, takie jak mój, nie są zgodne z tą funkcją.Garmin płaci, czyniąc tę funkcję nieważną i całkowicie zmarnowaną.

Podsumowując, Garmin Forerunner 265 to świetna opcja treningowa / smartwatch dla każdego entuzjasty zdrowia i fitnessu, zarówno początkującego, jak i zapalonego sportowca.

Wskaźniki mogą pomóc w lepszym zrozumieniu wskaźników zdrowotnych i wprowadzić Cię na drogę do zdrowszego, bardziej aktywnego życia. Ale może również pokazać doświadczonemu sportowcowi wszystkie możliwe metryki, aby poprawić wydajność. Uzbrojony w RacePro i szacowane czasy na dystansie od 5 km do maratonu w oparciu o bieżące obciążenie treningowe, prędkości itp.

Ten zegarek jest wyraźnie przeznaczony dla biegaczy, chociaż może oferować profile rowerowe, pływackie, gimnastyczne i inne, wskaźniki są wyraźnie dostosowane do biegaczy – hej, nawet główny przycisk i pasek są ozdobione napisem „run”.

To, co oferuje ten Garmin 265, to spersonalizowane doświadczenie Uber, którego chciałby każdy biegacz. Od skrótów, jasności ekranu i alertów po zmiany trybu uśpienia, ekrany danych i zmiany paska.

Tak więc, chociaż podobało mi się testowanie zegarka, ostatecznie nie może on odczytać moich tatuaży – osobiście gardzę noszeniem zegarka, gdy jest skierowany w dół, więc ode mnie nie. Ponadto, jako biegacz ultra na szlaku, problemy z nawigacją były niepokojące i tylko z tego powodu szukałbym zegarka treningowego gdzie indziej. Dodając do tego żywotność baterii poniżej 24 godzin w trybie GPS, błędy treningowe (nie wiedząc, co dalej, chyba że masz przy sobie telefon) – nie jestem pod wrażeniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę.

Mój zegarek Polar Vantage V2 oferuje to i więcej za tę samą cenę, więc jestem bardziej skłonny trzymać się tego, nawet jeśli Garmin Forerunner 265 ma lepszą grafikę, bardziej aktualne funkcje smartwatcha i każdą inną opcję personalizacji, o której Polar może tylko pomarzyć.

Porównanie cen:
Garmin Forerunner 265

Ta strona zawiera linki partnerskie. Jako partner Amazon zarabiam na kwalifikujących się zakupach.

(Visited 11 times, 1 visits today)
Close