Artykuł napisany przez 10:37 am Bieganie, Ćwiczenia

Garmin Forerunner 265 vs Coros Pace 3: Łeb w łeb

Zegarek do biegania i lojalność wobec marki to trudna kwestia, jeśli chodzi o zegarki treningowe GPS, i trudno jest wiedzieć, który z nich jest najlepszy w oparciu o aktualny poziom treningu, cele i, co najważniejsze, budżet!

Czy starszy model Garmina może zapewnić wszystkie statystyki treningowe potrzebne do następnego treningu, czy też musisz zaktualizować lub wypróbować coś zupełnie nowego, być może innej marki – ale skąd możesz wiedzieć, który jest najlepszy?

W Running Shoes Guru wypróbowaliśmy i przetestowaliśmy oba zegarki Garmin 265 i Coros Pace 3 przez wiele miesięcy, aby poznać funkcje zegarka, która marka i model zegarka najlepiej pasują do danego biegacza i wszystko pomiędzy.

Design: Forerunner 265 vs Huawei GT3

Garmin FR265

Na pierwszy rzut oka matowa czarna plastikowa obudowa wygląda tanio w porównaniu do konkurentów, którzy wykorzystują materiały premium, takie jak aluminium w Polar Vantage V2, ale obudowa sprawia, że 265 waży tylko 39 g.

Posiada zarówno ekran dotykowy, jak i przyciski sterujące, a oba dobrze reagują nawet w deszczu. Grafika jest spektakularna na tak małym ekranie, zdecydowanie przypomina Apple Watch – tylko z lepszymi, bardziej szczegółowymi danymi biegu.

Ekran Amold o przekątnej 1,1 cala opada na krawędzi bez wyraźnego powodu, co sprawia, że ekran jest podatny na zarysowania na co dzień i trudno jest uzyskać dla niego ochronę ekranu.

Coros Pace 3

Co ciekawe, ten zegarek również ma matową plastikową obudowę, ale w kolorze białym, z białymi nylonowymi paskami z szybkim odpinaniem, a nieco większy (i płaski) ekran (o przekątnej 1,2 cala) sprawia, że ten zegarek wygląda stylowo. Otrzymałem wiele komplementów na temat jego eleganckiego wyglądu.

Coros Pace 3 pokonuje również Garmina 265 pod względem wagi, będąc o 9 gramów lżejszym, dzięki nylonowym paskom, które szybko wysychają po pływaniu lub deszczu.

Do nawigacji po interfejsie zegarka służy ekran dotykowy, przycisk i korona – ekran dotykowy wymaga cięższego dotyku w CP3 w porównaniu do GFR265 – w rzeczywistości prawie nie używałem go na zegarku Coros, nie czułem się dobrze.

Grafika Coros Pace 3 jest przestarzała, a 64-bitowy kolorowy wyświetlacz przypomina mi stare dobre czasy Tamagotchi – bardzo blokowy i uproszczony w porównaniu do wysokiej klasy grafiki na GFR265.

Cechy: Forerunner 265 vs Huawei GT3

Garmin FR265

Ten zegarek stara się objąć wszystkie bazy, aby przyciągnąć jak największą liczbę klientów, problem polega na tym, że brakuje im na wiele sposobów. Wygląda na to, że misją Garmina jest ilość, a nie jakość, w przeciwieństwie do Coros Pace 3.

Funkcje smartwatcha, takie jak Garmin Pay, biblioteka treningów, nawigacja i bateria sprawiają, że zegarek ten jest wszechstronny, ale zawodzi również w każdym obszarze. Nawigacja to temperamentna strzałka, która nie może cofnąć swoich kroków.

Biblioteka treningów importuje się do telefonu za pośrednictwem aplikacji, ale nie jesteś przez nią prowadzony – cały 30-minutowy trening jogi miał zostać zapisany w mojej pamięci?

A poważny brak planów treningowych do biegania od Garmina jest powodem do niepokoju, dostępne były tylko trzy.

Co więcej, Garmin Pay nie jest kompatybilny ze wszystkimi bankami korporacyjnymi, co dla niektórych jest zmarnowaną funkcją.

Chociaż uwielbiam rzeczy związane z baterią ciała, aplikacja Garmin chce, abyś wprowadzał jedzenie w celu uzyskania danych kalorycznych, ale jest to tak czasochłonne i nie do końca potrzebne.

Coros Pace 3

Super prosty, ale skuteczny. Ten zegarek omija wszystkie dzwonki i gwizdki, oferując cichy trening. towarzysz na nadgarstku.

Wszystkie jego funkcje pomagają w treningu, od czasu wschodu i zachodu słońca po pokonane piętra i wynik sprawności biegowej.

Ok, nie jestem pewien co do pomiarów temperatury skóry i tego, w jaki sposób pomaga to w treningu, ale czuję, że nie byłoby tego w tym zegarku, gdyby nie było.

Jak każdy z zegarków wpłynął na mój trening?

Pod koniec dnia zegarek może wyglądać świetnie i mieć absurdalną liczbę funkcji smartwatcha, ale w jaki sposób którykolwiek z nich pomaga w treningu biegacza?

Garmin FR265

Jeśli masz tatuaże na nadgarstku, rozważ inną markę. Musiałem odwrócić zegarek, aby moje tętno mogło być odbierane z mojego wewnętrznego nadgarstka, abym mógł korzystać z funkcji Garmina – bez odczytu tętna zegarek jest w zasadzie przestarzały. Brak baterii ciała, stresu, snu, zmienności tętna dla np.

Ten zegarek bardzo mi pomógł, gdy doszło do przetrenowania. Nie mogłem pozbyć się wyraźnego ostrzeżenia, gdy byłem fizycznie zmęczony, ale mimo to zdeterminowany, by trenować.

Psychologicznie pomogło mi to wziąć dzień wolnego, kiedy normalnie bym tego nie zrobił. To jak mały przewodnik na nadgarstku, dzięki któremu możesz biegać długoterminowo i nie wypalić się zbyt szybko.

Coros Pace 3

Po pierwsze, ten zegarek może odczytywać tętno przez tatuaż, działał lepiej na kolorowym tatuażu niż na czarnym tuszu, więc może to być warte odnotowania. Jeśli jednak nie trenowałeś do tętna, to ta funkcja nie jest całkowicie potrzebna poza pomiarami snu. Zegarek może pomóc w treningu i osiągnięciu celów fitness bez HR – czego nie można powiedzieć o Garmin FR 265.

Ten zegarek nie odczuwa potrzeby przypominania o dzisiejszym treningu; zakłada, że wiesz, że będziesz trenować w pewnym momencie dnia i cierpliwie czeka, aż będziesz gotowy. To nie jest przewodnik ani przyjaciel, to mały robot danych na twoim ramieniu, który nie chce, abyś biegał długoterminowo, ale aby zobaczyć swój cel, prawie bezdusznie.

Liczba planów biegowych dostępnych w CP3 jest wspaniała i obejmuje zakres od początkujących 5k do 50k PB, co ma sens, biorąc pod uwagę, że dystans 50k staje się coraz bardziej popularny.

Nie muszę też płacić więcej za plany innych firm. Tak więc ten zegarek może poprowadzić biegacza od początkujących do zaawansowanych planów i celów, zapewniając doskonały stosunek jakości do ceny.

Cena

Dla mnie cena jest ważnym czynnikiem decydującym przy rozważaniu zegarka treningowego, im więcej dolców zwykle oznacza więcej funkcji i potencjał wypalenia danych, więc mam tendencję do trzymania się średniej ceny.

GFR 265 kosztuje nieco poniżej 500 USD, podczas gdy CP3 kosztuje 266 USD.

Kto pasuje do którego zegarka?

Oba zegarki są świetne, jeśli chodzi o pomoc w treningu, wszystko sprowadza się do preferowanego stylu treningu i doświadczenia.

W tym celu radziłbym początkującym lub mniej doświadczonym biegaczom skłaniać się ku Garminowi, aby pomóc ci utrzymać cel i dotrzeć na start w dobrej formie i zdrowiu. Dostępne plany treningowe obejmują dystanse od 5 km do półmaratonu, więc powinny zapewnić długowieczność za wyższą cenę.

Coros Pace 3 należy do bardziej doświadczonych osób, które lepiej radzą sobie ze zmęczeniem, przetrenowaniem i nie potrzebują drobnych podpowiedzi w ciągu dnia. Jest to poważny zegarek treningowy, który można dostosować do własnych potrzeb, zarówno pod względem tempa, jak i dystansu.

A Ty? Nie jesteś zdecydowany między tymi dwoma zegarkami do biegania z GPS? Co ostatecznie wybrałeś? Daj nam znać!

(Visited 9 times, 1 visits today)
Close