Artykuł napisany przez 2:57 am Odżywianie, Witaminy i Suplementy

Czy nootropy powodują senność? | 2023 Fakty i DOWODY

Tysiące osób przeczytało nasze recenzje najlepszych nootropów na rynku, a wiele z nich miało pytania dotyczące tych wspaniałych suplementów. Począwszy od skutków ubocznych, a skończywszy na tym, jak dobrze faktycznie działają, warto uzyskać wszystkie informacje przed wypróbowaniem czegoś.

Jedno z pytań, które pojawiło się ostatnio, brzmi: „Czy nootropy będą powodować senność?”. To dobre pytanie – jeśli nootropik ma działanie uspokajające, czy może to pójść za daleko? Dobrą wiadomością jest to, że wysokiej jakości nootropy nie powodują senności, a w rzeczywistości mogą mieć odwrotny skutek. Niemniej jednak, wiele nootropów może poprawić jakość snu podczas odpoczynku, dzięki czemu godziny czuwania są o wiele bardziej produktywne.

Szybkie podsumowanie

  • Wiele wysokiej klasy nootropów ma właściwości zmniejszające niepokój, co może pomóc w szybszym zasypianiu przed snem.

  • Lepszy odpoczynek może i poprawi twoje godziny czuwania.

  • Każdy polecany przez nas środek nootropowy jest bezpieczny; brak ostrzeżeń dotyczących ciężkich maszyn, prowadzenia pojazdów lub jakiejkolwiek innej aktywności.

Nowoczesne suplementy nootropowe zawierają składniki takie jak Bacopa Monnieiri, luteina, zeaksantyna i cholina, które pomagają mózgowi osiągnąć pełny potencjał. W produktach takich jak Feedamind, składniki te łączą się, aby pomóc w:

  • Skupieniu,
  • Uwagę i
  • Pamięć.

Dowody stojące za każdym składnikiem są zróżnicowane. Weźmy na przykład Bacopa. Badania wykazały mocne dowody na to, że może ona zwiększyć wydajność poznawczą poprzez usuwanie płytki nazębnej w mózgu i pomoc w odbudowie tkanki neuronowej.

W przypadku każdego recenzowanego przez nas środka nootropowego – dobrego i nie tak dobrego – zapewniamy dogłębną analizę naukową, abyś znał dokładne mechanizmy stojące za formułami. Zasadniczo składniki nootropowe mają na celu zwiększenie czujności, a nie jej zmniejszenie; zwiększenie koncentracji i motywacji, a nie senności. Aby to osiągnąć, niektóre z tych formuł mogą nawet pomóc zrównoważyć niepokój i stres.

Składniki równoważące nastrój

Istnieją trzy składniki, które pojawiają się we wszystkich najlepszych suplementach Brain Supplements, a każdy z nich ma dowody naukowe potwierdzające ich zastosowanie w celu zmniejszenia stresu. Składniki te pomagają usunąć rozproszenie i mgłę mózgową w ciągu dnia, zwiększając czujność. Ale mogą również pomóc ci zasnąć, gdy położysz głowę, zapewniając, że masz mniej dokuczliwych myśli, które nie pozwalają ci zasnąć w nocy.

L-teanina

Kluczowy składnik chemiczny naturalnie występujący w zielonej herbacie, teanina, wielokrotnie wykazano w badaniach klinicznych, że poprawia sprawność umysłową, zwłaszcza gdy badani są pod przymusem. Doprowadziło to niektórych do spekulacji, że uspokajający charakter zielonej herbaty, mimo że zawiera kofeinę, wynika z silnego działania teaniny. Można ją znaleźć w najwyżej ocenianym preparacie nootropowym Feedamind, a także w wielu innych.

Rhodiola Rosea

Nazywane również Arctic Root lub King’s Crown, to kwitnące zioło znalazło dom w wielu sprawdzonych nootropach. Wynika to częściowo z jego zdolności do zmniejszania niepokoju. Kiedy jesteśmy niespokojni, nasz poziom kortyzolu wzrasta, co ma pewne korzyści fizjologiczne, ale może również zaburzać nasze myślenie. Dla wielu osób naturalne środki, takie jak Rhodiola, są kluczem do uniknięcia tego.

Lepszy sen oznacza lepszą wydajność

Może wydawać się dziwne, że uspokojenie w ciągu dnia prowadzi do czujnego myślenia, ale badania wykazały, że nawet głęboki spokój medytacji może poprawić uwagę. Składniki nootropoweSkładniki, które pomagają nam osiągnąć bardziej pogodne nastawienie, mają ten sam efekt.

Ponadto, gdy nasz mózg jest wolny od stresu, zmartwień i rozproszenia, możemy lepiej spać. A lepszy sen, co nikogo nie dziwi, poprawia naszą zdolność do działania następnego dnia.

Jedno z ostatnich badań wymieniło nawet niską jakość i niewystarczającą ilość snu jako zagrożenie dla zdrowia publicznego. Sen jest ważny, a im bardziej jesteśmy spokojni w ciągu dnia, tym lepiej śpimy.

Dobry środek nootropowy nie powoduje senności, ale pomaga zachować czujność i orientację przez cały dzień. Chociaż część tego efektu osiąga się poprzez uspokojenie i zrównoważenie nastroju, żaden ze składników żadnego z polecanych przez nas nootropów nie powoduje senności.

Z drugiej strony, gdy nadejdzie czas na sen, te same nootropy mogą pomóc w zapewnieniu zrównoważonego nastroju i zmniejszeniu stresu, co może mieć ogromne znaczenie w zapewnieniu wysokiej jakości nocnego odpoczynku, dzięki czemu możesz mieć lepsze jutro.

(Visited 17 times, 1 visits today)
Close