Artykuł napisany przez 4:00 pm Odżywianie, Witaminy i Suplementy

Czy Longjack lub Tongkat Ali naprawdę zwiększą Twój testosteron? | Dowody i ostrzeżenia

To jest zawsze uczciwe, aby zapytać, czy „afrodyzjak” ma żadnych rzeczywistych korzyści Testosteron. Po tym wszystkim, może być wiele sposobów zioło lub lekarstwo może stymulować mężczyzn bez rzeczywistego poruszania igły na naszych poziomach hormonów.

Tongkat Ali, chociaż, ma imponujący korpus dowodów sugerujących jego użycie jako skutecznego T-Booster. Dziwne jest więc, dlaczego więcej produktów z najwyższej półki nie wykorzystuje go w swoich składnikach. W tym artykule przebrniemy przez naukę i kwestie prawne, aby uzyskać odpowiedzi.

Co musisz wiedzieć:

  • Tongkat Ali, czyli Longjack, wykazał zdolność do podnoszenia poziomu wolnego i surowego testosteronu.

  • W każdym badaniu klinicznym, które mogliśmy znaleźć, był on również bezpieczny i dobrze tolerowany.

  • Z powodu niektórych badań histologicznych przeprowadzonych w Europie, nie jest jednak uznany za bezpieczny przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności.

  • Jest legalny w USA, Wielkiej Brytanii i Australii.

Badania naukowe

Istnieje wiele sposobów na zmierzenie mężczyzny, a jeszcze więcej sposobów na poproszenie mężczyzny o zmierzenie siebie. Jedno przełomowe badanie próbowało użyć najbardziej standardowej skali, zwanej Symptomami Starzejącego się Mężczyzny (AMS) i porównało to z poziomem testosteronu w surowicy. Następnie 76 mężczyzn z 320 osobowej populacji brało Longjack przez miesiąc.

Wyniki były naprawdę zdumiewające. Według skali AMS 89,5% mężczyzn miało problemy, a po zażyciu Longjack tylko 28,3% miało problemy. Teraz przejdźmy do ich danych dotyczących testosteronu. Przed leczeniem, 64,5% miało niski poziom T. Po leczeniu 90,8% mężczyzn poprawiło swój Testosteron do normalnego poziomu.

Ważne jest, aby zauważyć, że ci mężczyźni rzeczywiście zdiagnozowano hipogonadyzm, lub klinicznie niski-T.

Ale co jeśli nie masz hipogonadyzmu? Inne badanie wykazało, że nawet po 24-godzinnej jeździe na rowerze górskim, mężczyźni, którzy brali Tongkat Ali mieli 16,4% wyższy wolny Testosteron niż inni mężczyźni. Należy pamiętać, że były to odczyty ze śliny, które pokazują biodostępny Testosteron krążący obecnie w czasie badania. Pamiętaj też, że omówiliśmy jak trening wytrzymałościowy może obniżyć poziom Testosteronu w krótkim okresie czasu.

Łącznie oznacza to, że Tongkat Ali jest niezwykle sprawny w zwiększaniu wolnego Testosteronu, nawet w okolicznościach, w których powinien on spadać. Wyniki te zostały potwierdzone u starzejących się kobiet i mężczyzn z niskim poziomem T, gdzie Tongkat Ali pomógł nawet poprawić siłę mięśni.

Dlaczego Tongkat Ali nie jest we wszystkim?

To sprawiedliwe dla osoby, aby zastanowić się, jeśli wszystkie nauki są tak przekonujące, dlaczego każdy suplement T-Booster nie ma Tongkat na etykiecie. Odpowiedź jest nieco skomplikowana i niestety może sprowadzać się do ekonomii.

Unia Europejska ma w dużej mierze ten sam sposób myślenia o bezpieczeństwie żywności i etykietowania wartości odżywczych, jak USA i jego odpowiedniki Commonwealth. Jednak tam, gdzie występują różnice, mogą one mieć ogromny wpływ na dostępność i sprzedaż produktów.

W 2021 roku Unia Europejska opublikowała wyniki badań, w których uznano, że Tongkat Ali może potencjalnie uszkodzić DNA osób przyjmujących go. Z tego powodu, w październiku tego samego roku, oficjalnie oznaczyli go jako „Niebezpieczną żywność nowatorską”. Z tego powodu, słusznie lub nie, światowi dystrybutorzy suplementów pominęli ją w swoich formułach.

Nie oznacza to, że czyjekolwiek nauki są lepsze lub gorsze od innych. Oto jak to się rozkłada. W badaniach, które widzieliśmy, w tym 6-miesięczne badanie, w którym Tongkat Ali nie miał żadnych skutków ubocznych, nikt nie spojrzał na tkanki dotknięte przez zioło. Tymczasem zespoły z UE przyjrzały się próbkom histologicznym (komórki tkanek) i stwierdziły możliwość długotrwałej toksyczności zarówno dla komórek, jak i nawet dla DNA.

Z tego powodu producenci tacy jak TestoPrime i Testo-Max stają przed dylematem ekonomii skali. Albo produkują dwa zestawy produktów, jeden dla UE i jeden dla wszystkich innych; albo po prostu produkują jedną formułę, bez Tongkat, i przekazują konsumentom oszczędności wynikające z jednej etykiety. Z drugiej strony, mogliby pominąć Tongkat, ponieważ oni również uważają, że jest niebezpieczny.

Co nam pozostaje?

Niestety, dopóki naukowcy spoza UE nie przeprowadzą własnej analizy histologicznej Longkat, stanowisko UE jest najbardziej szczegółowym, jakie mamy na temat bezpieczeństwa. Nie oznacza to, że stosowanie Longkatu uszkodzi twoje komórki lub geny, ale oznacza, że może to nastąpić.

Dla konsumentów w USA, Wielkiej Brytanii i innych krajach mamy kilka sprawdzonych T-Boosterów ze składnikami, które są powszechnie uznawane za bezpieczne. W tym celu, są one dostępne na całym świecie.

Na samej górze mamy odpowiedź na pytanie o Testosteron. Tongkat Ali, lub Longjack, naprawdę działa. To działa z sportowców, z hipogonadyzmem, a to działa dla starzejących się mężczyzn z flagging T.

Z drugiej strony, mamy dużą czerwoną flagę. Analiza tkanek komórkowych wykazała, że Longjack może dosłownie zatruć nasze komórki i DNA. Dopóki nie zostanie przeprowadzonych więcej badań, będziemy musieli zaakceptować fakt, że jest on pomijany w najlepiej sprzedających się suplementach. Dobrą wiadomością jest jednak to, że te suplementy są skuteczne bez Tongkat, a bardziej bezpieczne za jego pozostawienie.

(Visited 5 times, 1 visits today)
Close