Artykuł napisany przez 12:19 am Odżywianie, Podstawy żywienia

12 wskazówek, które pomogą Ci schudnąć

Credit:

monkeybusinessimages / Thinkstock https://www.istockphoto.com/gb/photo/person-at-breakfast-looking-at-recipe-app-on-digital-tablet-gm486507818-73016847 Biblioteka stockowa już nie istnieje. Obraz został włączony do strony internetowej w czasie trwania subskrypcji i może być używany bezterminowo na tej samej stronie – zgodnie z zasadami subskrypcji Thinkstock. Więcej informacji na temat licencji ThinkStock znajduje się na dole strony: https://confluence.service.nhs.uk/display/VP/Photography+stock+sites

Zacznij od najlepszego możliwego startu z Plan odchudzania NHS dzięki tym 12 wskazówkom dotyczącym diety i ćwiczeń.

1. Nie pomijaj śniadaniaOpuszczanie

śniadania nie pomoże Ci schudnąć. Możesz przegapić niezbędne składniki odżywcze i możesz skończyć z przekąskami w ciągu dnia, ponieważ czujesz się głodny.

2. Jedz regularne posiłkiJedzenie

o regularnych porach w ciągu dnia pomaga spalać kalorie w szybszym tempie. Zmniejsza również pokusę podjadania pokarmów o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru.

Dowiedz się więcej o zdrowym odżywianiu

3. Jedz dużo owoców i

warzywOwoce

i warzywa mają niską zawartość kalorii i tłuszczu oraz wysoką zawartość błonnika – 3 niezbędne składniki dla skutecznej utraty wagi. Zawierają również mnóstwo witamin i minerałów.

Przeczytaj o tym, jak zdobyć 5 owoców dziennie

4. Bądź bardziej aktywnyBycie aktywnym

jest kluczem do utraty wagi i utrzymania jej. Oprócz zapewnienia wielu korzyści zdrowotnych, ćwiczenia mogą pomóc spalić nadmiar kalorii, których nie możesz stracić stosując wyłącznie dietę.

Znajdź aktywność, która sprawia Ci przyjemność i którą jesteś w stanie dopasować do swojej rutyny

.

5. Pij dużo wodyLudzie

czasami mylą pragnienie z głodem. Możesz skończyć spożywanie dodatkowych kalorii, gdy szklanka wody jest naprawdę tym, czego potrzebujesz.

Przeczytaj więcej o piciu wody jako części zdrowej diety

6. Jedz pokarmy o wysokiej zawartości błonnikaPokarmy

zawierające dużo błonnika mogą pomóc utrzymać uczucie pełności, co jest idealne dla utraty wagi. Błonnik znajduje się tylko w żywności pochodzenia roślinnego, takiej jak owoce i warzywa, owies, chleb pełnoziarnisty, brązowy ryż i makaron oraz fasola, groch i soczewica.

7. Czytaj etykiety żywnościWiedza

,

jak czytać etykiety żywności, może pomóc Ci wybrać zdrowsze opcje. Korzystaj z informacji o kaloriach, aby dowiedzieć się, jak dana żywność pasuje do Twojego dziennego limitu kalorii na planie odchudzania.

Dowiedz się więcej o czytaniu etykiet żywności

8. Użyj mniejszego

talerza

Używanie mniejszych talerzy może pomóc Ci w jedzeniu mniejszych porcji. Używając mniejszych talerzy i misek, możesz być w stanie stopniowo przyzwyczaić się do jedzenia mniejszych porcji bez chodzenia głodnym. Żołądek potrzebuje około 20 minut, aby poinformować mózg o tym, że jest pełny, więc jedz powoli i przestań jeść, zanim poczujesz się pełne.

9. Nie

zakazuj pokarmówNie zakazuj żadnych pokarmów ze swojego planu odchudzania, zwłaszcza tych, które lubisz. Zakazując żywności będzie tylko zrobić pragnienie ich więcej. Nie ma powodu, dla którego nie możesz cieszyć się okazjonalnym smakołykiem, tak długo jak pozostajesz w ramach dziennego limitu kalorii.

10. Nie przechowuj śmieciowego jedzeniaAby

uniknąć pokus, nie przechowuj w domu śmieciowego jedzenia – takiego jak czekolada, ciastka, chipsy i słodkie napoje gazowane. Zamiast tego postaw na zdrowe przekąski, takie jak owoce, niesolone ciastka ryżowe, ciastka owsiane, niesolony lub niesłodzony popcorn oraz sok owocowy.

11. Ogranicz alkoholZwykły

kieliszek wina może zawierać tyle kalorii, co kawałek czekolady. Z czasem picie zbyt dużej ilości może łatwo przyczynić się do przyrostu masy ciała.

Dowiedz się więcej o kaloriach w alkoholu

12

. Zaplanuj

swoje posiłkiSpróbuj

zaplanować

swoje śniadanie, lunch, kolację i przekąski na tydzień, upewniając się, że trzymasz się swojego limitu kalorii. Pomocne może okazać się zrobienie tygodniowej listy zakupów.

Strona ostatnio przeglądana: 29 listopada 2019
Termin następnego przeglądu: 29 listopada 2022

(Visited 26 times, 1 visits today)
Close