Artykuł napisany przez 12:56 am Bieganie, Ćwiczenia

Atreyu The Artist Review

Atreyu The Artist Introduction

Gdybyśmy w latach 90-tych lub na początku XXI wieku powiedzieli biegaczom, że buty biegowe wkrótce osiągną cenę 250 dolarów, jestem prawie pewien, że byliby zszokowani. Wraz z wynalezieniem super butów, 250 dolarów to teraz normalna kwota, którą trzeba wydać, jeśli chce się mieć nowe, długodystansowe, karbonowe buty biegowe.

Dla większości biegaczy buty za 250 dolarów nie mają żadnego sensu: nie są zbyt trwałe, mogą być używane tylko do wyścigów / kluczowych biegów i stają się przestarzałe, gdy za rok pojawi się nowa wersja. To właśnie czyni Atreyu tak wyjątkowym.

Atreyu to mała, startupowa firma pochodząca z Austin w Teksasie. Ich filozofią jest uhonorowanie prostoty minimalnymi butami do biegania w tym samym duchu, co stare Kinvary i Takumi Sens. Początkowo oferowali usługę subskrypcji, która dawała zniżkę, jeśli zobowiązałeś się do zakupu 3 par, ale od tego czasu zaprzestali tej oferty na rzecz bardziej tradycyjnego podejścia do sprzedaży.

Buty Atreyu są trudne do kupienia. Nie wysyłają ich do Malezji, ale podczas ostatniej podróży do Tajlandii udało mi się kupić The Artist. Obecnie wysyłają tylko do wybranych krajów, ale miejmy nadzieję, że dostępność będzie szersza w przyszłości, gdy marka zyska na popularności.

Ich pełna oferta składa się tylko z 4 butów: 2 butów szosowych, buta trailowego i buta wyścigowego.

Artist to ich karbonowy but wyścigowy, który jak twierdzą na swojej stronie internetowej, może być używany do długich biegów, biegów tempowych i wyścigów.

Artist waży 8,1 uncji dla męskiego US9, co jest konkurencyjne, ale twierdzą również, że powinieneś zwiększyć rozmiar o pół rozmiaru ze względu na małe dopasowanie, więc normalnie jestem US9, ale musiałem kupić większy rozmiar.

To, co wyróżnia The Artist, to fakt, że kosztują one tylko 100 dolarów. Tak, dobrze przeczytałeś, tylko 100 dolarów za długodystansowy, karbonowy ścigacz. To wydaje się zbyt piękne, by mogło być prawdziwe.

Pierwsze wrażenia z użytkowania Atreyu The Artist

Mój pierwszy bieg to 3-kilometrowa rozgrzewka, a następnie 7 kilometrów w tempie maratońskim. Podczas spokojnego biegu The Artist był wygodny i płynny, ale kiedy musiałem przyspieszyć, czułem się nieco ospały – jakbym musiał pracować ciężej niż w innych super butach, aby osiągnąć tempo.

Czułem się znacznie lepiej niż w jakichkolwiek innych butach do biegania za 100 USD, które wypróbowałem. Artist dał mi poczucie, że mam na sobie but wyścigowy ze względu na to, jak sztywna była karbonowa płytka, a także dużo głębokiej amortyzacji w podeszwie środkowej. Czułem się jak w butach do biegów długodystansowych.

Butem, który najbardziej przypominał mi Adidas Adios Pro 1, ale jazda w The Artist była bardziej płaska i nie tak energiczna. Czułem się też bardziej obciążony niż Adios Pro.

Cholewka Atreyu The Artist

Model Artist ma minimalistyczną cholewkę, która została zaprojektowana z myślą o lekkości. Dopasowanie jest nieco niechlujne i nie jest zbyt dopracowane.

Materiał, z którego wykonana jest cholewka, sprawia wrażenie, jakby pochodził z casualowych sneakersów, a oddychalność nie jest świetna. Dopasowanie jest krótkie i wąskie, więc musisz zwiększyć co najmniej o pół rozmiaru.

Nie ma zapiętka, więc pięta jest bardzo niestabilna. Skutkuje to pewnym poślizgiem pięty, nawet jeśli używasz węzła biegacza. W butach The Artist nie ma żadnych elementów odblaskowych.

Podeszwa Atreyu The Artist

Jako wyczynowy biegacz, The Artist nie może konkurować z super butami dużych marek pod względem wydajności. Przypominają mi buty do szybkiego treningu, takie jak Adidas Boston lub Endorphin Speed, które są szybsze niż codzienne buty treningowe, ale nie są tak wydajne.jak super buty.

Podeszwa środkowa modelu Artist wykonana jest z superkrytycznej pianki EVA, dzięki czemu zapewnia nieco większy zwrot energii niż zwykła, oldschoolowa pianka EVA. W moim odczuciu jest to bardziej pianka do codziennego treningu niż pianka wyścigowa ze względu na jej gęstość i wagę.

Płytka z włókna węglowego jest na całej długości i jest bardzo sztywna, więc dobrze zapobiega zginaniu przedniej części stopy, co zwiększa odczucie rockera w przedniej części stopy. Nie oferuje tak dużego napędu do przodu, jak inne super buty, ponieważ podeszwa środkowa nie kompresuje się zbytnio, więc płyta nie może się poruszać i „strzelać” do przodu.

The Artist najlepiej radzi sobie z biegami w spokojnym tempie, od łatwego do maratońskiego. Konfiguracja podeszwy środkowej pozwala nieco podkręcić tempo, ale uważam, że nie jest wystarczająco mocna do biegów tempowych lub treningów interwałowych. Uważam, że pianka podeszwy środkowej jest nieco zbyt płaska, gdy potrzebujesz poważnego wsparcia prędkości.

Podeszwa zewnętrzna modelu Artist czerpie inspirację z modelu Adios Pro. Ma cienką gumową warstwę z szorstkim wykończeniem, podobnym do papieru ściernego, który chroni piankę podeszwy środkowej.

Guma The Artist nie jest tak trwała jak Adios Pro i zauważyłem znaczne zużycie w ciągu pierwszych 50 kilometrów testów. Zużyłem gumę podeszwy zewnętrznej na pięcie podczas drugiego biegu, ale można się tego spodziewać, ponieważ Atreyu twierdzi na swojej stronie internetowej, że z The Artist można przebiec tylko około 250 mil.

Wnioski dotyczące Atreyu The Artist

Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że The Artist przewyższa swoją wagę, biorąc pod uwagę, że kosztuje tylko 100 USD. Zdecydowanie nie żałuję zakupu i czuję się szybciej niż cokolwiek innego, co można kupić za 100 USD (co nie jest w sprzedaży).

Osobiście nie będę się w nich ścigał, ponieważ nie zapewniają tak dużego wsparcia prędkości jak Vaporfly, Adios Pro czy Rocket X, ale te buty kosztują 250 dolarów. Jeśli masz ograniczony budżet, The Artist wykona swoją pracę i pomoże Ci uzyskać szybszy czas niż codzienny trener, który jest jedynym butem, który można kupić za 100 USD.

Trwałość podeszwy zewnętrznej jest głównym problemem The Artist, szczególnie w zewnętrznej części pięty. Guma jest niezwykle cienka, więc trzeba ją oszczędzać na wyścigi lub kluczowe treningi. Blokada pięty jest również słaba, ale nie jest to przełom.

Pochwalam Atreyu za znalezienie sposobu na masową produkcję karbonowego buta wyścigowego w tak rozsądnej cenie. Teraz muszą tylko znaleźć sposób, aby uczynić go bardziej dostępnym dla reszty świata.

(Visited 19 times, 1 visits today)
Close