Artykuł napisany przez 1:29 am Bieganie, Ćwiczenia

Athletic Greens przez 1 rok: Spojrzenie na dane dotyczące biomarkerów

Używam athletic greens każdego dnia od nieco ponad roku i dziś chcę się z Wami podzielić zarówno moimi obiektywnymi, jak i subiektywnymi wynikami.

Obiektywna część jest ważna, ponieważ zamierzam wykorzystać rzeczywiste dane biomarkerów, aby pokazać, jaką różnicę, jeśli w ogóle, miało stosowanie atletycznej zieleni na moje markery zdrowotne.

Wiele osób prosiło mnie o ten artykuł po tym, jak napisałem pierwszy artykuł o moich doświadczeniach z zieleniną atletyczną po 90 dniach, więc jestem podekscytowany, że mogę to kontynuować.

Aby stworzyć ramy dla naszej dyskusji, podzielę ten artykuł na cztery części.

Po pierwsze, zamierzam odpowiedzieć na kilka wspólnych pytań, które otrzymałem w ciągu roku, abyśmy mieli bardziej kompleksowe zrozumienie wszystkiego.

Następnie przejdę do wymiernych wyników z wykorzystaniem danych z biomarkerów i jabłkowego zegarka, potem powiem o moich subiektywnych ustaleniach, a na koniec omówię moje zalecenia.

Pytania dotyczące Athletic Greens

Po pierwsze, odpowiedzmy na kilka pytań, które często dostaję w komentarzach do mojego ostatniego artykułu i przez e-mail.

Kiedy i jak to brać?

Biorę moją sportową zieleninę każdego ranka, dość szybko, jak tylko się obudzę. Umieszczam jedną miarkę w 16 uncjach wody.

Robię to, ponieważ (1) przyjmowanie suplementów na pusty żołądek zwykle działa lepiej, ponieważ są one wchłaniane bardziej efektywnie i (2) rozpoczęcie dnia z 16 uncjami wody było moim wielkim celem w ciągu ostatnich kilku lat i to pomaga mi to osiągnąć (więcej na ten temat później).

Jak to smakuje?

Myślę, że to faktycznie smakuje całkiem dobrze. Teraz, smak jest obiektywny, ale napój ma słodki, ziemisty smak. Nie jest zbyt mocny, ale nie jest też lemoniadą.

Osobiście lubię to, bo ten ziemisty smak sprawia, że czuję, że robię coś zdrowego.

Czy to zmieniło Twoją dietę?

Zajmę się tym bardziej, ale nie zmieniło to mojej diety w ogóle. Właściwie to jem teraz więcej owoców i warzyw.

Dla mnie używanie zieleniny jest sposobem na uzupełnienie braków witamin i minerałów, których może mi brakować w rzadziej spożywanych owocach i warzywach.

Zaczynając dzień od zieleniny, jestem bardziej świadoma tego, że jem zdrowo, dlatego czuję, że w ciągu ostatniego roku dodałam do swojej diety więcej owoców i warzyw.

Moje wymierne dane dotyczące Athletic Greens

Przejdźmy teraz do wymiernych danych, które udało mi się zebrać i zaobserwować w ciągu ostatniego roku.

Biomarkery krwi

W zeszłym roku wiedziałem, że chcę się bardziej skupić na odżywianiu, więc właściwie przeanalizowałem swoje markery krwi, aby zobaczyć, gdzie mogę się nie sprawdzić i czy mam jakieś potencjalne problemy zdrowotne, które powinienem poprawić, jeśli chodzi o odżywianie.

Użyłem Elo, firmy zajmującej się suplementami i biomarkerami krwi, aby zbadać moją pracę z krwią. Oto spojrzenie na dane.

Jak widać, byłem trochę wysoki w HDL, Triglycerides, VLDL, HDL stosunek, Cholesterol.

Obserwowałem moje biomarkery krwi co 4-5 miesięcy i widziałem stałą poprawę we wszystkich tych obszarach.

Mój ostatni marker krwi był w zeszłym miesiącu, około 13 miesięcy po tym jak zacząłem używać Athletic Greens codziennie.

Teraz, będę mówił o tym więcej w sekcji niemierzalne, ale oczywiście nie jest to w 100% wynik składników w Athletic Greens.

Piję więcej wody i jem zdrowiej, co jest drugorzędną korzyścią z mojej strony, gdy używam Athletic Greens.Athletic Greens. Ale spokojnie mogłem je zrobić sam bez Athletic Greens.

Wpływ na sen

W zeszłym roku moim celem była poprawa odżywiania. W tym roku chodzi mi przede wszystkim o sen.

To powiedziawszy, nie mam kompleksowych danych dotyczących snu, tak jak w przypadku moich biomarkerów krwi, ale mam kilka danych z zegarka jabłkowego, z których korzystałem sporadycznie (głównie dlatego, że jest to zegarek mojej żony i tylko czasami udaje mi się go ukraść).

Dane dotyczące snu, które mam, zanim zacząłem używać Athletic Greens, pokazują, że dostawałem około 1,5 godziny głębokiego snu każdej nocy. To pomimo dążenia do 7-8 godzin całkowitego snu na noc.

W tym roku, kiedy mierzyłem jakość snu podczas stosowania Athletic Greens, mój głęboki sen wzrósł średnio do 2 godzin na noc (prawie 25% wzrost).

Suma nadal może użyć trochę pracy, ale jako procent, to był dość duży wzrost.

Moja hipoteza jest taka, że wzrost głębokiego snu jest spowodowany mniejszą ilością kofeiny (o której powiem więcej za chwilę), oraz włączeniem większej ilości magnezu, cynku i ashwagandy z Athletic Greens, z których wszystkie zostały wykazane przez badania w celu poprawy jakości snu.

W moim przypadku zdecydowanie wydaje się, że to zadziałało.

Przyjmowanie wody

Szczerze mówiąc, picie 12-16oz wody po przebudzeniu było moim celem od 10+ lat. Pamiętam, że czytałem o korzyściach, kiedy jeszcze biegałem profesjonalnie.

Niestety, nigdy nie udało mi się tego osiągnąć. Przez kilka tygodni byłem w stanie osiągnąć cel, a następnie zrzucić go z tego czy innego powodu.

Ponieważ byłem tak religijny w przyjmowaniu moich zielonych każdego ranka, poranne spożycie wody zostało ze mną.

Zwiększone spożycie wody w ogóle i z samego rana miało ogromny wpływ na mój apetyt i po prostu uczucie większego nawodnienia w ciągu dnia.

Przyjmowanie kofeiny

W przeciwieństwie do wody, spożycie kofeiny jest czymś, co świadomie śledzę każdego dnia. Podczas pandemii, spożywałem znacznie więcej kofeiny niż chciałem każdego dnia – w zakresie 300-500 mg dziennie (yikes).

Dlatego jednym z moich celów w zeszłym roku było obniżenie tej liczby.

Jak tylko zacząłem brać Greens rano, zapotrzebowanie na kofeinę drastycznie spadło. W rzeczywistości, przez większość poranka nie potrzebuję już kofeiny.

Jest to najprawdopodobniej spowodowane tym, że Athletic Greens zawiera adaptogeny (które są klasą ziół), które pomagają naturalnie zwiększyć poziom energii i zmniejszyć zmęczenie i stres.

Jest to zdecydowanie jedna z korzyści, która zaskoczyła mnie najbardziej i z której jestem najbardziej zadowolony. Zmniejszyłem moje ogólne spożycie kofeiny do 100 do 200mg dziennie. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale zdecydowanie bardziej w zakresie „akceptowalnym” w moim umyśle.

Niezmierzone

Teraz, gdy zagłębiłem się w niektóre z ulepszeń, które byłem w stanie zmierzyć, spójrzmy na kilka rzeczy, które są bardziej subiektywne.

Efekt kuli śnieżnej

Pisałem o tym w moim wstępnym 90-dniowym badaniu i to trwało przez cały rok.

Przyjmowanie Athletic Greens rano ma duży efekt kuli śnieżnej na to jak się odżywiam przez resztę dnia.

Mentalnie czuję, że ponieważ zacząłem tak dobrze, nie chcę „zmarnować tego”, jedząc potem źle.

Nie oznacza to, że już nigdy nie zjem słodyczy czy chipsów (moje dwie wady), ale łatwiej jest mi powiedzieć „nie” i sięgnąć po zdrowsze opcje.

Więcej owoców i warzyw

Jest to związane z efektem kuli śnieżnej, ale biorąc Athletic Greens skłonił mnie do tego, aby faktycznie jeść więcej owoców i warzyw w ciągu dnia.

Pierwszym powodem jest to, że jak już wspomniałem wcześniej, rozpoczęcie dnia w prawo ustawia mnie na chęć jedzenia lepiej przez cały dzień.

W szczególności, używając zieleni rano ma mnie myśląc o warzywach prawo jak kick off mój dzień i to rodzaj po prostu pozostaje w tylnej części mojego umysłu, że „oh, powinienem mieć owoc lub warzywo z tego posiłku lub jako przekąska”.

Po drugie, myślę, że jednym z głównych powodów, dla których nie jadłam wcześniej tylu owoców i warzyw, było to, że zawsze czułam, że muszę się urozmaicać i że jeśli tego nie robię, to nie czerpię wszystkich korzyści.

Kupowałam więc wiele „egzotycznych” owoców i warzyw, ale kiedy przychodziła pora posiłku, nie byłam pewna, jak je przyrządzić lub połączyć z głównym daniem, zwłaszcza z dziećmi. W rezultacie, często je po prostu pomijałam.

To właśnie tutaj pomaga suplementacja zieleniną. Nie odczuwam stresu związanego z szaloną różnorodnością, aby dodać wszystkie mikro witaminy i minerały z różnych owoców i warzyw. Dostaję je z zieleniny. Dzięki temu czuję się bardziej zdolny do jedzenia podstawowych produktów, które znam i lubię.

Oczywiście, to nie będzie takie samo dla każdego (wyjaśnię to w następnej części), ale dla mnie to naprawdę zrobiło dużą różnicę.

Lepsze ruchy jelit

To trochę głupie, że o tym mówię, ale dla mnie to zdecydowanie coś, co zauważyłem, odkąd zacząłem brać Athletic Greens.

Zanim zacząłem stosować zieleninę, często miałem dużo gazów lub po prostu czułem się wzdęty po obiedzie, niezależnie od tego, co jadłem.

Jednak około 2 tygodnie po tym, jak zacząłem 90-dniowe wyzwanie zieleni, te problemy żołądkowe w zasadzie zniknęły.

Od tego czasu naprawdę nie miałem żadnego problemu.

Athletic Greens zawiera błonnik i probiotyki, które są prawdopodobnie powodem, dla którego mam bardziej spójne wypróżnienia i mniej wzdęć w nocy.

Czy Athletic Greens zadziała w Twoim przypadku?

Teraz to wszystko są oczywiście moje osobiste wyniki i twoje doświadczenia mogą być jeszcze lepsze niż moje, albo możesz być kimś, kto w ogóle nie potrzebuje zieleniny.

Jeśli jesteś kimś, kto już ma dietę punktową i uwielbia dodawać mnóstwo warzyw i owoców do swojej codziennej diety, nie sądzę, że poczujesz wiele korzyści.

Jednakże, jeśli jesteś jak ja i starasz się jeść zdrowo, ale masz kilka rzeczy, nad którymi musisz pracować lub po prostu musisz być bardziej konsekwentny, myślę, że może to być duża pomoc.

Zdaję sobie sprawę, że początkowy tag cena wygląda hefty – $ 77 za miesiąc dostaw (tutaj jest link dla 20% zniżki). Ale kiedy przełamałem to w mojej głowie, zdałem sobie sprawę, że to tylko 2,50 $ za porcję.

Że $2,50 za porcję wydaje się jeszcze tańsze teraz, że widziałem korzyści.

Plus, nie jestem już biorąc multiwitaminy, więc to wybił około dolara dziennie.

Co więcej, piję o wiele mniej napojów energetycznych i nie czuję się tak winna, że nie zawsze mam lodówkę pełną świeżej zieleniny, więc to odbija mi kolejnego dolara lub dwa.

Tak więc, w zasadzie kosztuje mnie to dodatkowe 50 centów w porównaniu z moją starą rutyną.

W końcu, myślę, że warto spróbować przynajmniej na miesiąc lub dwa. Ponownie, tutaj jest link dla 20% zniżki, jeśli chcesz spróbować.

Jeśli masz zdolność, weź kilka rzeczywistych pomiarów biomarkera również. Wtedy możesz zmierzyć zarówno swoje subiektywne jak i obiektywne ustalenia i mieć pewność siebie to działa dla ciebie.

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł i spojrzenie na niektóre z moich doświadczeń i danych z atletycznymi zieleniami. Daj mi znać, jeśli masz jakieś pytania w komentarzach.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close