Artykuł napisany przez 11:31 am Bieganie, Ćwiczenia

Asics GT 2000 11 Review

Asics GT 2000 11 Wprowadzenie

Oprócz GT-2000, ASICS oferuje flagowy Gel-Kayano, ciężki GT-4000 i tańszy GT-1000 dla butów stabilizacyjnych.

Kayano jest wyposażony w najlepszą technologię, taką jak pianka FF Blast+ w porównaniu z FF Blast w GT-2000; GT-4000 jest opcją dla ciężkich overpronatorów; a GT-1000 jest ich przyjazną dla budżetu opcją.

GT-2000 jest gdzieś pośrodku tych opcji pod względem ceny i technologii. W tym roku jego cena wzrosła o kolejne 10$ do 140$, co oznacza wzrost o 20$ w stosunku do dwóch poprzednich modeli.

Jest to 27 but w linii, która zaczęła się od innego systemu nazewnictwa i wypróbowała różne rodzaje dopasowania i materiałów na przestrzeni lat.

Starsze style były bardziej nieporęczne, ale bardzo stabilne, a nowsze wersje wypróbowywały przycięte projekty, aby zmniejszyć wagę i zwiększyć prędkość; każde podejście miało swoje dobre i złe strony. Najnowsze materiały pozwalają na utrzymanie podobnej wagi przy dodaniu większej ilości wyściółki.

Wielu długoletnim biegaczom GT-2000, którzy nie byli zadowoleni z ostatnich edycji buta, spodoba się model 11. Jazda przypomina mi najbardziej GT-2000 4, choć musiałem pójść o pół rozmiaru wyżej w 11, aby uzyskać podobne dopasowanie.

GT-2000 model 6 naprawdę obciął materiał i wagę, która była stopniowo budowana z powrotem do 10. W modelu 10 utrzymano płynne przejście między palcami i lekką, szybką jazdę oraz wprowadzono nowy system wsparcia w podeszwie środkowej.

Model 11 bardziej przypomina wcześniejsze wersje GT-2000, sprzed zmian konstrukcyjnych w modelach 6 i 7, ale również cofa się w płynnej jeździe. Ta najnowsza wersja jest niezawodnym butem go-to na długie biegi, ale nie jest tak wszechstronna dla prędkości lub biegów tempowych.

Dopasowanie jest nieco mniejsze w długości i musiałem iść w górę o pół rozmiaru w tym roku. Waga jest w dół nieznacznie tej wersji (smidgen długości?) do 9,8 uncji mężczyzn rozmiar 9 i 8,3 uncji kobiet rozmiar 8.

Ten najnowszy projekt pasuje i jeździ dużo jak Brooks Adrenaline, z GT-2000 przynosząc 8 mm. spadek w porównaniu z 12 mm. spadek w Adrenaline.

Inne podobne buty to Saucony Guide, Mizuno Wave Inspire i New Balance 860.

Asics GT 2000 11 Pierwsze wrażenia.

„Świetny kolor, jest chłodny i uspokajający” – pomyślałem, wyciągając ten najnowszy GT-2000 z pudełka. Zwróciłem uwagę na zabawną estetykę „skrzydeł” po obu stronach buta, do mojej córki, i kazałem jej świecić na nie latarką mojego telefonu. Pasek z tyłu buta jest odblaskowy, ale niestety „skrzydła” nie są – byłoby naprawdę fajnie!

Od pierwszego kroku czułem wzmocnioną podeszwę środkową pod wewnętrzną częścią pięty. W porównaniu z 10-tką, nowy but był wyraźnie wyższy.

Oficjalna wysokość stosu w modelu 11 to 22 mm. w dół do 14 mm. w damskim bucie i 23 mm. do 15 mm. w męskim. (Midsole wygląda na znacznie grubszy, więc nie jestem pewien jak to mierzą).

To jest tylko 1 mm więcej niż w zeszłym roku, ale robiąc kilka pomiarów na moich butach, podeszwa środkowa mierzy 3-5 mm więcej w różnych miejscach wokół buta, od 10 do 11. Czy to z powodu kompresji w trakcie użytkowania? Yikes.

Po kilku okrążeniach podczas pierwszego biegu wymieniłem lewego buta na GT-2000 10 dla porównania. 10 (podobnie jak 6 i 7) oferuje bardziej płynne przejście do śródstopia i palców, więc grubsza podeszwa środkowa przynosi ten natychmiast zauważalny minus.

Dopasowanie było tylko nieznacznie mniejsze, ale zawsze byłem na granicy potrzeby zwiększenia rozmiaru o pół. Po kilku pierwszych biegach odesłał buty na większy rozmiar.

Asics GT 2000 11 Cholewka

Oddychająca, otwarta cholewka z żakardowej siateczki otacza but, z dobrze wentylowaną warstwą wsparcia, w tym toe-cap, dodaną pod nią w przedniej części stopy i materiałem z logo ASICS przynoszącym strukturę po obu stronach śródstopia.

Wyściełany kołnierz pięty i dobrze zbudowany wewnętrzny licznik pięty dopełniają tył buta, jak to jest typowe dla tej linii. Co najmniej 50% głównego materiału cholewki jest wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, aby zmaksymalizować wykorzystanie zasobów.

Umiarkowanie wyściełany język jest super miękki pod spodem i jest zakotwiczony w dół za pomocą sznurówek biegnących przez pętlę. Cholewka jest dobrze wzmocniona wokół otworów na sznurówki i dodaje zabawny design ze „skrzydłami” na pięcie!

Szeroki pasek z tyłu buta i „błyszczące” drobiny w całej cholewce zapewniają odblaskową widoczność w słabym świetle.

Wiele opcji kolorystycznych pozwala każdemu biegaczowi wybrać jasny lub stonowany ton, który będzie pasował do ich fantazji.

Asics GT 2000 11 Sole Unit

Wizualnie „3D Space Construction” jest wydrukowany na standardowej, wysokiej jakości wkładce do skarpety w bucie, świadcząc o systemie naprowadzania na uderzenia w podeszwie środkowej, technologii ASICS do prowadzenia stopy wzdłuż. Współpracuje z LITETRUSS, twardszą poduszką pod piętą i łukiem oraz żelem na pięcie, aby wspierać stopę przy heel-plant przez przejście.

FlightFoam Blast zastępuje FlightFoam w przedniej części stopy, aby zapewnić bardziej miękką piankę pod kulą stopy. Pianka FF Blast jest również umieszczona w cienkiej warstwie nad LITETRUSS, aby dodać miękki dotyk do wsparcia.

W tym roku rzeczywiście bardziej podoba mi się podeszwa środkowa, ale ogólne przejście nie jest niestety tak gładkie jak w ostatnich latach. GT-2000 zbliżył się o krok do buta przeznaczonego do średnio długich biegów, w przeciwieństwie do uniwersalnego buta do wszystkich rodzajów biegów.

Serdeczne gumowe podkładki nadal oferują przyczepność i trwałość oczekiwaną od tego buta do podeszwy zewnętrznej.

Asics GT 2000 11 Wnioski

Ta wersja GT-2000 czuje się bardziej wspierana pod stopą niż kilka poprzednich modeli, a FF Blast dodaje bardziej miękki dotyk pod przednią częścią stopy.

Przejście nie jest tak płynne jak w ostatnich latach, a oderwanie palców od podłoża jest przeciętne, więc noś ten but do powolnych i średnich biegów, gdy pożądana jest wygodna stabilność w niezawodnym bucie.

Dzięki wielu opcjom dopasowania i funkcji oraz różnorodności dostępnych wersji kolorystycznych wielu biegaczy znajdzie w GT-2000 11 to, czego szuka.

(Visited 15 times, 1 visits today)
Close