Artykuł napisany przez 12:32 pm Joga

4 sposoby na ćwiczenie „Eagle Pose

Uzyskaj pełny dostęp do Outside Learn, naszego centrum edukacyjnego online zawierającego dogłębne kursy jogi, fitnessu i odżywiania, gdy zarejestrujesz się w Outside+.

Czy kiedykolwiek słyszałeś wyrażenie „zaawansowany praktyk” w kontekście jogi i zastanawiałeś się co to dokładnie znaczy?

Wielu z nas błędnie zakłada, że jest to ktoś, kto praktykuje jogę i medytację każdego dnia, lub kto potrafi wejść w „pełną ekspresję” każdej postawy (to ułomne określenie, którego celowo unikam na wszystkich moich zajęciach).

Według mojej definicji, jesteś „zaawansowanym praktykującym”, jeśli jesteś w stanie dostroić się do wnętrza podczas praktyki jogi i podjąć właściwą dla siebie decyzję w każdej pozie w oparciu o to, co dzieje się dla Ciebie, fizycznie i emocjonalnie, w tym momencie. Może to oznaczać wybór pozycji odpoczynku zamiast dodatkowej Salutacji Słońca A. Utrzymanie mniej intensywnego stopnia zgięcia w przednim kolanie podczas Pozycji Wojownika. Lub używając rekwizytu do wsparcia siebie w trudnej pozie, takiej jak Garudasana (Postawa Orła).

Tradycyjna wersja Garudasany wymaga, abyś stanął na jednej nodze i owinął drugą nogę wokół niej. Następnie należy również owinąć wokół siebie ręce, być może dotykając ich dłońmi. Poprawia to twoją równowagę, skupienie i koncentrację. Rozciąga również ramiona, górną część pleców, pasmo biodrowe i zewnętrzną część bioder, a także wzmacnia rdzeń, wewnętrzne uda i mięśnie stojącej nogi.

Ale Pozę Orła można określić jako intensywną i jest to tak samo precla, jak wielu z nas chce się stać w swojej praktyce jogi – szczególnie ci z nas, którzy mają problemy z balansowaniem lub napięciem w ramionach i biodrach.

Jak w przypadku każdej pozy, istnieje wiele sposobów podejścia do niej, dzięki czemu możesz znaleźć wariację, która działa na Twoje indywidualne potrzeby w każdym momencie.

4 Wariacje Eagle Pose

Przygotowanie

Utkatasana (Chair Pose) i Vrksasana (Tree Pose) pomagają przygotować nogi do Eagle Pose. Marjaryasana-Bitilasana (Postawa Kota-Krowy) i Nić Igły pomagają rozciągnąć ramiona w niezbędny sposób. Gomukhasana (Postawa Krowiej Twarzy) przygotowuje zarówno ręce, jak i nogi.

(Zdjęcie: Andrew McGonigle)

1. Tradycyjna

Postawa Orła

Zacznij w Tadasanie (Postawa Góry). Wyciągnij ręce na boki na wysokości ramion i przyciągnij je do przodu w kierunku siebie, krzyżując lewy łokieć nad prawym ramieniem. Zegnij łokcie i postaraj się, aby dłonie się dotknęły. Unieś łokcie, nie ściskając ramion w kierunku uszu.

Przenieś ciężar ciała na lewą stopę, zegnij prawe kolano, unieś prawą nogę i powoli skrzyżuj ją nad lewym udem. Zaczep prawą stopę za lewą łydkę lub oprzyj zewnętrzną część prawej stopy o zewnętrzną część lewej łydki. Cofnij prawe biodro do tyłu, tak aby znalazło się w jednej linii z lewym biodrem. Patrz prosto przed siebie.

Wskazówka
Zamiast stykać dłonie, możesz zaczepić kciuki lub zbliżyć grzbiety rąk do siebie. Zamiast owijać ramiona, możesz skrzyżować lewy łokieć z prawym, a następnie położyć każdą dłoń na przeciwległym ramieniu, jakby się przytulając.

(Zdjęcie: Andrew McGonigle)

2. Eagle Pose z blokiem

Zacznij w Tadasanie (Mountain Pose). Umieść klocek wzdłuż zewnętrznej krawędzi lewej stopy. Wyciągnij ręce na boki na wysokości ramion i przyciągnij je do przodu w kierunku siebie, krzyżując lewy łokieć nad prawym ramieniem. Możesz się przytulić, dotknąć dłońmi lub spleść je ze sobą.

kładź grzbiety rąk razem. Przenieś ciężar ciała na lewą stopę, zegnij prawe kolano i powoli skrzyżuj prawą nogę z lewym udem. Oprzyj prawą stopę na klocku. Unosząc łokcie, delikatnie odciągnij łopatki od uszu.

(Fot. Andrew McGonigle)

3. Eagle Pose na krześle

Usiądź wygodnie na krawędzi krzesła z kostkami pod kolanami. Umieść klocek wzdłuż zewnętrznej krawędzi lewej stopy. Wyciągnij ręce na boki i przyciągnij je do siebie. Możesz się przytulić, dotknąć kciukami dłoni lub grzbietów rąk. Unieś łokcie, ale zachowaj trochę miejsca między łopatkami a uszami. Przesuń ciężar ciała w kierunku lewego biodra i stopy, podnieś prawą nogę i powoli skrzyżuj ją nad lewym udem. Oprzyj prawą stopę na bloku.

(Zdjęcie: Andrew McGonigle)

4. Eagle Pose na plecach

Połóż się na plecach z ugiętymi kolanami i stopami pod kolanami. Wyciągnij ręce na boki i przyciągnij je do siebie. Możesz się przytulić, dotknąć kciukami dłoni lub grzbietów rąk. Unieś łokcie, ale zachowaj trochę miejsca między łopatkami a uszami. Unieś prawą nogę i skrzyżuj ją nad lewym udem. Możesz umieścić zewnętrzną krawędź prawej stopy przy zewnętrznej części lewej nogi lub zaczepić prawą stopę za lewą łydkę. Trzymaj lewą stopę na podłodze lub podnoś ją do momentu, gdy lewa goleń będzie równoległa do maty.

(Visited 30 times, 1 visits today)
Close