Artykuł napisany przez 5:21 pm Stres, Zdrowie psychiczne

Rozwiązanie na przezwyciężenie bezsenności

Medytacja z przewodnikiem dla lepszego snu w nocy

Wypróbuj tę 3-minutową medytację serca prowadzoną przez Howarda Martina z HeartMath, która pomoże Ci uwolnić się od stresu i przygotować się na wspaniały sen.

Jeśli masz trudności z zasypianiem lub budzisz się w środku nocy i nie możesz ponownie zasnąć, a stan ten utrzymuje się przez kilka dni, kilka tygodni lub dłużej, cierpisz na bezsenność, poważne zaburzenie, które okrada twoje ciało z odpoczynku, którego potrzebuje, aby przywrócić ci energię fizyczną, psychiczną i emocjonalną.

Nawet 90% wszystkich problemów zdrowotnych ma związek ze stresem. Ponadto wiele badań potwierdza, że nasze myśli i emocje mają dynamiczny wpływ na nasze zdrowie i witalność”.

Amerykański Instytut Stresu

Typowa forma bezsenności, określana również jako bezsenność, występuje, gdy budzisz się w nocy, zdajesz sobie sprawę, że jesteś przytomny, gdy powinieneś spać, a następnie stajesz się niespokojny. Niepokój powoduje, że adrenalina zalewa system, a adrenalina pobudza organizm do działania – jest to przeciwieństwo tego, czego potrzebujesz do efektywnego snu.

Jeśli to brzmi jak Ty, nie jesteś sam. Bezsenność dotyka wszystkie grupy wiekowe. Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej podaje, że każdego roku około 60 milionów Amerykanów cierpi na bezsenność. National Sleep Foundation podaje, że zaburzony sen – trudności z zasypianiem, lekki sen lub sen bez odpoczynku przez kilka lub więcej nocy w tygodniu – dotyka prawie dwie trzecie dorosłych Amerykanów w pewnym momencie. Uważa się, że bezsenność nasila się wraz z wiekiem. Ponad połowa starszych Amerykanów ma problemy ze snem i uważa, że jest to część procesu starzenia się. Tak nie jest.

Problemy ze snem u osób starszych nie są normalną częścią starzenia się

Dr Julie Gammack, adiunkt geriatrii na Uniwersytecie Saint Louis.

Niewystarczająca ilość snu zwiększa ryzyko wypadków, upadków i chronicznego zmęczenia. Nasze dzieci i nastolatki również mają problemy ze snem.

Trudności z zasypianiem są najczęstszą dolegliwością wśród nastolatków. W ogólnokrajowej ankiecie dotyczącej wzorców snu amerykańskich nastolatków w wieku 11-17 lat, przeprowadzonej przez National Sleep Foundation, stwierdzono, że tylko 20% nastolatków spało zalecane dziewięć godzin w noce szkolne, a 45% spało mniej niż osiem godzin.

Co jest przyczyną bezsenności?

Stres jest główną przyczyną nieprawidłowych wzorców snu. Badania pokazują, że jest on częstym czynnikiem wywołującym zarówno krótkotrwałą, jak i przewlekłą bezsenność. Stres może wynikać między innymi z problemów zdrowotnych, depresji i lęku, ale być może najbardziej podstępną przyczyną jest szybkie tempo życia. Technologia, wydarzenia na świecie i nasza stale rosnąca wiedza na temat naszego świata i wszechświata wydają się wprowadzać czas na nieubłaganą bieżnię, a nadążanie za nimi może zmęczyć nawet najbardziej zdeterminowanych z nas. Badania naukowe przeprowadzone przez HeartMath Institute pokazują, że stres powoduje niespójność w rytmie naszego serca, a gdy serce nie jest zsynchronizowane z normąWszystkie wzorce snu mogą zostać zakłócone.

3 wskazówki, jak zresetować rytm organizmu

Nadszedł czas, aby spróbować zresetować system, aby powrócić do zdrowego rytmu snu. Ale najpierw trochę skrótu naukowego.

Nasze serce bije w pewnym rytmie. Badania przeprowadzone w HeartMath Institute wykazały, że gdy jesteśmy nadmiernie pobudzeni, przytłoczeni, zestresowani lub zmartwieni, rytm ten staje się nieregularny i niespójny.

I odwrotnie, pozytywne uczucia, takie jak miłość, troska lub uznanie, mogą wygładzić rytm naszego serca do harmonijnego, spójnego wzorca i pomóc przygotować ciało do snu.

Zresetuj się dzięki tym trzem praktycznym rozwiązaniom:

Zasiej nasiona dobrego snu za pomocą Techniki Szybkiej Koherencji®.

Praktyki związane ze snem muszą obejmować to, co dzieje się w ciągu dnia, a nie tylko po zachodzie słońca. Wykonanie kilku 1-2 minutowych sesji Quick Coherence® Technique w ciągu dnia może zminimalizować nagromadzenie stresu. Nagromadzony stres jest częstą przyczyną zaburzeń snu.

Po położeniu się do łóżka, ćwicz Attitude Breathing™

Zamknij oczy i powiedz sobie, że nie zamierzasz nadmiernie dramatyzować niczego, co wydarzyło się w ciągu dnia lub jakichkolwiek obaw związanych ze snem. Użyj techniki skoncentrowanej na sercu, którą nazywamy Attitude Breathing™, aby stworzyć spójny rytm serca, który może ułatwić głębszy i bardziej efektywny sen:

Kroki dla Oddychania Postawą

  1. Rozpoznaj uczucie lub postawę, którą chcesz zmienić i zidentyfikuj postawę zastępczą.
  2. Skup swoją uwagę na obszarze serca. Wyobraź sobie, że twój oddech wpływa i wypływa z serca lub klatki piersiowej, oddychając nieco wolniej i głębiej niż zwykle.
    Sugestia: Wdech 5 sekund, wydech 5 sekund (lub jakikolwiek rytm jest wygodny)
  3. Wdychaj uczucie nowej postawy powoli i swobodnie przez obszar serca.

Ćwicz to ćwiczenie przez kilka minut. Spójny rytm serca pomaga uwolnić korzystne hormony, które zmniejszają stres i przywracają system.

Technologia może pomóc

Pozbądź się mentalnego myślenia i skorzystaj z technologii emWave2® lub Inner Balance™ firmy HeartMath. Korzystanie z tych asystentów technologicznych w połączeniu z powyższymi technikami upraszcza proces, prowadząc do spokojnego rytmu spójności serca.

Techniki HeartMath wykazały, że zapewniają potężne korzyści w zakresie redukcji stresu w starannie zaprojektowanych badaniach naukowych, które są poparte udokumentowaną redukcją szkodliwych hormonów stresu.

Paul Rosch, były prezes Amerykańskiego Instytutu Stresu

(Visited 7 times, 1 visits today)
Close