Artykuł napisany przez 2:26 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Saucony Triumph 21

Saucony Triumph 21 Wprowadzenie

Saucony produkuje wysokiej jakości buty do biegania od dziesięcioleci, a ich oferta jest stale jedną z najpopularniejszych na drogach. Biorąc udział w wyścigach, na stopach ludzi można znaleźć wiele butów Saucony.

Jedną z najpopularniejszych linii jest Triumph, flagowy model regularnej neutralnej linii Saucony. Przed wprowadzeniem linii Endorphin, Triumphy były topową ofertą, a Saucony nadal traktuje je tak, jakby nadal nią były.

Chociaż nie używają już oferowanego materiału amortyzującego na najwyższym poziomie, te niezłomne buty nadal oferują spory zwrot z inwestycji.

Za 160 USD i jako codzienny trener z wysokim stosem, który nadal koncentruje się na zwrocie energii, Triumph 21s będzie konkurował z innymi ofertami, takimi jak Hoka Bondi 8, Puma Deviate Nitro 2, New Balance 1080 v12, adidas adizero Boston 12, Brooks Glycerin 20, ASICS Gel Nimbus 25 i Nike Invincible Run.

Spośród nich biegałem w Glycerinach i 1080 i powiedziałbym, że Triumphy są prawdopodobnie moimi ulubionymi z tych trzech podczas biegu. Są znacznie przyjemniejsze niż Glyceriny, które są solidne i zależne, ale trochę nudne. Mają również większą sprężystość niż 1080, ale są mniej wygodne do całodziennego noszenia. Tak czy inaczej, jest to bardzo imponująca oferta Saucony.

Saucony Triumph 21 Pierwsze wrażenia

Kiedy pojawiły się Triumphy, byłem podekscytowany tym, co otrzymałem. Szczerze mówiąc miałem nadzieję na kolorystykę „Sundown/Linen” i byłem trochę rozczarowany, gdy zobaczyłem głównie biel. Jednak ta biała kolorystyka z limonkową zielenią szybko mnie zachwyciła, gdy zobaczyłem je w całości. To NIE są nudne białe buty, szczególnie z ogólnym kształtem buta i konstrukcją podeszwy. Wyglądają naprawdę dobrze.

Kiedy je założyłem, byłem bardzo zadowolony z odbicia na podeszwie, a kiedy zabrałem je na mój pierwszy bieg na 5 km, nie zawiodły. Były lekkie, sprężyste, a cholewka była dopasowana, ale pozwalała mojej stopie zginać się podczas biegu.

Cholewka Saucony Triumph 21

Cholewka wykonana jest z miękkiej, płaskiej dzianiny, która jest oddychająca i zgina się wraz ze stopą. Dzięki zaprojektowanym nadrukowanym nakładkom, które pomagają zablokować stopę, oraz adaptacyjnemu systemowi sznurowania, nigdy nie było momentu, w którym poczułem, że moja stopa się ślizga.

Podczas biegania w środkowo-zachodnim lecie udało mi się utrzymać stopy w większości suche (lub łatwo wysuszyć, jeśli się zamoczą), jednocześnie umożliwiając przepływ powietrza, aby utrzymać je w chłodzie. Nigdy nie miałem okazji biegać w nich w zimne dni, ale martwię się, że ilość wentylacji może spowodować zimny bieg.

Dopasowanie cholewki jest tak dobrane, jak wszystkie, które spotkałem dla kogoś o moim kształcie stopy. Moje stopy są szersze niż normalnie, ale nie tak szerokie, aby wymagać szerokiego buta dla wygody.

Ten but zaczyna się od dość wąskiej pięty i normalnego do wąskiego łuku, ale potem ładnie otwiera się w przestronny toebox. Skutkuje to bardzo wygodnym i bezpiecznym odczuciem podczas biegu. Cholewka jest również zgodna z rozmiarem pod względem długości platformy, ponieważ moje 13 pasują do mnie idealnie.

Jednostka podeszwy Saucony Triumph 21

Podeszwa Triumph nadal wykorzystuje amortyzację PWRRUN+. Ta lekka, przewiewna amortyzacja zapewnia całą amortyzację, jakiej możesz potrzebować na wszystkich dystansach biegu, pozostając jednocześnie dość lekką do szybkich biegów. Została zaprojektowana tak, aby zapewnić wysoki zwrot energii przy każdym kroku. To połączenie amortyzacji i zwrotu energii zapewnia bardzo przyjemną jazdę.

Na tW podeszwie zewnętrznej zastosowano materiał XT-900 Carbon Rubber, który zapewnia doskonałą przyczepność przy zachowaniu dość niskiej wagi. Umieścili ten materiał w konstrukcji z rowkami tri-flex, która pozwala na większą swobodę ruchów stopy i indywidualne zginanie podczas kontaktu ze stopą. Guma ta sprawdziła się dobrze na wszystkich różnych powierzchniach, po których biegałem podczas testu – w tym na cemencie (suchym i mokrym), żwirze (suchym i mokrym) oraz na ziemi.

Podeszwa jest wysoka, z 39 mm poduszką pod piętą i 29 mm pod palcami. Dla niektórych osób może to być trochę za dużo, ale ze względu na lekki materiał PWRRUN + nie wydaje się to niemożliwe do opanowania.

Saucony Triumph 21 Wnioski

Ogólnie rzecz biorąc, jest to jeden z solidniejszych butów, jakie można znaleźć na rynku. Saucony z łatwością staje się moją ulubioną marką do biegania, ponieważ uwielbiam wszystkie ich buty na różnych poziomach.

Axony to najlepsze tanie buty, jakie kiedykolwiek wypróbowałem; seria Endorphin zapewnia jedne z najlepszych butów progresywnych do treningu, prędkości, a następnie dnia wyścigu; a teraz Triumphy sprawiają, że jestem szczęśliwy, gdy próbuję wrócić do szczytowej formy biegowej.

Ten but był dość lekki – mój rozmiar 13 ważył 10,6 uncji – jak na ilość amortyzacji, którą zapewnia. Było to odczuwalne pod stopą, ponieważ but zapewniał mi dużą amortyzację podczas wolniejszych lub dłuższych biegów, ale także lekkość i sprężystość, gdy chciałem przyspieszyć lub spróbować osiągnąć cel. Ten but mógł wykonać każdy trening, jaki chciałem.

Moje jedyne prawdziwe problemy wynikały z budowy poduszki. Przy tak wysokiej wysokości stosu na pięcie, a jednocześnie tak miękkiej poduszce, jeśli musisz zejść na krawędź pięty, odbicie powoduje bardzo wstrząsające lądowanie i może spowodować utratę równowagi.

Zwykle biegam na śródstopiu, ale od czasu do czasu każdy musi lądować na pięcie ze względu na warunki i dwa razy zdarzyło się, że odbicie spowodowało, że się potknąłem.

Drugą kwestią jest to, że buty okazały się niewygodne do noszenia przez cały dzień nauczania, ponieważ odbicie okazało się zbyt duże dla moich stóp przez ten okres czasu. Noszenie ich do szkoły spowodowało, że moje stopy były dość poobijane pod koniec dnia.

Moim zdaniem te kwestie są bardzo drobne i nie powstrzymałyby mnie przed używaniem tego buta. W rzeczywistości poleciłem je wielu moim znajomym, którzy przygotowują się do wzięcia udziału w wyścigu jesienią. Jeśli jesteś w tej łodzi lub po prostu chcesz bardzo solidnego trenera z wysokim stosem, to Triumph 21s może być właśnie dla Ciebie.

(Visited 17 times, 1 visits today)
Close