Artykuł napisany przez 11:21 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Saucony Guide 17

Saucony Guide 17 Wprowadzenie

Saucony Guide 17 to maksymalnie amortyzowany but treningowy do codziennego użytku. Został w pełni przeprojektowany wewnętrznie i zewnętrznie.

Oferuje pluszowe wnętrze, dzięki czemu jest doskonałym wyborem do sesji treningowych i codziennego noszenia. Saucony stworzyło but, który jest idealny do długich, stabilnych biegów i spokojnych spacerów.

Zauważysz, jak stabilnie się w nich czujesz, a to dzięki szerszej podstawie i charakterystycznej technologii Center Path.

Inne zalety Guide 17 to wkładka PWRRUN+ w połączeniu z podeszwą środkową PWRRUN, która zapewnia uczucie miękkości po wejściu do buta.

Waga butów dla mężczyzn wynosi: 9,4 uncji (289 g), a dla kobiet: 8,1 uncji (232 g). Wizualnie wyglądają na nieporęczne, ale są dość lekkie. Guides są znane ze swojej stabilności i jest oczywiste, że ten but został zbudowany z myślą o tym. Offset 6 mm pomaga w tym odczuciu i został zmniejszony z 8 mm w Guide 16.

Podobnie jak większość codziennych butów treningowych dostępnych na rynku, zapłacisz około 140 USD. Jest to rozsądna cena w porównaniu do innych marek. Biorąc pod uwagę wszystkie technologie i aktualizacje, myślę, że są tyle warte.

Moim absolutnie ulubionym butem do biegania jest Saucony Triumph 21, a Guides są bardzo podobne. Oba są codziennymi butami z maksymalną amortyzacją, ale oczywiście Guide 17 są bardziej stabilne.

Inne buty oferujące podobną technologię to HOKA Arahi 7, który wykorzystuje technologię J-frame i ściany boczne oraz Brooks Adrenaline GTS 23. Brooks ma technologię GuideRails, która pomaga utrzymać dodatkowy ruch na dystans.

Saucony Guide 17 Pierwsze wrażenia

Kiedy po raz pierwszy otworzyłem pudełko, byłem zaskoczony tym, jak szeroka wyglądała podeszwa środkowa, ale byłem podekscytowany, aby je przymierzyć.

Zasznurowałem je i natychmiast poczułem, jak moje stopy wtapiają się w nie. Ostatnio nosiłem twardsze buty do biegania, więc była to miła odmiana.

Trenowałem do biegu ultra, więc moje kilometry były znacznie dłuższe i wolniejsze. Uwielbiałem je nosić podczas tych długich, powolnych biegów. Nie wymagały okresu docierania i pasowały dokładnie do rozmiaru. Widziałem również, że są dostępne w szerokim rozmiarze dla tych, którzy mogą ich potrzebować.

Moim pierwszym biegiem w nich był 8-milowy bieg w ulewnym deszczu. Tego dnia było też trochę chłodno. Nie miałem żadnych problemów z ich komfortem.

Jeśli już, to cholewka jest bardzo obszerna i chciałbym, aby były nieco bardziej przylegające do śródstopia. Aby rozwiązać ten problem, po prostu zakładam grubsze skarpety. Idealne dopasowanie.

Mój bieg odbywał się po drodze, bez ustalonych intencji. Po prostu starałem się cieszyć biegiem najlepiej jak potrafiłem w warunkach pogodowych, które mi się trafiły.

Noszenie tych wyjątkowo amortyzowanych butów sprawiło, że bieg był przyjemniejszy. Ze względu na sposób, w jaki wykonana jest podeszwa środkowa, mogłem po prostu biec i nie musiałem się martwić o to, jak moja stopa uderzy o ziemię.

Saucony sprawia, że nie trzeba myśleć, a jedynie czerpać czystą przyjemność z biegania.

Cholewka Saucony Guide 17

Zaktualizowana cholewka jest wykonana z oddychającego materiału siatkowego. Ma wystarczającą rozciągliwość, aby zapewnić wygodę, ale nie na tyle, aby nie zapewnić przyjemnego dopasowania.

Model 17 ma przegubowe ściany boczne, które bezpiecznie owijają stopy, aby utrzymać je na miejscu. Ta nowa cholewka jestSą bardzo lekkie i oddychające, co jest fantastyczną kombinacją.

Biegałem w nich w zimne, deszczowe i ciepłe, słoneczne dni. Były ciepłe na mrozie i chłodziły mnie w upalne dni. Kiedy zmokły, zauważyłem, że wchłaniają wodę, ale szybko wysychają.

Guide 17 ma dużą ilość materiału, który jest używany wokół kołnierza pięty, co zapewnia miękkie dopasowanie wokół kostki. Wbudowany zapiętek jest półsztywny i zapewnia zablokowane dopasowanie. Nie doświadczyłem żadnego poślizgu.

Przechodząc do języka, jest on klinowy i wyściełany. Zapewnia wygodę podczas sznurowania.

Podeszwa Saucony Guide 17

Moim zdaniem podeszwa to miejsce, w którym ten but błyszczy. Saucony tworzy magię i zmierza w nowym kierunku w obszarze stabilności. Ten nowy kierunek wykorzystuje tradycyjne metody i ulepsza je, aby pomóc poprowadzić stopę do przodu, ale także wspiera Cię w tym procesie.

Ogromnym debiutem jest technologia Saucony Center Path. Zauważysz, jak pomaga ona poprowadzić Cię centralną ścieżką poprzez zindywidualizowany styl chodu.

Zauważysz 3 główne cechy nowej technologii: wyższe ściany boczne, szerszą podstawę i asymetryczny profil.

Kolejną cechą podeszwy środkowej jest geometria w kształcie rockera. Konstrukcja ta pomaga pchać stopę do przodu przy mniejszym zużyciu energii.

Mimo że model Guide 17 został poddany liftingowi, nadal znajdziesz w nim znajomą amortyzację PWRRUN. Jest to pianka EVA, która była podstawą poprzednich modeli Guide. Jest to pianka EVA, która była używana od pokoleń, ale przez lata wprowadzano ulepszenia.

Jest zauważalna różnica między tegorocznym PWRRUN ze zwiększoną ilością, którą zauważysz pod stopą. To dodatkowe 2 mm amortyzacji w porównaniu do zeszłorocznej wersji. Dodatkowa amortyzacja w przedniej części stopy pomaga absorbować uderzenia.

Mówiąc o trwałości, przebiegłem w nich ponad 100 mil w ciągu ostatnich kilku tygodni, a podeszwa jest tylko nieznacznie zużyta.

Cała reszta buta wygląda jak nowa. Przetestowałem je na różnych nawierzchniach i w różnych warunkach pogodowych i stwierdziłem, że mają dobrą przyczepność.

Nie miałem żadnych problemów ze ślizganiem się.

Saucony Guide 17 Wnioski

Szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie ich wygląd, ale uwielbiam to, jak się w nich czuję.

Nie są to buty, które wybrałbym do biegania PR, mam tendencję do wybierania nieco twardszych butów, ale są idealne do biegów długodystansowych lub spacerów.

Po raz kolejny Saucony przekonało mnie do siebie i stworzyło kolejny but, po który ciągle sięgam.

Jest to doskonały but stabilizujący, który zapewnia płynną jak melasa jazdę.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Close