Artykuł napisany przez 5:29 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja PUMA Magnify Nitro 2

Puma Magnify Nitro 2 Wprowadzenie

Puma Magnify Nitro 2 to maksymalnie amortyzowane buty Puma z linii Nitro.

Aktualizacje tego buta były dość znaczące. Ten but ma teraz tylko piankę Nitro, która pomaga w lepszym zwrocie energii. Cholewka została przeprojektowana i jest bardziej miękka niż w poprzedniej wersji.

Jest wykonana z PWRTAPE, który pomaga owinąć stopę bez zwiększania wagi. Jedną rzeczą, która się nie zmieniła, jest podeszwa zewnętrzna PUMAGRIP, która nadal daje pewność w każdych warunkach drogowych.

Ogólne odczucia związane z tym butem zmieniły się w porównaniu z poprzednią wersją, ponieważ są bardziej miękkie, jazda jest płynniejsza, a waga jest nieco niższa.

Niedawno sprawdziliśmy Puma Velocity Nitro 3 i jest kilka znaczących różnic.

Velocity będzie lżejszy, ale cholewka nie jest tak miękka, a język nie jest przymocowany.

W Magnify masz tylko piankę Nitro, podczas gdy Velocity ma zarówno Nitro, jak i piankę EVA.

Jaka jest różnica? Posiadanie tylko pianki Nitro zapewnia większą sprężystość i zwrot energii, podczas gdy pianka EVA w Velocity daje mocniejsze uczucie.

Oba buty mają PUMAGRIP, 10 mm spadek pięty, a dopasowanie w obu butach jest stosunkowo takie samo.

Żaden z butów nie ma płytki z włókna węglowego.

Inną różnicą między butami jest cena. Magnify Nitro 2 kosztują 15 USD więcej i wynoszą 150 USD. Czy warto?

Najważniejsze różnice między tymi dwoma butami polegają na tym, że Magnify ma bardziej miękką, sprężystą piankę podeszwy środkowej, waży dodatkową uncję i ma bardziej miękką cholewkę.

Dla mnie jest to prawdopodobnie warte 15 USD, ale decyzję pozostawiam Tobie.

Puma Magnify Nitro 2 Pierwsze wrażenia

Kiedy po raz pierwszy otworzyłem pudełko, but nie był tym, czego się spodziewałem po recenzji pierwszej wersji tego buta.

Wyglądał na mniej zabudowany. To pierwsze wrażenie było błędne. Chociaż but wyglądał na mniej „maksymalnie” amortyzowany, w rzeczywistości był bardziej miękki w cholewce i ogólnie lżejszy.

Mój pierwszy bieg w tym bucie był łatwym biegiem, a but czuł się świetnie. Chociaż nie ma tego uczucia chmury podczas biegu, czułem, że but pomaga mi biegać płynnie bez większego wysiłku.

W rzeczywistości wszystkie moje łatwe biegi miały tendencję do szybszego tempa, mimo że tętno i postrzegane poziomy wysiłku były dla mnie takie same. Przypisuję to piance Nitro i doskonałej podeszwie zewnętrznej PUMAGRIP.

Moim drugim biegiem była próba czasowa na dystansie 5 km. Chciałem zobaczyć, jak ten but będzie się czuł podczas próby szybkiego biegu. But spisał się świetnie.

Chociaż nie polecam go jako buta wyścigowego dla większości ludzi, pomógł mi uzyskać czas, który był w moim zakresie oczekiwań.

Cholewka Puma Magnify Nitro 2

Cholewka tego buta została przeprojektowana w porównaniu do pierwszej wersji. Materiał cholewki został zmieniony na materiał inżynieryjny, który zapewnia bardziej miękkie odczucie wokół stopy. Jest również otoczony PWRTAPE, który pomaga butowi dopasować się do stopy.

Jest to całkiem wygodne. Język jest teraz klinowaty (czyli przymocowany) i również miękki. Sznurowadła są płaskie i pozostają zawiązane bez podwójnego węzła.

Moją największą wadą jest dopasowanie cholewki. Dla mnie nie jest to problematyczne, ale widzę jak mogłoby to wyglądać. mogą być problematyczne dla innych.

Po pierwsze, jest trochę ciasny w okolicy palców. Nie mam szerokich stóp, a but był ledwo wystarczająco szeroki.

Są też odrobinę za długie – nie na tyle, bym musiał zmniejszać rozmiar o pół rozmiaru, ale mają też nieco więcej miejsca niż jestem przyzwyczajony.

Ta kwestia długości jest podobna do pierwszej wersji Magnify. Jeśli masz nieco szersze stopy, wygląda na to, że istnieją opcje o dużej szerokości i wybrałbym je.

Jednostka podeszwy Puma Magnify Nitro 2

Podeszwa w tym bucie jest wyróżniającą się częścią buta. Podeszwa środkowa wykonana jest z pianki Puma NITRO.

Pianka NITRO to własna technologia Pumy, która zwiększa szybkość reakcji, zapewniając jednocześnie amortyzację.

Jest to zmiana w stosunku do pierwszej wersji, ponieważ tamta wersja zawierała opartą na EVA piankę ProFoam, która dodawała twardości do jazdy.

Wyeliminowanie pianki EVA było dużym ulepszeniem w tym bucie. Jest teraz bardziej amortyzowany i miękki niż poprzednia wersja, a jazda jest lepsza. Pierwsza wersja była bardziej chropowata i nie tak miękka. Ten but jest bardziej responsywny i może pomóc w szybszym tempie.

Innym wyróżniającym się elementem podeszwy jest podeszwa zewnętrzna PUMAGRIP. Podczas gdy wiele butów na rynku eksperymentuje z redukcją gumy na podeszwie zewnętrznej, aby zmniejszyć wagę, Magnify Nitro 2 zdecydowały się dodać trochę więcej gumy w porównaniu do pierwszej wersji, aby pomóc w trwałości i zwiększyć przyczepność. Nie miałem żadnych obaw podczas pokonywania zakrętów na mokrej nawierzchni w szybkim tempie.

Ogólna jazda w tym bucie jest tym, co wyróżnia ten but. Łatwe biegi, długie biegi, biegi tempowe i treningi szybkościowe – wszystkie czuły się świetnie w tym bucie, ponieważ jazda była tak dobra.

Często zapominałem o butach podczas biegu, ponieważ jazda była tak wygodna.

Puma Magnify Nitro 2 Wnioski

Ogólnie rzecz biorąc, Puma Magnify Nitro 2 to świetny codzienny trener, który poradzi sobie z każdym rodzajem biegu.

To but, który należy do biegaczy o wszystkich umiejętnościach.

Dla doświadczonych biegaczy jest to łatwy but na co dzień i na długie biegi. Dla początkujących biegaczy jest to but, który poradzi sobie ze wszystkim.

Dla wszystkich biegaczy jest to but, który z łatwością poradzi sobie z niektórymi zmianami tempa, jednocześnie zapewniając komfort stopom i nogom.

Dla mnie ten but będzie podstawą mojej rotacji jako but do długich biegów podczas treningu do maratonu.

Z łatwością poradzi sobie z kilometrami i różnymi tempami tych biegów.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Close