Artykuł napisany przez 2:39 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja On Cloudstratus 2

ON Cloudstratus 2 Wprowadzenie

ON Cloudstratus 2 jest uważany za bardzo amortyzowany but do codziennego treningu. Mogę się zgodzić, że jest nieco pluszowy, ale istnieje wiele innych butów, które przewyższają Cloudstratus.

Osobiście lubię to uczucie, ale nie są one jak inne maksymalnie amortyzowane buty do codziennego użytku. Opisałbym je jako wspierające, ale jednocześnie twarde.

To moja pierwsza para butów On i wiem, że są one znane ze swoich twardych podeszew środkowych. Ta zaktualizowana wersja jest wygodniejsza i bardziej wszechstronna niż poprzedni model.

Od projektu, koloru i materiałów, On stworzył pięknie wykonany codzienny trener. Zapłacisz za nie całkiem sporo. Kosztują około 170 dolarów. To trochę drogo, ale mogę zapewnić, że są najwyższej jakości.

Pasują do rozmiaru, ale sugeruję, że jeśli masz węższą stopę, spójrz na Mizuno Wave Inspire 19 lub On Cloud 5 surf. Pasują nieco szerzej.

Ważą 10,7 uncji (303 g) dla US M10.5 / 9,5 uncji (269 g) dla US W7.5, są idealne i nie czujesz się, jakbyś nosił dwie cegły. Mają 6 mm spadek pięty z neutralnym wsparciem łuku i są idealne dla biegaczy, którzy mają szersze stopy.

Nową technologią zastosowaną w modelu Cloudstratus jest podwójny stos kapsuł w podeszwie środkowej, który składa się z pianki Helion. Cholewka jest niezwykle przewiewna w obszarze palców, ale następnie staje się grubsza, gdy but wraca do śródstopia i pięty.

Podobnie jak większość marek, On ma misję, aby stać się przyjaznym dla środowiska. Ich opakowania wykonane są w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu. Cloudstratus składa się w 75% z poliestru pochodzącego z recyklingu.

ON Cloudstratus 2 Pierwsze wrażenia

To była moja pierwsza para butów do biegania On. Szczerze mówiąc, nigdy nie uważałem ich za prawdziwą parę butów do biegania. Myślałem, że są one przeznaczone tylko dla osób chodzących na siłownię i chodzących w trampkach.

Kiedy otworzyłem pudełko i zobaczyłem, jakie są ładne. Nie ma jednej rzeczy, którą zmieniłbym w ich wyglądzie. Mają świeży i stylowy wygląd, który rzeczywiście byłby świetnym wyborem do noszenia ze strojem sportowym.

Pierwszą rzeczą, którą zauważyłem, był unikalny system sznurowania i charakterystyczna podeszwa środkowa.

Zakładając je po raz pierwszy poczułem się inaczej. Były twardsze niż się spodziewałem i mogłem poczuć każdy pojedynczy pęcherzyk na podeszwie środkowej. Użyłem ich, aby zabrać moje dzieci do Hershey Park na cały dzień jazdy. Zero problemów, a moje stopy nadal czuły się świetnie pod koniec dnia.

Założenie ich na mój pierwszy bieg uświadomiło mi, ok….. Myślę, że ta marka On ma coś w sobie. Zabrałem je na 6-milowy bieg w umiarkowanym tempie i byłem uzależniony.

Po początkowym wygrzaniu przestajesz zauważać strąki na spodzie i zaczynasz czuć piękny ruch do przodu, jaki but nadaje Twojemu krokowi. Jest to bardzo amortyzowany but, który zapewnia wysoki zwrot energii.

Cholewka ON Cloudstratus 2

Nigdy nie miałem butów z 5-gwiazdkowym systemem sznurowania. Na początku byłem niepewny, ale gdy tylko je naciągnąłem, byłem wielkim fanem tego rozwiązania. System ten pozwala biegaczom dostosować swoje preferencje podczas blokowania śródstopia. Same sznurowadła są normalne i pozostały zmęczone.

Wadą tego systemu sznurowania jest to, że wiązanie zajmuje trochę więcej czasu w porównaniu do standardowego systemu sznurowania.

Jeden z głównych powodów, dla których cholewka jest tak wygodna, przypisuje się tWewnętrzna wkładka skarpety, która jest przymocowana do języka. Jest pluszowa i bardzo miękka. Osobiście nie nosiłem ich bez skarpet, ale znam ludzi, którzy to zrobili i uwielbiają to, jak się w nich czują.

Wykonana jest z siateczki, która jest bardzo przewiewna. Świetny wybór do biegania w ciepłe dni. W obszarze palców jest dużo miejsca, a lekko rozciągliwa cholewka pozwala szerszym stopom czuć się komfortowo.

Zapiętek jest plastikowy i jest zbudowany wokół pięty i kostki. Od razu po włożeniu stopy do buta poczujesz, że jest on zablokowany i absolutnie się nie ślizga.

Podeszwa ON Cloudstratus 2

On jest znany ze swojej charakterystycznej podeszwy środkowej, którą można zauważyć we wszystkich butach, z wyjątkiem Cloudstratus, które mają dwa rzędy pianki Cloudtec Helion. Wygląda to jak małe strąki, które biegną przez całą długość podeszwy środkowej i zatrzymują się na palcach.

W poprzednim modelu zatrzymywały się wcześniej. Jest to połączenie EVA i OBC, czyli twardszego i bardziej miękkiego materiału, które są połączone.

Amortyzacja oparta na chmurach zastosowana w modelu Cloudstratus jest twardsza, o czym wspominałem już kilka razy, ale to dobrze. Zapewnia bardziej responsywne odczucia, których czasami nie można uzyskać w wyjątkowo miękkich butach do biegania.

On opracował płytkę biegnącą przez całą długość buta o nazwie Speedboard. Znajduje się ona pomiędzy stopą a pianką. W przedniej części buta znajduje się sprężyna na palce.

W połączeniu z płytką Speedboard daje to wrażenie rockeringu i działa wyjątkowo dobrze, gdy chcesz po prostu przebiec te jednolite kilometry. Kiedy próbujesz zwiększyć tempo, zauważysz, że przy szybszych wysiłkach zaczynasz czuć się ciężko.

Bieżnik na podeszwie środkowej jest strategicznie rozmieszczony wokół parametru buta. Dobrze sprawdza się na różnych powierzchniach i dobrze się trzyma.

Cloudstratus nie byłby butem, który zabrałbym na szlak lub w inne skaliste miejsce. Kilka razy próbowałem iść po kamienistych ścieżkach i za każdym razem kamień utknął w linii prowadzenia.

Wnioski dotyczące ON Cloudstratus 2

Mój wniosek na temat On Cloudstratus jest taki, że jest to świetny but do biegania. Jest przeznaczony dla biegaczy, którzy lubią mocniejszą jazdę.

Ogólna jakość, wygląd i technologia Cloudstratus nie powinny pozostać niezauważone. Otrzymuję liczne komplementy na temat tego, jak bardzo ludziom podobają się moje buty.

Poza samym wyglądem, buty sprawdzają się we wszystkich obszarach, a także pod względem trwałości. Przebiegłem w nich już blisko 150 mil i nie zauważyłem żadnego zużycia.

Od niedawna są to buty, po które sięgam, gdy wychodzę pobiegać.

(Visited 20 times, 1 visits today)
Close