Artykuł napisany przez 9:41 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja New Balance FuelCell SuperComp Trainer v2

New Balance FuelCell SuperComp Trainer v2 Wprowadzenie

SuperComp Trainer v1 był jednym z niewielu butów do biegania, które złamały zasadę 40 mm wysokości podeszwy środkowej narzuconą przez World Athletics.

Posiadał również wypukłą płytkę z włókna węglowego i głęboki, odsprzężony rowek, co zapewniało niesamowicie przyjemną, sprężystą jazdę.

SuperComp Trainer był jednym z moich ulubionych butów do biegania w zeszłym roku: był super miękki, ale także bardzo stabilny i nie ociężały. Mogłem go używać do regeneracji, łatwych, stabilnych i długich biegów ze względu na doskonały zwrot energii i wysoki poziom amortyzacji.

SuperComp Trainer miał być treningową wersją SuperComp Elite; bardziej wytrzymałą, tańszą opcją do biegów treningowych, jednak wersja 1 była bardziej butem wielofunkcyjnym niż trenerem szybkości. Nie specjalizował się w treningu szybkościowym.

Miał również cholewkę o konstrukcji półbutowej ze sztywnym kołnierzem, który wbijał się w kostki, więc nie był to najwygodniejszy but.

SuperComp Trainer v2 został całkowicie przerobiony. Jego cholewka jest teraz tradycyjna, podeszwa środkowa jest cieńsza i ma zmodyfikowaną piankę podeszwy środkowej.

Waży teraz 9,7 uncji (275 g) dla mężczyzn US9, czyli o 0,7 uncji mniej niż wersja 1. Jest również o 7 mm niższy w pięcie i 5 mm niższy w przedniej części stopy, ale nadal kosztuje 180 USD.

New Balance FuelCell SuperComp Trainer v2 – pierwsze wrażenia

Moim pierwszym biegiem był 7-kilometrowy trening z powtórzeniami wzniesień. Pierwszą rzeczą, którą zauważyłem, było to, o ile wygodniejsza była cholewka. Tradycyjna cholewka tej wersji była znacznie bardziej zorientowana na wydajność niż w poprzedniej wersji.

SuperComp Trainer v2 był miękki, energiczny i stabilny. Sprawiała, że bieg wydawał się bezwysiłkowy. Czułem się, jakby dawała mi impuls podczas podbiegów, kiedy tego potrzebowałem.

Butem, który mi przypominał, był New Balance More v4. Oba buty są maksymalistycznymi butami treningowymi i mają głębokie, odizolowane rowki pod podeszwami zewnętrznymi. Czuję i słyszę pustkę pod butem podczas uderzeń stopy.

W porównaniu do wersji 1, czułem się mniej amortyzowany, nieco bardziej miękki i stabilniejszy. Czułem się bardziej zwinny i bardziej zdolny do przyspieszenia niż wersja 1.

Cholewka New Balance FuelCell SuperComp Trainer v2

Wersja 1 miała sztywną, twardą cholewkę, która nie dopasowywała się do stóp. Cieszę się, że zmienili cholewkę na bardziej tradycyjną, ponieważ lepiej pasuje i jest wygodniejsza. Nowa siateczka jest bardziej elastyczna, a kołnierz i zapiętek są teraz amortyzowane.

Język jest płaski i częściowo klinowaty. Zsuwa się trochę podczas biegu, ale nie jest to poważny problem. Nie ma poślizgu pięty, ale używam węzła biegacza, aby uzyskać dobrą blokadę.

Ma przestronne, dopasowane dopasowanie w śródstopiu, przedniej części stopy i palcach, więc jest to but, który poleciłbym biegaczom z szeroką stopą. Rozmiar jest zgodny z rozmiarówką i dla mnie najlepiej sprawdza się z cienkimi lub średniej grubości skarpetami.

Podeszwa New Balance FuelCell SuperComp Trainer v2

Może być tylko jeden powód zmniejszenia wysokości podeszwy środkowej: cieńsza podeszwa środkowa zapewnia niższą wagę i lepszą wszechstronność.

New Balance prawdopodobnie uznał, że SuperComp Trainer v2 musi być szybszy niż v1. Po przetestowaniu mogę stwierdzić, że zdecydowanie jest szybszy.

Wykonałem różne sesje tempowe i progowe w SuperComp v2 i zdałem je śpiewająco. Mogę wykonywać wysiłki w tempie maratońskim.rts w porównaniu do pierwszej wersji i wydaje się, że stracił trochę nadęcia.

Nawet pomimo znacznej utraty wysokości, SuperComp Trainer v2 nadal jest bardzo dobrze amortyzowany i bardzo miękki. To jedne z najbardziej miękkich butów, jakie wypróbowałem w tym roku, więc jeśli lubisz miękkie, pluszowe przejażdżki, będą one w sam raz dla Ciebie.

Geometria podeszwy jest dość podobna do poprzedniej wersji. Płytka z włókna węglowego jest zakrzywiona, więc po wylądowaniu spłaszcza się, a następnie napędza cię do przodu po zwolnieniu. Płytka ma pewną elastyczność, a przednia część stopy nie jest wyjątkowo sztywna. Daje to trenerowi bardziej zrelaksowaną jazdę niż SuperComp Elite.

SuperComp Trainer v2 świetnie nadaje się do długich biegów, łatwych, regeneracyjnych i w stałym tempie. Używałem go do treningów interwałowych z 2 prędkościami, ale był nieco zbyt niezgrabny i miękki do tego typu sprintów.

Moją ulubioną rzeczą jest to, jak energicznie czuje się pod stopami. Jazda jest sprężysta i dynamiczna dzięki płytce i szerokiemu kanałowi pod butem, który rozpryskuje się przy uderzeniu. Jest to jeden z najbardziej sprężystych butów na rynku, chociaż stracił część ekstremalnej sprężystości, która była obecna w v1 ze względu na niższą wysokość stosu.

Rocker nie jest tak widoczny w v2 w porównaniu do v1. Wynika to z niższej wysokości zapiętka i bardziej miękkiej pianki w v2, więc v2 nie oszczędza tak energii podczas długich biegów.

Formuła FuelCell w SuperComp Trainer v2 uległa zmianie: jest lżejsza i mniej gęsta. Ma lepszą trwałość i jest mniej podatna na ścieranie. Pamiętam, że po przetestowaniu wersji 1 zauważyłem duże zużycie podeszwy zewnętrznej, ale wersja 2 wytrzymała znacznie lepiej.

Podeszwa zewnętrzna ma przyzwoite pokrycie gumą w obszarach o wysokim zużyciu, ale ze względu na sposób, w jaki podeszwa zewnętrzna jest zaprojektowana z głębokim rowkiem pośrodku, jest dużo odsłoniętej pianki podeszwy środkowej, więc można spodziewać się niższej trwałości niż w przypadku większości butów treningowych. Zastosowana guma jest również bardziej miękka i mniej trwała. Trakcja jest przeciętna i nie byłby to mój pierwszy wybór na mokre warunki.

New Balance FuelCell SuperComp Trainer v2 Wnioski

Nie sądziłem, że ta wersja spodoba mi się tak bardzo jak pierwsza wersja ze względu na zmniejszoną wysokość stosu, ale zaskoczyła mnie.

Myślę, że to dobra aktualizacja i bardziej przypomina trenażer prędkości.

Poprawili najważniejszą rzecz, cholewkę. Kołnierz nie wbija się już w kostki, a cholewka jest teraz tradycyjna, co bardziej mi odpowiada.

Za 180 dolarów jest to 20 dolarów więcej niż przeciętny platerowany trener prędkości, ale nadal uważam, że jest wart swojej ceny.

Jest to but do biegania za 180 USD, który sprawia wrażenie buta do biegania za 180 USD. Możesz go używać do różnych biegów i tempa, a jego jazda jest naprawdę przyjemna i wciągająca.

SuperComp Trainer v2 z pewnością pozostanie w mojej rotacji przez jakiś czas i będę go używać do biegania w stałym tempie i długich biegów, kiedy pragnę pluszowej jazdy, ale chcę też zwrotu energii.

W porównaniu do Hoka Mach X, który jest obecnie moim ulubionym trenerem prędkości, SuperComp Trainer v2 nie jest tak szybki ani trwały, ale ma znacznie lepszą jazdę. Myślę, że wolniejsi biegacze będą preferować SuperComp Trainer v2.

Nadal wolę Mach X, ponieważ podczas treningów czuję się bardziej dynamiczny.

(Visited 30 times, 1 visits today)
Close