Artykuł napisany przez 7:15 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja New Balance FuelCell Rebel v4

New Balance FuelCell Rebel v4 Wprowadzenie

W świecie, w którym platerowane buty do treningu szybkościowego są niezwykle popularne i stały się normą do treningu szybkościowego, New Balance Rebel to nieplaterowany bestseller, który nadal utrzymuje swoją pozycję. Ten lekki trenażer ma dobry stosunek jakości do ceny, jest wygodny i łatwy do zdobycia.

Moją ulubioną wersją Rebel była druga. Był dziwaczny, szybki i był bardzo unikalnym trenerem prędkości w tamtym czasie dzięki bocznemu rozszerzeniu podeszwy środkowej.

Kiedy w zeszłym roku recenzowałem Rebel v3, czułem, że stracił trochę charakteru, ponieważ nie czuł się już jak ekscytujący, szybki trener. Zamiast tego czułem się jak amortyzowany codzienny trener. Nie miał tego czynnika zabawy, który miał jego poprzednik. Rebel został stworzony, aby być lekkim i szybkim, jak napisano na stronie internetowej New Balance.

Zwiększona miękkość podeszwy środkowej FuelCell w Rebel v3 sprawiła, że był bardziej miękki i mniej responsywny niż Rebel v2. Podobało mi się to tylko podczas łatwych biegów, nic szybszego.

FuelCell w przeszłości był mieszanką EVA i TPU wypełnioną azotem. W tym roku FuelCell został znacznie ulepszony. FuelCell w SC Elite v4 to 100% PEBA, podczas gdy FuelCell w Rebel v4 to mieszanka PEBA. PEBA nie ma sobie równych, jeśli chodzi o stosunek mocy do masy.

Tegoroczny model Rebel v4 jest uderzająco podobny do SuperComp Elite v4. Istnieje nawet kolorystyka, która jest dokładnie taka sama dla obu butów New Balance.

Jest to strategia, którą Saucony stosuje w swoich Endorphin Pro/Speed i zadziałała naprawdę dobrze, zwiększając popularność Speed.

Rebel v4 waży 212 g (7,5 uncji), o włos cięższy niż v3, który ważył 210 g (7,4 uncji). Nadal ma 6 mm spadek, ale niestety cena wzrosła o 10 USD.

New Balance FuelCell Rebel v4 Pierwsze wrażenia

Mój pierwszy bieg to łatwe 15 kilometrów i byłem zaskoczony, jak bardzo poprawiła się jazda. Czułem się pewniej i szybciej dzięki nowej piance podeszwy środkowej. Amortyzacja była bardziej znacząca i mniej odczuwalna niż w poprzedniku.

Najbardziej przypominało mi to SuperComp Elite v4, jednak Rebel v4 wydawał się mniejszy z bardziej naturalnymi przejściami. Mimo że moje nogi były obolałe po treningu na siłowni dzień wcześniej, stwierdziłem, że moje średnie tempo było szybsze niż normalnie podczas łatwego biegu.

Zastanawiałem się, czy zwiększyć rozmiar o pół rozmiaru, tak jak w przypadku v3, ale cieszę się, że tego nie zrobiłem, ponieważ dopasowanie było bardzo wygodne. To był imponujący pierwszy bieg.

Cholewka New Balance FuelCell Rebel v4

Rebel v4 ma cienką, wyścigową cholewkę, która jest bardzo podobna do SuperComp Elite v4. Siatka jest cienka i wysoce oddychająca, a wyściółka jest minimalna, aby utrzymać niską wagę.

Ma bardzo przestronną cholewkę, szczególnie w śródstopiu i przedniej części stopy, więc jeśli masz wąską stopę, czujesz się trochę niechlujnie. Nadal zalecam dopasowanie do rozmiaru – długość będzie zbyt krótka, jeśli zmniejszysz rozmiar o pół rozmiaru. Dla mnie najlepiej sprawdzają się z grubymi skarpetami.

Język zsuwa się nieco podczas biegania ze względu na to, jak jest cienki, ale nie jest to duży problem. Blokada stopy jest świetna, chociaż muszę użyć węzła biegacza i zacisnąć go dość mocno. Ogólnie rzecz biorąc, dopasowanie cholewki jest nieco workowatey i zdecydowanie można to poprawić.

Jednostka podeszwy New Balance FuelCell Rebel v4

Rebel v4 powraca w wielkim stylu. Czuje się tak, jak pamiętam wersję 2. Jazda jest wciągająca, płynna, a co najważniejsze, szybka. Jest to jeden z tych zabawnych trenerów, w których nie mogę się doczekać biegania za każdym razem.

Czuję się najlepiej, gdy biegam szybciej niż na luzie. Spokojne biegi i biegi tempowe są najprzyjemniejsze. Jest to trenażer, który chce, abyś zwiększył tempo. Podświadomie zwiększałem tempo podczas łatwych biegów ze względu na to, jak energiczny jest ten trenażer.

Moją ulubioną rzeczą jest to, jak zwinnie i zwinnie czuję się na nogach. Lekka konstrukcja to powiew świeżości w porównaniu z maksymalistycznymi, platerowanymi butami do szybkiego biegania, które ważą ponad 9 uncji. Mimo że Rebel nie ma w sobie płyty, nadal jest szybki dzięki żywej podeszwie środkowej z mieszanki PEBA/EVA.

Uważam, że Rebel v4 jest lepszy do średnich i długich biegów (powyżej 15 kilometrów) niż jego poprzednik. Podeszwa środkowa w wersji v3 również kompresowała się podczas uderzeń stopy, więc miała wysoki poziom czucia podłoża. Wersja 4 lepiej pochłania wstrząsy i ma większą głębokość amortyzacji.

Bez usztywnienia w podeszwie środkowej, ma bardzo elastyczne, miękkie przodostopie, które wymaga od łydek, kostek i stóp nieco cięższej pracy. Dlatego też istnieją lepsze opcje na bardzo długie biegi, ponieważ Rebel v4 nie ma wydajnego, oszczędzającego energię rockera w przedniej części stopy.

Rebel v4 ma obfite pokrycie gumą na podeszwie zewnętrznej, dzięki czemu trwałość jest fantastyczna. Guma ma trójkątny wzór, aby zwiększyć przyczepność i działa dobrze, nawet gdy pada deszcz.

Moją największą obawą jest to, jak długo podeszwa środkowa zachowa swoje żywe odbicie. Jak dotąd jazda jest tak samo energiczna, jak podczas mojego pierwszego biegu. Ponieważ podeszwa środkowa jest tak miękka, można ją łatwo przebić ostrymi przedmiotami na drodze. Moja para ma mały kawałek szkła, który wbił się głęboko w piankę.

Wnioski dotyczące New Balance FuelCell Rebel v4

Jazda w Rebel v4 jest o krok przed innymi nieplaterowanymi trenerami. Pianka podeszwy środkowej przypomina coś, co można znaleźć w super butach: lekka, pluszowa z dobrym zwrotem energii.

Wersja 4 to doskonała aktualizacja. Bardziej przypomina Rebel niż wersja 3, ponieważ jest bardziej zorientowana na szybkość. O wiele łatwiej jest przyspieszyć w Rebel v4. Wersja 4 jest moją ulubioną wersją do tej pory i zdecydowanie kupiłbym ją ponownie.

Główną rzeczą, której nie lubię w Rebel v4, jest zbyt obszerna cholewka. Jest zbyt szeroka w śródstopiu i przodostopiu. Pianka jest również miękka jak masło, więc jest bardzo podatna na przebicia.

Za jedyne 140 dolarów reprezentuje wyjątkową wartość. Otrzymujesz podeszwę środkową z mieszanki PEBA, co jest bardzo rzadkie. Nie jest to w 100% ta sama pianka, co w SuperComp Elite v4, ale sprawia podobne wrażenie.

W porównaniu z innymi lekkimi, nieplaterowanymi butami do szybkiego treningu, takimi jak Hoka Mach 6, Saucony Kinvara 14 i Brooks Hyperion, Rebel v4 wydaje się być znacznie bardziej zaawansowany: jego podeszwa środkowa jest mniej gęsta, bardziej responsywna i po prostu bardziej magiczna.

Rebel v4 podniósł poprzeczkę dla nieplaterowanych trenerów prędkości.

(Visited 9 times, 1 visits today)
Close