Artykuł napisany przez 7:03 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja Cloudrunner 2

ON On Cloudrunner 2 Wprowadzenie

Ostatnio stałem się fanem opcji obuwia On. Oferują wysokiej jakości, stylowe, a jednocześnie funkcjonalne buty do biegania dla każdego biegacza i sytuacji. On wypuścił Cloudrunner w 2022 roku i po dwóch latach Cloudrunner 2 jest wreszcie dostępny.

Linia Cloudrunner jest przeznaczona dla biegaczy poszukujących amortyzacji, wygodnej jazdy i odrobiny stabilności, aby pomóc w nadpronacji. Helion i CloudTec tworzą pluszową podeszwę środkową, a cholewka składa się w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu.

Jeśli nie jesteś fanem tego, co widzisz w Cloudrunner 2, alternatywną opcją od On jest Cloudsurfer. Oba mają miękką, wygodną jazdę i są przeznaczone do pokonywania wielu kilometrów. Brooks Glycerin 21 to kolejna solidna opcja poza On.

Za 149,99 USD nie jest to but budżetowy, ale nie rozbije banku.

ON On Cloudrunner 2 Pierwsze wrażenia

Moje pierwsze wrażenia dotyczące tego buta były nieco rozczarowujące. Uwielbiam buty z fajnymi opcjami kolorystycznymi, a wszystkie wersje kolorystyczne Cloudrunner 2 są po prostu nijakie. Biało-szara wersja, którą kupiłem, krzyczała „buty dla taty w średnim wieku”.

Nie było lepiej, gdy je przymierzyłem. Po pierwsze, wszystko w nich wydawało się DUŻE. Były szerokie, a cholewka bardzo głęboka. Wydawało się, że wszędzie jest dodatkowy materiał. Trudno było mi wygodnie i konsekwentnie zasznurować buty. Po prostu nigdy nie wydawały się wystarczająco ciasne, nawet gdy próbowałem użyć pętli biegacza.

Ratunkiem dla dopasowania jest to, że Cloudrunner 2 był dość elastyczny. Zminimalizowało to niektóre ruchy moich stóp wewnątrz butów podczas biegu.

Jak na ironię, moim pierwszym biegiem w tych butach był maraton. Zanim nazwiesz mnie szalonym, bieg był taki, w którym biegło się kilka razy tę samą pętlę. Gdybym miał problemy z docieraniem, mógłbym zamienić buty miejscami.

Na szczęście były wystarczająco wygodne, aby przebiec cały dystans bez otarć, pęcherzy i bólu stóp.

Cholewka ON On Cloudrunner 2

Jak opisałem w moim pierwszym wrażeniu, dopasowanie było dla mnie problemem. Poszukałem i inni recenzenci zasugerowali zakup o pół rozmiaru mniejszy niż zwykle. Mogło to pomóc, ale nie jestem przekonany, że rozwiązałoby to wszystkie problemy. Cenię sobie spójność w markach obuwia, a jeśli rozmiar nie jest niezawodny, jest to poważna wada.

Wszystkie inne cechy cholewki były takie, jakich oczekiwałem od On. Moim zdaniem tworzą jedne z najlepiej wyglądających cholewek w butach do biegania.

Bezszwowy poliester z recyklingu owija przednią połowę buta. Strategiczne nakładki otaczają pole palców, a także sekcje po bocznej i środkowej stronie. Mają one na celu zapewnienie bezpiecznego dopasowania i ograniczenie ruchów stopy.

Wokół pięty zastosowano sztywną siateczkę, która utrzymuje stopę w miejscu i zwiększa stabilność buta. Kołnierz pięty i język są bardzo dobrze amortyzowane, co jest bardzo przyjemne za każdym razem, gdy je sznurujesz. Bardzo podobają mi się sznurowadła i system sznurowania w Cloudrunner 2. Sznurowanie i rozpinanie było łatwe, co ułatwia zdejmowanie buta po gorącym letnim biegus.

Mówiąc o bieganiu w upale, w czerwcu w Pensylwanii mieliśmy rekordowo wysokie temperatury. Większość kilometrów, które przebiegłem, aby przetestować te buty, było powyżej 90 stopni. W takich temperaturach żadne buty nie będą chłodne, ale Cloudrunner 2 były dobrze wentylowane i nie przepuszczały powietrza.

Podeszwa ON On Cloudrunner 2

Godne uwagi cechy podeszwy środkowej Cloudrunner 2 to CloudTec i Helion. CloudTec jest tym, co On nazywa komórkami w kształcie chmury, które wyściełają podeszwę środkową. CloudTec jest łatwo rozpoznawalną cechą większości butów On.

Niewielkim, ale potężnym ulepszeniem CloudTec jest to, że kształty chmur są mniej wyraźne, co ma zapobiegać zaczepianiu się kamieni i gruzu o podeszwę zewnętrzną. Uwielbiam tę funkcję, ponieważ był to stały problem w On Cloudswift 3.

Superpianka Helion to rzeczywisty materiał, który tworzy CloudTec. Helion został zaprojektowany tak, aby był lżejszy, ale trwalszy i zapewniał wyższy zwrot energii w porównaniu do innych superpianek. W przeszłości bardzo podobał mi się Helion, jednak Cloudrunner 2 nie sprawiał takiego samego wrażenia. Dla mnie pięta zapadała się zbyt mocno, powodując z czasem znaczny dyskomfort w achillesie.

Podeszwa środkowa była zbyt miękka, powodując brak wsparcia podczas lądowania przy każdym kroku. Jedyny sposób, w jaki mogę to opisać, to uczucie, jakby moje palce siedziały nad piętą. Zmusiło mnie to do zmiany chodu, ale to tylko chwilowo rozwiązało ten dyskomfort.

Czytałem inne solidne recenzje Cloudrunner 2, więc może to być kwestia specyficzna dla mojego ciała i kroku, ale warto na to zwrócić uwagę.

Oprócz problemów z achillesem, miałem znacznie lepsze doświadczenia z przejściami śródstopia i przodostopia. Usunięto speedboard, który był obecny w oryginalnym modelu Cloudrunner. Pomaga to zmniejszyć wagę, ale także zapewnia lepsze czucie podłoża.

Ostatnią uwagą dotyczącą podeszwy środkowej jest to, że podeszwa zewnętrzna wytrzymała wiele kilometrów, które pokonałem. Gumowe sekcje pokrywają tylko przednią część stopy i piętę, pozostawiając Helion odsłonięty przez śródstopie.

Guma wykazuje niewielkie zużycie w części pięty, ale nie powiedziałbym, że się zużywa.

ON On Cloudrunner 2 Wnioski

Jestem naprawdę skonfliktowany co do On Cloudrunner 2.

Z jednej strony jest to dobrze wykonany, wysoce amortyzowany but, który może wytrzymać wiele kilometrów na drodze.

Z drugiej strony, nie pasowały do moich stóp i chodu.

Ostatecznie, jeśli podobają Ci się te buty, zdecydowanie zalecam przymierzenie ich przed zakupem. Jeśli Ci się spodobają, mam nadzieję, że będą Ci służyć przez wiele kilometrów.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Close